Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

Yup. Mada dobro je da su u skorije vreme izasla dva filma koji su podelili publiku, The Northman i Everything Everywhere All At Once. Jer sve je postalo ustaljeno, ili ljudi vole ili preziru nove filmove, ne postoji neka zlatna sredina. 

Videh pre neki dan da izlazi The VVitch prenadrkano izdanje na 4k blu rayu, sa knjigom o snimanju filma, raznim slikama i uber pakovanjem, rekao sam sebi da necu vise ali za ovo bi se valjalo isprsiti, i ako pride odrade i The Lighthouse i The Northman u takvim izdanjima, barem ce biti lepa mala kolekcija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam u taj film usao sa totalnom nepoznanicom isto sam video da mu svi daju najvece ocene, ali nisam gledao trejler niti citao te recenzije. I moram ti priznati da je to bilo jedno od najboljih bioskopskih iskustava u poslednjoj deceniji. Ne radi nista novo, ali je toliko srcan, frenetican i mastovit i osmisljen sa dosta detalja da ga to uzdize. Videces uticaje, ali koji film nije nastao pod uticajem necega, i malo mi to ide na zivce kada kazu da nije nista novo uradio, tom logikom nista novo nije uradjeno vec dugo vremena. I dao sam mu 10. 😄

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebo leb mekani, koje je cringe prosipanje govana Top Gun Maverick. Bukvalno kao neki AI da je napravio film, a ne ljudi. Možda će ovako izgledati svi filmovi u budućnosti. Pomije za mase. Tom Kruz svetac zaštitnik ljudske rase, Amerika će pobediti, neprijatelji će pasti.

Da se ljudi ovoliko trude oko klime i ekologije kao što se trude da oponašaju 80e, bilo bi neke nade za našu budućnost. Maksimalno izbegavanje. Ni IMAX nije vredeo.

 

Usput, gledao sam i Northmana drugi put pre par dana, bilo mi nešto gre'ota da ga ne gledam u bioskopu bar još jednom dok ga ima. Jednako mi dobro legao kao prvi put, i dalje tvrdim da nemoguće onaj film poštenom metalcu da se ne svidi.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

4 hours ago, Angelystor said:

Jebo leb mekani, koje je cringe prosipanje govana Top Gun Maverick. Bukvalno kao neki AI da je napravio film, a ne ljudi. Možda će ovako izgledati svi filmovi u budućnosti. Pomije za mase. Tom Kruz svetac zaštitnik ljudske rase, Amerika će pobediti, neprijatelji će pasti.

Da se ljudi ovoliko trude oko klime i ekologije kao što se trude da oponašaju 80e, bilo bi neke nade za našu budućnost. Maksimalno izbegavanje. Ni IMAX nije vredeo.

Ovo je odprilike ko da si otišao na Ghost koncert i žalio se što nose maske i sviraju ABBA metal..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svakako ne žurim sa novim filmovima, neke sam čak i skinuo, a kad će doći na red za gledanje to je već drugo pitanje.. tako da ću i taj u nekom momentu overiti, s tim što tačno znam šta od Top Guna mogu da očekujem, nadam se samo da nije toliko cringe da prekinem na pola ili zaspim.. (ps. nisam proveravao dužinu filma, ako je ko novi betmen biće to na dugom čekanju.. :mhihi:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Cool_World.jpg

Gledao sinoc Bakshijev Cool World, ocekujuci neku totalnu treshinu (Ocena 4.9 na IMDB, a 4 od 100% na Rotten). Zapravo , film je poprilicno dobar (bar u odnosu na ocekivanja). Prica je kinda glupa, i interakcija izmedju animiranih likova i glumaca je uzasna 😄 Ali sa druge strane, i ta glupa prica je dovoljna da baci podlogu za animaciju, koja mi je mozda najbolja Bakshijeva animacija koju sam video do sad (gledao sam Wizards i Heavy Trafic). Pozadine su odlicne, likovi luckasti, i Bakshiju se bukvalno jebe, dok su u Cool world-u samo zatrpava gomilom animiranih likova koji prolaze kroz ekran radeci ludosti. Iako je film na overall nivou plain, zapravo su detalji ono sto ga vadi i na to se treba fokusirati.

Muzika je isto super od hard-pounding tehna do Ministry, bas dodaje te griti momente koji posle na zalost nisu razradjeni dalje. Koliko sam razumeo dosta sukova je bilo izmedju Bakshija i studija, i ceo film je tako nedorecen. Ali ako gotivite Bakshija (a cak i ako ga ne gotivite) super je ovo. Cenim da ga je zakopala publika koja je ocekivala 'Ko je smestio zeki rodjeru pt2', a Bakshi je ipak UG pa neke stvari otalja i radi sa manjim budzetom i ok je sa tim, za razliku od fensi produkcija gde je ama bas svaki detalj ispeglan. 

 

Sve u svemu film ima bas dosta neiskoriscenog potencijala, i stoji negde ni tu ni tamo (nit je porodicni film, nit je sirovi beskompromisni UG). I Bakshi je popizdeo od procesa i to mu je bio poslednji film, shvatio je da nije za velike studije. Ali all-in-all daleko od katastrofe koju sam ocekivao obzirom na ratinge, pa eto rivju. 

 

Spoiler

Steta sto Pamela nije casotvana da glumi Holly kad predje u realni svet to bi bio pun pogodak.

Takodje, citam posle da je Bakshi hteo da zapravo napravi horor flick, i da taj sex izmedju animiranog i neanimiranog karaktera izrodi neko polu-animirano a polu zivo cudoviste, ali studio ga je oduvao za to. 

 

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Retko gledam filmove i najčešće biram treščinu/horor/sf ili teže, mračnije teme. Ovaj me zakucao:

https://en.m.wikipedia.org/wiki/The_Painted_Bird_(film)

Ima nekoliko gadnih scena, mada je čitava atmosfera turobna, rat i beda cure iz svakog kadra.

Spoiler

Prvi put na filmu korišćen novoskovani interslavik jezik.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 8/13/2022 at 7:10 PM, Angelystor said:

Odličan Nope, još na Imaxu, izlečio me posle onog Topganajebenog.

TopGun Maverick >>>>>>>>>>> Nope

 

Kudos za onu Exuma plocu sto je u nekom polusvetlu, i to sto su je posle zavrteli. I Jesus Lizard majica. 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja generalno imam problem sa Peele-ovim filmovima sto se dosta oslanja na taj vizuelni jezik visokobudzetnog holivuda, a kao nece da bude to, hoce da bude smart (ovde vise mislim na 'Get Out'). I onda mi nekako nikad ne pogodi u zicu jer je i tu i tamo. Maverik je faking plain i predvidiv , ima klasican 'man in a hole ' narativ al je shamlessly stavio all in na to, i onda to radi , mene bar. Zna se ko su dobri momci, zna se ko su losi momci, sedi, uzmi kokice i navijaj i uzivaj u lepoti oversimplifikacije problema. 

 

vonnegut_maninhole.jpg

Edited by Uruk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i jeste "smart" :haha: Meni bar. Minimalno sam znao o filmu (Nope) i drzao mi je paznju fes. Cak bih rekao da odavno bolju "misteriju" nisam gledao u bioskopu. Kao neka vrlo jaka Twilight Zone epizoda.

Cak mi je i tehnicki bio zanimljiviji, ako ne i impresivniji, od TGM (jel ga tako vi mladi zovete?).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...