Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

@Angelystor, jasno je da je potrebno bilo nešto za šok momenat, kao što sam naglasio kroz ceo film Bundy izgleda i zvuči kao normalan tip, ali mi je ravna ta scena nema težinu.

Gledao pre neko veče Murder Party, prvi film Jeremy Saulnier koga ste već ovde pominjali sa Green Room i Blue Ruin.

Imamo malo čudan hronološki red gledanja njegovih filmoa, ova gore dva pomenuta imam na hard disku godinama i nikako da se nakanim da ih izvrtim,

a zajebao sam se prošle godine kada sam pogledao Hold The Dark koji je izdao za Netflix, ništa mi se kod tog filma nije dojmilo, bilo je samo prepotentno beznađe i nasilje u njemu (generalno pozdravljam nasilje, ali ne kada nema neku svrhu u skladu sa tematikom filma) i to me je oladilo da gledam preostala tri filma.
 

Međutim skinem taj Murder Party jer traje jedva sat vremena i iznenadim se kako je sa malim budžetom uspeo da napravi jako dobar i živahan b filmić.

Premisa je posve jednostavna, glavni lik je klasični američki luzer koji živi dosadni život i na Noć Veštica nalazi pozivnicu da dođe na Đir Ubica.

Kada se pojavi tamo, žurka nije baš onakva kakvom se čini i kreće ludilo.

Ne bih dalje da kvarim detalje jer film zaista dosta polaže na to da vas iznenadi za kratki rok trajanja.

Ukratko šta tu valja kod filma, režija i montaža za prvi film pokazuje da je imao dobro oko za scene i da dobro izmontira film kada se krene sa akcijom.

Glumci su isto simpatični, a i tu mu je ovaj braćala što je glumio u Blue Ruin i u Hold The Dark. Izgleda da ovaj tip uverljivo ume da glumi gubitnike...

A i nekako mi je oduvek milo kada vidim da se od low budget filma od kojeg očekujem trešeranu, napravi solidan film koji uspešno kombinuje crni humor, nasilje i vickaste dijaloge i interakcije između likova.

I mnogo je kul muzika sa sintisajzerima, malo me podsetilo na Carpentera ali ne sa tolikom veštinom.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Još jedna preporuka.

Spoiler

Ne znam dal je ovo za spoiler, ali ajde da igram na sigurno. Jeste da se nisam 100% informisao o filmu pre gledanja, izbegavao trailere i sl, ali i mene je, kraj pre svega, solidno istrolovao, jer stvarno nisam očekivao da će Tate da bude živa na kraju :haha:Em prvo cela ona troll scena na ranču sa čičom, em taj fakat, stvarno je odradio fintu Kventin. To na stranu, meni je baš prijao, ležerna buddy avanturica sa, of course, puno dijaloga i dugih kadrova. Plus ceo retro vibe mi se baš sviđa kako je odrađen, vrh produkcija.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spoiler

ja sam to očekivao na nekom nivou znajući kako je to izvedeno u Inglorious Basterds pa sam mislio da će možda biti tako i ovde, i stvarno i bi 😄 kapiram da se masa ljudi strašno izložila da će videti te scene masakriranja onih nesrećnika, a u stvari potpuno suprotno i Menson se pojavi na 30 sekundi samo a šeron ležerno ostane u neznanju da se išta i dešava sve vreme :haha:

baš kul za gledanje filmić sa neočekivanim hepiendom i još manje očekivano niskim body count-om za Tarantinove standarde haha

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spoiler

Što je najgore, uzeo sam za vikend opet da gledam IG, tako da sam izabrao super film za 'pripremu' 😄 Plus mi pomoglo da provalim jedan easter egg, ime Antonio Margheriti se pojavljuje u oba filma :]

Ja nisam mogao da prestanem da se smejem ceo taj kraj, baš okret za 180 u odnosu na mood ostatka filma.

Ček, ja sam trepnuo izgleda tu scenu, koji lik u filmu je Manson? :haha:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spoiler

Menson je onaj lik što samo na pola filma bane pred kuću Polanskom pa mu kažu da se prethodni vlasnik odselio 😄 fazon, tako je on došao na ideju da ovi upadnu tamo ali su u filmskoj verziji idioti promašili kuću

i ja sam umro na Margaretija haha, ali nisam još provalio ima li tradicionalnog Tarantinovog pojavljivanja negde :haha:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Joker procureo, mislim s korejskim titlom, kome ne smeta može ga skinuti

ne znam jesam li ga komentarisao ranije, ali meni je 50:50

neke stvari su vrlo dobre, neke vrlo loše

sam lik mi se nimalo ne dopada ni kako je zamišljen, niti je Hoakin to bolje odglumio od Ledžera

no, nije da boljih ima ove godine, ima zanimljiv pogled na politička sranja, posebno bih ukazao na talk show koji i u Srbiji je smorio boga oca, taj deo je odličan

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

The Man Who Killed Don Quixote

Kao što sam se i plašio, na kraju ispala zanimljiva priča o snimanju filma, nego sam film. Jeste da su Gilijamovi najbolji dani odavno za njime, ali sam se nadao još jednom upečatljivom filmu od njega. U načelu zanimljiv, kreativan film, glavni dvojac Pryce i Driver su mi odlični, ali pacing je užasan i zadnja trećina je više kao da neko imitira Gilijema nego sam Gilijem.

Sa druge strane, gledao pre par dana prvi put The Producers, automatski upao u ličnu top10 komedija ikada listu. Apsolutna ludnica od početka do kraja, pretopla preporuka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 11/10/2019 at 9:48 PM, Srbin Hamza said:

Joker procureo, mislim s korejskim titlom, kome ne smeta može ga skinuti

ne znam jesam li ga komentarisao ranije, ali meni je 50:50

neke stvari su vrlo dobre, neke vrlo loše

sam lik mi se nimalo ne dopada ni kako je zamišljen, niti je Hoakin to bolje odglumio od Ledžera

no, nije da boljih ima ove godine, ima zanimljiv pogled na politička sranja, posebno bih ukazao na talk show koji i u Srbiji je smorio boga oca, taj deo je odličan

neki truli paradajz je sazeo: "It devotes so much of its energy into not being about a comic book villain that it neglects being about ... much of anything, really."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...