Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

Pa nije baš da hvalim The Beginning, zapravo, baš sam ga davno i gledao, koliko se sećam bio je ok, za razliku od ovog Dominiona koji mi je generalno jedan od najgorih filmova ikada, smorčina za medalju.. sve misliš, pa biće nešto, al na kraju kurčina.. A i što se tiče same glume, efekata.. baš užas

 

Ali slažem se sa tobom da današnji filmovi nikada gori nisu bili, retko, ali baš retko se pojavi nešto vredno gledanja, uglavnom sranja nevidjena.. Ovaj Marvel cirkus da ne pominjem, dobijem prolivčinu kad vidim koliko često izlaze filmovi tog tipa i koliko se samo ljudi loži na to.. a svaki gori od prethodnog, zapravo ne znam ni koji sam zadnji gledao, možda neke Avengerse pre tri-četiri godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma to treba zaobilaziti u širokom krugu, baš su uništili taj neki strip kult, bilo je ranije nekih dobrih filmova tog tipa, ali ovo besomučno štancovanje je idiotarija.. sad se vidi koliko je zlato bila ona Betmen franšiza iz 80-90ih, pa čak i onaj treći deo sa Kilmerom sad kul deluje, ipak onaj sa Klunijem ostaje teška ljiga, ali ništa mnogo gore od današnjih Marvela..

 

Kada su serije u pitanju, baš retko kad ispratim po koju, uglavnom neke komedije

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Mislim da će ovo više delovati kao anti preporuke ali ko će ga znati možda se nekome i dopadnu filmovi sa ove liste.

 

Hostiles - od režisera Out of the Furnace (u kojem je takođe glumio imenjak Bale) se ovog puta odlučio da nas vrati nazad na Divlji Zapad, tačnije na njegov kraj i da napravi "klasičan" vestern. Prvih 5 minuta je nešto najnapetije i uzbudljivo u novijem vesternu ovakvog tipa, ali posle kreće kotrljanje nizbrdo.

Ukratko Bale glumi pukovnika pri vojsci koji je ratovao sa Indijancima i dobija zadatak da poslednjeg velikog poglavicu koji umire od raka otrpati do "njegove" rodne grude gde bi bio zakopan.

To sve zvuči dobro na papiru, ali veliko ali je u tome što je ovo još jedan u nizu američkih liberalnih filmova koji želi da bude hardcore liberalan i politički korektan i da se izvini Indijancima za sve nedaće. Osim što je podugačak film, skoro 2 sata, ne mogu da pohvalim puno stvari, ali naveo bih svakako Bale, čovek se podari ulozi koju dobije makar iako je sam film loš. Eventualno sa tehničke strane bih pohvalio fotografiju koja je zaista prekrasna i pokazuje kako režiser i njegov direktor fotografije imaju dobro oko. Ali je zaista žalosno što je ovde tema promašena ovo je mogao da bude visoko kvalitetan vestern ali eto u današnje vreme kada ljudi postaju sve više bele pahuljice ne smeš ni realnu istoriju da prikažeš i jedino što ti ostaje je da kažeš izvinjavamo se mnogo se izvinjavamo. Malo je kasno za to....

 

Avengers Infinity War - Gledao ga u bioskopu i bio je gledljiv.

 

Svaka čast na pakovanju 60 likova a da na kraju ne ispadne totalna papazjanija od zapleta. Najveća zvezda filma i iznenađenje je Josh Brolin kao glavni negativac Thanos koji nije podbacio u ulozi i dobro su se potrudili da ga približe ljudima, čak iako je lik iz stripova Bog sociopata. Plus 3d je neverovatno uverljiv i ne bi nikada rekli da je 3d kao recimo negativac u poslednjem Justice League...

 

Akcija je pristojna, mislim ne možeš više očekivati od ovih filmova pogotovo kada ti toliko ljudi u gaćama i sa plaštovima rilja kroz pozadinu dok se eksplozije sakupljaju oko njih.

 

Kraj je "katarzičan" ali problem je u tome i da niste pratili stripove moraće Marvel da se potrudi debelo oko drugog dela pošto je opšte poznato da retko koji heroj ili zlikovac ostaje mrtav za stalno. Sada se lomim da li uopšte da gledam Antmen and the Wasp.

 

Bilo mi je interesantno da čujem i vidim reakcije ljudi koji su izašli tada iz bioskopa, mnogima ništa nije bilo jasno jer verovatno nisu pogledali celu Marvel filmografiju, dok je bilo i dosta ljudi koji su plakali posle završetka projekcije.

 

Gringo - ponovo Amazon pravi film. Biću iskren ovo sam uzeo samo da gledam zbog Charlize Theron. Uglavnom drama-komedija o nesrećnom partneru u firmi koji uvek igra na sigurno i nikada nije rizikovao u životu saznaje da ga partner (Joel Edgerton, on mi je recimo od tih novijih glumaca potcenjen a ovde ima par dobrih momenata) šalje u Meksiko gde pak ovaj prvi saznaje šta mu radi firma iza leđa u tu kreću neprilike. Poprilično formulaičan film kao da je iz 80tih i sa početka 90tih, ima pokušaja humora, negde baš promašuju, dok npr. Theronova ima najbolje one linere i fenomenalna je u ulozi hladnovkrvne japi kučke. Predug je film, nema dobar tempo sa tim šalama i ozbiljnim scenama, plus glavni lik nije toliko harizmatičan. Fotografija je ružna ima neke sivonjave sepija tonove i neku ispranu bolničku zelenu koja mi je bola oči u par scena. I pokušava mnogo a kraćenje filma sa dva sata na recimo sat i po bi bio pun pogodak da bude gledljiv. Džefe Bezose nećeš na ovome zaraditi ali lepo je što se trudiš.

 

Thoroughbreads - Ne znam da li ste ikada gledali Heathers sa Wynonom Ryder i Christian Slater-om o mladima iz srednjeg staleža koji naprosto prolupaju i počnu da rade grozne stvari da bi pobegli iz svoje dosadne svakodnevnice. Ovaj film poseduje taj šmek, samo što se iz srednje klase prebacujemo na onu na najvišoj lestvici u kojoj dve mlade bogatašice svaka sa svojim problemom pokušavaju da preguraju te tinejdžerske jadi. Znam ovo sada zvuči kao nešto dosadnjikavo ali je u stvari utegnut scenario kao da je pisan za predstavu (iznenadio sam se posle kada sam video da je ovo film prvenac i da je režiser - scenarista imao iza sebe nekoliko predstava!) i sa uverljivom i dobrom glumom dvoje devojaka (Ana Taylor Joy je glumila u atmosferičnom VVitch, topla preporuka!) uz sve to se prožima dobar crni humor koji se sve češće viđa.

Ako volite da vidite kako bogati riču i plaču i snalaze se sa svojim "problemima" i volite filmove koji više sliče predstavama i pre svega odlićan ost koji je komponovao Erike Friedlander (šifra radio sa John Zornom i sa sličnim zajebanim jazz facama) onda ste na pravom mestu. Definitivno jedan od boljih filmova iz ove godine.

 

How To Talk To Girls At Parties - pogledao sam ga zbog naslova misleći da ću konačno naučiti kako da razgovaram sa devojkama na đirovima ali badava! default_smile.png

Film je nastao od kratke priče Nila Gejmana (Sandman, Stardust, Mirror Mask itd.) koju sam pročitao posle gledanja filma i shvatio da nisu trebali da adaptiraju u dugometražni film. Ima dosta pank momenata, a ima dosta bizarnih momenata ali nisu dovoljni da bi mi držali pažnju dva i kusur sata. Režiser ili pak montažer su imali nekih čudnih rešanja gde su mutili scene dok se nešto događa u pokretu i par puta sam mislio da je do snimka ali onda sam se uverio da je caka. Ovo gledati samo ako se sečeš na osamdesete i pank i Nila Gejmana. default_biggrin.png

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako je, slažem se. nisam ni znao da je "duhovni nastavak" resolution-a dok nije krenuo. resolution mi je bio zanimljiv, ali mi je kraj bezvezan, ovde je to dosta bolje odrađeno. jedva čekam da vidim šta će ova dvojica sledeće da snime, baš mi se sviđa kako rade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...