Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

29 minutes ago, Angelystor said:

Ti baš ne veruješ u spoilere a, a ni u normalno quote-ovanje :haha:

Meni taj 'twist' sjajan.

Pa kad je vreme za edit 10 sekundi.

Evo još jedan minus na tvoj prošli post da ne misliš da sam ti ja dao. 😀

Edited by Miilos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parazit je i u Americi valjda krenuo da se prikazuje pre mesečak dana, ne znam šta taj UK datum predstavlja. Mene bi čudilo da ga neki bioskop tipa Cineplexx uzme 2-3 meseca nakon originalnog puštanja, ali ko zna, možda sad stvarno ne mogu da "stignu" od božićnih sranja i Ekipa i sl.

12 hours ago, kuruz said:

na Tapatalku se vidi ko vam je dao reputaciju, eto načina da izbegnete tenzije :mrgreen:

Znam, I was just playing along :haha:

Mislim da će da ti se svidi Parazit. Meni je istovremeno i najsmešniji i najtužniji film koji sam gledao ove godine. Film koji zna da napravi savršeni balans između čiste zabave i prave emocije, sa prelepom režijom i vrhunskom glumom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prva polovina jeste smešna i gluma jeste vrhunska, pogotovo onaj najstariji glumac kog sam gledao i u Memories od Murder (e to je super film), i taman sam pomislio da će još i da ispadne da se najbolji filmovi snimaju u Koreji, ali džabe sve kad se neko dosetio da se odjednom svi poubijaju bez razloga, znači nebuloza za nebulozom, kao da odjednom počinje skroz drugi film. Meni to niti je bilo smešno, niti tužno, baš sam se smirio kao konj. Ali vidim svi hvale film pa ko želi neka gleda, ali mene ako pitate - čisto gubljenje vremena.

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je to igranje sa žanrovima vrhunski odrađeno. iz komedije u dramu, pa u triler, pa malo u horor, na kraju opet u dramu (naravno sve uz dozu satire, ipak se radi o društvenoj kritici), a da se ne izgubi duh i smisao. uopšte nisam imao utisak da je potpuno drugi film od polovine, nekako sam i očekivao da će se stvari odvijati u manje-više u tom maniru, na osnovu prethodnih njegovih filmova.

sve u svemu, puno sam očekivao i sva očekivanja su mi bila ispunjena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

21 minutes ago, Miilos said:

Prva polovina jeste smešna i gluma jeste vrhunska, pogotovo onaj najstariji glumac kog sam gledao i u Memories od Murder (e to je super film), i taman sam pomislio da će još i da ispadne da se najbolji filmovi snimaju u Koreji, ali džabe sve kad se neko dosetio da se odjednom svi poubijaju bez razloga, znači nebuloza za nebulozom, kao da odjednom počinje skroz drugi film. Meni to niti je bilo smešno, niti tužno, baš sam se smirio kao konj. Ali vidim svi hvale film pa ko želi neka gleda, ali mene ako pitate - čisto gubljenje vremena.

Ama jebem mu seme stavi spoiler.

Edited by Angelystor

Share this post


Link to post
Share on other sites

marriage-story-vertical-2up-en.jpg

Novi film Noah Baumbach-a, koji sve više potvrđuje da sa svakim filmom koji mu pogledam postaje jedan od omiljenih režisera.

Ukratko sinopsis, bračni par koji čine Scarlett Jo i Adam Driver posle godina braka i jednog deteta, odlučuju da se raziđu.

Film na veoma zreo i realističan način prikazuje kako se raspliće klupko oko razloga zašto dolazi do razvoda i da nije uvek problem prisutan samo od strane jedne osobe nego da je to strana sa dva novčića, tj. dve priče.

Iskren da budem nikada nisam voleo drame takvog tipa, ali pošto volim pređašnje radove ovog režisera (Frances Ha, While We're Young, Mistress America npr.) koji se uglavnom bave tim srednjim staležom ljudi iz Nju Jorka, znao sam da neće biti prazno palamuđenje.

Odmah da priznam da su Adam i Scarlett ovde doživeli totalno transformaciju i da ih više nisam poimao kao glumce nego kao prave dve osobe od krvi i mesa,

svaka im čast na tome i zaista nisam očekivao da će biti koktel emocija od scene do scene kako se priča razvijala. Samo zbog njih vredi pogledati film.

Ima dosta tonova melahnolije tokom filma, ali poseduje i tu crtu nade koja ostaje i toplih ljudskih momenata i sve je to prošarano sa humorom koji nije napadan.

Uz to je i jako lepo snimljen, isceniran i osvetljen film.

Definitivno ulazi u kategoriju ličnih favorita iz ove godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites




Iskren da budem nikada nisam voleo drame takvog tipa, ali pošto volim pređašnje radove ovog režisera (Frances Ha, While We're Young, Mistress America npr.) koji se uglavnom bave tim srednjim staležom ljudi iz Nju Jorka, znao sam da neće biti prazno palamuđenje.


Buržoaska propaganda znači

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sinoć gledao preživeo Irishmana. Skoro sam gleado Deep Purple u Areni, i iskustva su vrlo slična, s tom prednošću što Purple jedva sat i po nastupa mogu da izvuku, a ovi ga razvukli na 3.5 sata.

U osnovi, ovo je wet dream svakog fana filma, Scorcese mob story u kome glume De Niro, Pacino i Pesci. Ali, pored neopravdanog trajanja, najveći problem kao i kod Purple-a je što su svi prestari za ono što se trenutno traži od njih da bi produkt iole i ličio na ono što treba sa papira. Više puta sam se tokom gledanja setio Goodfellasa gde su i Pesci i De Niro već u 50ima a imaju toliko jebene energije na ekranu. Ovde, džaba tehnologija i peglanje borica i sedih kada se većinu filma kreću na isti način bilo da su 70, 60, 50 ili 40 ili koje već ono godine treba da budu. Što je najgore De Nira su i dobro odradili, posle nekog vremena više ne znam da li je peglan u sceni ili ne. Pacino sa druge strane ispeglan izgleda kao avet. Ima naravno par svojih Pacino-se-dere-i-jebe-majku-svima scena, ali to više izgleda kao neki tribute to Pacino. Pesci je više tu jer je Pesci, i da kompletira star listu (kao uostalom i Keitel), inače je kao da ne gledaš Pescia, jer nema ni molekula te energije koje si navikao da viđaš od njega. Mislim, nisu oni krivi za to, stari su jebiga, ali mislim da film traži previše da se izvuče od njih, i uopšte ne pomaže sa svojim kriminalnim pacingom i razvučenom pričom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...