Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

 

Ok, ok, novi film ludog irca, mlađeg buraza (onoga što je režirao In Bruges) koji nam je već pokazao kako ume da bude ekstremno pametan i namazan sa dijalozima po filmovima Calvary i The Guard. Ali da li je njegova "mudrost" dobro prenešena na američko tlo?

 

Sinopsis: Film prati dva pokvarena pandura, Terry (Skarsgard) i Boba (Penja) u njihovoj večitoj borbi protiv kriminala, iako prave sranja bez povećih konsekvenci po njih i okolinu, ubrzo ulaze u ubitačnu igru gde su im protivnici ozbiljni. Mrtvi ozbiljni. i_cool.gif

 

Obožavam matore holivudske buddy cop filmove i pre svega seksi estetiku 70tih. Već smo prošle godine od Shane Black-a dobili njegov pogled na taj žanr i dekonstrukciju istog. Bio je smešan, imao je dobru hemiju između glavnih likova, i akcija i razdoblje u kojem se dešava su bili maksimalno ispoštovani.

 

War uspeva da bude vickast sa tim suvim humorom, ali i dosta puta maši sa šalama koje bi trebale da budu prvoklasne. Odlično je McDonagh iskritikovao današnju policiju, pogotovo u Americi, vidim da većina interneta, politički korektnog, jelte, trešti o filmu kako je uvredljiv.

 

Naprotiv te određene forice u vezi toga funkcionišu bez toga da budu na dnu kace fore samo da bi uvredile nekoga.

 

Ali avaj, sve ostalo što se odnosi na "parodiranje" buddy cop žanra i dotične estetike 70tih, je poprilično prenaduveno. Čini mi se da je McDonagh utripovao da je Tarantino i kitio je sve zaredom, pa ako se nekome svidi super. Velika je razlika kada si inteligentan i umeš da napraviš nešto koherentno, a drugo je kada imaš veliko poznavanje pop kulture pa ređaš uticaje.

 

Glavni likovi su oduvek bitni za film i samu radnju, ovde sam ostao malo podeljen. Penja koji mi je zaista postao drag tip jer se vidi da ima kefalo za komediju na momente mi nije bio smešan, jer je delovao kao da pod prisilom čita neke rečenice, a da stvar bude gora, bilo je dobrih fora, samo što ispostava nije bila dobra. Skarsgard mi se više dopao u verziji klasičnog nihiliste bezmozgaša koji bi samo da sluša Glen Campbell (mnogo dobra forica koja se prostire kroz čitav film) i na neke momente pokazuje svoj minorni talenat u glumi. (Imam otklon spram njega jer sam ga gledao do sada u seriji True Blood i rimejku Straw Dogs i nigde mi se nije dojmio)

 

Zlikovci su mi ostali najveća misterija, umesto i oni da budu predmet parodiranja, predstavljeni su tolikom dozom ozbiljnosti da sam pomislio u par navrata da pripadaju nekom drugom filmu. Obe njuške koje ih glume su interesantne na svoj način. (Theo James i Caleb Laundry Jones)

 

Pomešana su mi osećanja u vezi filma, da je imao potencijala da bude nešto bolje, imao je, da je grozan kao većina prosečnih filmova koje dobijamo na godišnjem nivou, nije.

 

Da se McDonagh malo zauzdao sa njegovim igrarijama, verovatno bi dobili i bolji film, ovako ili će ga mrzeti ili će im biti samo dopadljiv...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

 

Čini mi se da je danas postala prava retkost da se napravi film koji istovremeno može da izazove ekstremno gađenje i navale negativnih emocija, a ponovo tokom istog da se obrne za 180 stepeni i da napravi upliv pozitivne energije.

 

Bad Boy Bubby je baš takav film. 0_icon1.gif

 

Bubby (Nicholas Hope) je odrastao čovek od 35 godina sa umom maloga dečaka, koji je protiv svoje volje živeo u podrumu sa svojom incestuoznom majkom, koja mu ne daje da izađe napolje, seksualno i fizički ga maltretira.

 

U neskladnu porodicu se vraća i otac, i tu Bubby dolazi do tačke bez povratka, oslobađa se i odlazi u stvarni svet, koji ćemo još bolje upoznati kroz Bubby-ev pogled na isti. Ono što ćete videti biće istovremeno otužno i smešno, potresno i divno.

 

Film na intiman način prikazuje njegovu bolest, čije ponašanje nije došlo od njega samog već od sredine u kakvoj je odrastao. I mislim da tu pogađa u centar, hrabro i bez pardona.

 

Fotografija je izuzetna, a režiser je napravio mali eksperiment, uzimajući čak 31 direktora fotografije. i_blink.gif

 

Zaista ne bih voleo više da pričam o filmu, neke stvari jednostavno morate doživeti, čak i kada su neprijatne, a ne možete da skrenete pogled, i nastavite da gledate do kraja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ti pomognem... Najbolji film 2016.

 

:haha:

 

Mislio sam da Korejci više ne mogu da me izenade ali me je ovaj film demantovao.

 

dajte neke preporuke sta na festu gledati? voivode?

 

Elle, Nocturnal Animals, It's Only the End of the World, The Handmaiden, The Wailing... Proberi nešto od toga.

Edited by M-16

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo kompletnog programa za fest. Mislim da američko/englesku produkciju možete da preskočite komotno jer većina stvari je dostupna na torrentima.

 

Elle je zajeban film za pogledati, dosta se poigrava sa percepcijom gledaoca, a i ume da bude gadan, mnogo, te ako ne volite nasilje bolje preskočite. Ali bolji povratak Verhoeven nisam mogao da očekujem, sve je lego na svoje mesto. Čak me i trajanje nije obeshrabrilo i pogledao sam ga u cugu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

arrival je odlican.

 

jeste previse zasladjen (jer blokbaster mora da bude) ali su uspeli da u tu limunadu ubace nesto sto se retko srece u SF zanru, i nije poenta u rokanju sa vanzemaljcima nego u jednog specificnoj nauci (da ne spojlujem sad).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wailing je naporan prvih sat vremena, ali nakon toga krece ludilo. Iako ostaje donekle konfuzan do samog kraja.

Elle je na momente tezak film sa cudnim likovima, ali funkcionise nekako. Ipak je to Verhoven.

Odlicni su captain fantastic i hell or high water.

 

Arrival nisam gledao, iako sam planirao, a skeptican sam zbog same kratke price koja sluzi kao predlozak za film- vrlo dobra, ali nije filmicna, pa petpostavljam da ce morati dodatno da dramatizuju radnju holivudskim glupostima kako bi bio gledljiv prosecnom amerikancu.

Nocturnal animals me interesuje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...