Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

Mandy - Mračna arhitektura američkog društva izbacuje sve više i više "krševa," a ovo je jedan 
od primera. Tekstura i ukupni "feel" u početku obećavaju, dok se jedna za drugom nasilno smenjuju
scene horora i nasilja. Pečat glume Nikolasa Kejdža ne uspeva da prekine besmislenost koju ovaj
film veliča, đuture sa sve lepo usclikanim scenama tragične ljubavi. Upozorenje: za osetljive
gledaoce, ovde ima jako snažnih scena "gore-a" i nasilja, krvi i sličnog. 3-

Blade Runer 2049

Rimejk kultnog sf-trilera po knjizi Filipa K Dik-a, nije obećavao, ali jačinom isporučenog,
i kvalitetom storycasting-a, on sa uzdigao do filma godine, po većini kritičara. 4,5/5

Rome 2018

Od reditelja svetskog mega-hita, sf drame Gravity, stiže novi "uradak", već nagrađen hvalospevima 
svetskih kritičara. Ovo je mid-paced drama, snažna po izvedbi, ne bez mana, ali jedinstvena po ukupnom
"feelingu." 4/5

Al Final De Tunel 2016

Mračan, realističan, i jednostavno jeziv film. Ovaj film jednostavno sve što je humano i iskreno izvrće,
kreirajući sumornu atmosferu beznađa. Hepiend je simpatičan, ali kao na brzinu snimljen.
Ne za osetljive tipove. 3,5/5 

suspiria (2018)

Ovaj film počinje hladnom atmosferom, a kako priča napreduje, sve postaje istrovremeno toplije, ličnije,
a istovremeno bizarnije i hororičnije. Preporuka. 4/5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji bre BR rimejk.

Elem, pogledao prvi dan festa The Favourite, vrlo vrlo zadovoljan. Nebitni su mi Oskari u životu, ali mi baš drago da Olivia dobija pažnju koju zaslužuje. Sve tri glumice u filmu težak raspič obavile, jedino na trenutke malo delovao suviše feministički.

Edited by Angelystor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakasneli hvalospevi sa ovogodišnjeg festa, bar ono što sma stigao da pohvatam:

The Favourite - Mislim da sam već pominjao ovde, ali svejedno, odličan rad, drago mi da se Lanthimos vratio posle, meni bar, kršnog prethodnog filma

Green Book - Ovo mi se svidelo mnogo više nego što sam mislio da će, a ponajviše zbog ove dvojice, Vigga i Maheršale, evo i dan danas ne znam ko je više raspičio. Možda malo više naginjem ka Viggu, jer cenim kad se glumac, i pored sjajnog glumačkog performansa, onako kristijanbejluje za neku ulogu. Sulude stvari. Svakako bih njemu pre dao Oskara, Gloub štagod nego Maleku. Ono, najveća mana filma mi je što se eponimna knjiga skoro uopšte ne pominje u filmu i mislio sam da će mnogo veću ulogu da ima u zapletu :haha:

Dangerous Liaisons - Kinoteka, naravno. Mislim da mi ovo prvi put bio Glenn Close da sam gledao, apsolutni trijumf od nastupa i daleko najbolji deo filma...uz mladog Peter Capaldi-a i njegov škotski akcenat koji mi je toliko iskakao da se njegovih citata najviše sećam iz filma. "Christian Thoughts.... Volume Two" :haha: John Malkovicha def neću nikad skontati kao glumca, dok mladi Keanu Reeves nije izdao sa blentavošću performansa. A ima i skidanje Ume Thurman. Solidan film.

Stan And Ollie - Otišao isključivo vođen time što ima Steve Coogana i kao da se upoznam malo više sa Laurel and Hardy životnim priključenijama. Ponajmanje dobar od svih ovde pomenutih, ali fino za pogledati. Strukturalno je sasvim prosečan film, istorijski ne znam koliko tačan ali su mi ti delovi (ponavljanje skečeva, sukobi oko planova) bili ponajviše zanimljivi deo filma. Coogan solidan, ali John C Reilly baš dobar.

The House That Jack Built - Najslađe za kraj. Uspeo sam nekako da dogegam do ovoliko godina života i desetine hiljada postova na jebenom yumetalu, a tek sad gledam neko von Trier delo. Ukratko, meni ovo bilo genijalno. Iako su mi se neki gorepomenuti filmovi baš svideli, ovo je ipak ono zbog čega idem da gledam filmove. Nešto da me natera da razmislim, ali dublje o životu, a ne kako je neka manjina zapostavljana ili kako ima specijalaca na ovom svetu, za to uvek mogu da odem na hroniku nekih vesti bilo koji dan. Ne, ovo uzima jednog takvog specijalca i od njega ti pravi čak i privlačnog lika, koji ti kroz simpatično ponašanje prikazuje neke najmorbidnije stvari koje sam u dugo, dugo godina gledao. Treba nekad skinuti kapu ljudima koji smisle ovakve boleštije i onda čak i nateraju ljude da snime to :haha: Da li je svaka od onih boleštija bila potrebna? Ne bih rekao. Možda mi je to odlaženje po šok faktor i najveća mana filma, ali svakako mislim da je ultratupavo i previše osetljivo da se o filmu sudi samo po određenim scenama. Matt Dillon bog na zemlji i mislim takođe jako bitan faktor što mi se film ovoliko svideo kao što jeste. I podseća me jako na Bruce Campbella u faci, a i po samom pristupu bogami mislim da je Ash ovde bio solidan uticaj na lik. Bruno Ganz ili poslednja ili među poslednjim ulogama, solidno super. Sve u svemu, sad imam jarku želju sve od LvT da odgledam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idi sad unazad kad si vec poceo od zadnjeg LvT. Nimfomanka, Melanholija, Antihrist, do meni najboljih Dogville i Dancer in the Dark. Breaking the Waves, takodje. 

P. S. Jos ne gledah Jack-a. 

P. P. S. Ipak prvo Dogville pa Manderlay. Tu je, u stvari, jedino bitno da ne pobrkas redosljed gledanja, ostalo mozes kako oces. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trir je sad totalno drugačiji no devedesetih

stvarno je poludeo pre 10-15 godina recimo

ono pre možda Riget da gledaš, ostalo su neke sprdodrame u pitanju generalno

ne kažem da su loše, po meni su odlične, ali ako ti se svideo Jack stariji filmovi nisu takvi

inače je ipak Refn bog kod Danaca, misim snimiti dva filma o srbskim mafijašima koji u Kopenhagenu valjaju dop i slučaju Draganu Mirković, de može bolje

don Milo i njegova desna ruka Radovan, vrh vrhova

Posle u Drive ubaci hrvacke mafijaše :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

jest nešto između, takvi su mu svi ovi holivudski filmovi, možda Only God Forgives bih izdvojio

al u Drive uđu u mafijašku kafanu a ono zid obojen u šahovnicu :haha:

odmah se setio srbske kafane u Kopenhagenu, kako don Milo kuva sarme u Pusher 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Poznata priča odrađena sasvim ok. Filmskiji delovi su meh, dok su ova odigravanja u sudnici/zatvoru, tj. "dokumentarni" delovi mnogo zanimljiviji, pa samim tim mislim da bi mi bilo bolje samo neki dokumentarac da sam našao ako ima sklopljen sa svime ovime nego film što sam gledao :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je bio baš slab film. Deluje kao Hallmark verzija nečega što je itekako moglo da bude interesanto.

Treba skinuti kapu Effronu, zaista nisam očekivao od njega da poseduje dublje glumačke nijanse i jako dobro skida Bundy-a.

A i fali mu malo šoka, ona scena pri kraju nema nikakav efekat, ali razumeo bih donekle režisera koji želi da prikaže Bundy-a kao "normalnog" tipa i da nema šanse da je on odradio takve stvari, ali to mu dođe kao film za normie koji je ne prate takve likove.

Edited by VoivodBG

Share this post


Link to post
Share on other sites

6 minutes ago, VoivodBG said:

A i fali mu malo šoka, ona scena pri kraju nema nikakav efekat, ali razumeo bih donekle režisera koji želi da prikaže Bundy-a kao "normalnog" tipa i da nema šanse da je on odradio takve stvari, ali to mu dođe kao film za normie koji je ne prate takve likove.

Misliš na scenu sa gepekom?

 

Usput, zamalo da zaboravim, dobar James Hetfield cameo :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...