Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

The Mountain Between Us (2017) 3

http://www.imdb.com/title/tt2226597/

 

454887_m1497545962.md.jpg

 

Prilikom izbora za gledanje filma uveče 31. decembra žena i ja imali par filtera, da bude neki novi film i da obavezno bude neka zima, po mogućstvu i debeli sneg. Traženjem nam je ispalo ovo, a ispostavilo se i kao ogromna greška. Počelo je sve lepo, gužva na aerodromu, otkazani letovi zbog nailaska neke oluje.... 2 stranca koji su u žurbi jer moraju da stignu na odredište do sutra odlučuju da unajme neki privatan avion i ipak uzlete i zaobiđu oluju. Matori pilot doživi infarkt i oni se skrše na neku planinštinu. Nemaju pojma gde su, odlučuju da tu sačekaju pomoć. Međutim, ne znaju da li pomoć uopšte i dolazi i da li je pilot uspeo da javi lokaciju pre pada. Razmišljaju šta je pametnije da se uradi pošto nemaju mnogo hrane. Taj deo je ok, i narednih možda 20-30 minuta, sve do dela kada kreću da se ubacuju neke jadne scene jer oni kao kreću jedan drugom da se sviđaju. Izdržali smo do kraja filma i umalo da uz poslednju scenu povratimo rusku salatu i tortu koje smo potamanili u toku filma.

Eto, samo sam hteo da vas sve upozorim da ovo nikako ne gledate.

 

https://www.youtube.com/watch?v=3jyzGKXBOxA

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Dobar bioskopski vikend

 

Lady Bird - Ala me je ovo dočekalo nespremnog. Nazvao bih film nostalgia tripom da se ne radi o Amerikanki u srednjoj katoličkoj školi u post-911 Americi :haha: Ali, mislim da je film super preneo osećaj tog srednjoškolskog perioda u životu i baš osvežavajuće da se vidi dobar ženski napisan lik bez uobičajenih klišea (doduše tek posle gledanja filma sam video da je žena napisala i režirala film, tako da to objašnjava). Sirov film do te mere da da mi je neko rekao da je ovo dokumentarac, poverovao bih mu. Od ova tri filma navedena ovde, najbolje odglumljeni, što ne znači da su druga dva loše odglumljena, nego od tri baš dobra filma, ovaj mu dođe najboljii po uverljivosti ljudi u njemu. Pretopla preporuka - 9/10

 

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri - Iako mi se ovo tehnički manje svidelo nego Lady Bird, ne mogu da ne preporučim. Verovatno ultimativna Frances McDormand uloga, napisana za nju, tu sirovu seljanku ne bih mogao da vidim nijednu drugu da izvuče kao ona što izvlači. Sam Rockwell isto rapič uloga, i čak i zahtevnija od Francesine, pošto ima najkomplikovaniji put kroz film. Još iskreno nisam skroz naskroz da li mi je uverljivo da mu se lik toliko izmenja, kao i neki drugi izbori u filmu, ali mi se to i sviđa iskreno. Nije crno-veli film ni blizu. I da, pošto sam čuo par ljudi kako kukaju na kraj filma, meni je super. Dosta filma mi se odigralo kanda neočekivano, pa je i sam kraj takav, potpuno u skladu sa ostatkom filma. 9/10

 

The Death of Stalin - Komunistički Thick of It :] Delo Armando Iannuccia naravno, sa strava glumačkom postavom - Steve Buscemi, Michael Palin, Jeffrey Tambor. Ukratko, meni se ovo svidelo, ali ko god da ide ovo da gleda očekuje neko tačno istorijsko predstavljanje ili ozbiljnu političku dramu, grdno će se zajebati. Oko nas u bioskopu je bilo nekoliko ljudi koji se nijednom nisu nasmejali tokom filma, dok je meni npr. bilo smešno dosta filma. Nije ovo ToI nivo, ali zadovoljavajući - 8/10

Edited by Angelystor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kontriraj. Ja ga pogledao bez da sam išta čuo o njemu i bio mi je stvarno odličan.

O Obliku vode npr. sam čuo negativne komentare, te se nadam da će me pozitivno iznenaditi jer je dobar, a ne zato što ću želeti da budem poseban i mislim drugačije od opšteg mišljenja.

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...