Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

sta bre nije?

jedan od napretencioznijih filmova koji sam ikad gledao.. ne kapiras ti to kako treba.

samo ona recenica kad kao gledaju wizard of gore, pa mala kao pocne da kenja kako je ovo bolje i od argentove suspirie i neka takva sranja kroz ceo film..

wow, ona slusa ovo, gleda ono, radila je razne divlje stvari :puke:

ubaci na svakih 3 minuta nekog ljigavog zenskog singer/songwitera i imas film koji "nije pretenciozan"

popuse mi kurac

i ti isto

Edited by hand banana

Share this post


Link to post
Share on other sites

juno

 

nije los film, zabavan je, moze da se gleda i tako to. ali sto rece hand banana - mala je previse vickasta. onakve replike se ne ispaljuju tek tako, to se bre smislja. :) inace, ona kenjkava muzika u filmu me je nervirala sve vreme. :udri: kao neke pesmice sa akusticnom gitarom, napacenim glasom i tekstom "o problemima i teskom zivotu" i slicne gluposti. :udri:

 

-------------

 

a propo vickastosti, najbolja replika u poslednje vreme mi je iz michael clayton-a:

“where would you prefer we meet? in my car?”

 

:rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

juno

nije los film, zabavan je, moze da se gleda i tako to. ali sto rece hand banana - mala je previse vickasta. onakve replike se ne ispaljuju tek tako, to se bre smislja. :) inace, ona kenjkava muzika u filmu me je nervirala sve vreme. :udri: kao neke pesmice sa akusticnom gitarom, napacenim glasom i tekstom "o problemima i teskom zivotu" i slicne gluposti.

ja sam muziku odmah skinuo :D

 

meni se svidja sto je to teen film ali su tinejdzeri realni (ponavljam kao u Napoleon Dynamyte)

a to sto je vickasta - da je musko ne bi joj to zamerali ;)

 

ne mislim da je film nesto extra, ali je bolji od vecine slicnih pokusaja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha, odličan izbor citata :da: i još bolji potpis :da: :da: Šta bi s onim mojim spiskom filmova za rezanje? :razz:

spisak je tu, nema da brines (jos samo da narezem. :udri: ).

 

Ranije sam gledala i po 7 filmova nedjeljno, sada n.i.š.t.a. Jedva čekam fest. Ulaznice već od preksjutra.

ima li sta da deluje zanimljivo?

 

----

 

ja sam muziku odmah skinuo

svaka ti cast, verovatno imas zivce ko konopce. :da:

 

meni se svidja sto je to teen film ali su tinejdzeri realni (ponavljam kao u Napoleon Dynamyte)

realni? pa, ne znam... ja sa 16 godina nisam znao nikoga ko je toliko "vickast" kao ona. ;-) preterano je opustena bez obzira sta joj se desava, prosto mi se cini da bas i nema takvih klinaca...

 

a to sto je vickasta - da je musko ne bi joj to zamerali

da je musko, bio bi isfoliran i jos gore bi bio napljuvan od strane "vrsnih kriticara", to jest - mene. :)

sta ja znam, sve mi to deluje usiljeno i nategnuto da bude "cool"...

 

ne mislim da je film nesto extra, ali je bolji od vecine slicnih pokusaja

moguce, moguce. ne mogu da se trenutno setim ni jednog filma koji bi bio "slican pokusaj"? imas li neku ideju sa cime da ga poredimo?

 

----

 

preporuka: hitman

uputstvo za gledanje filma: "iskljuciti mozak, samo gledati - i bice super".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde sibnite i neki zdrav torrent za film, ako vas ne mrzi...

 

 

 

 

Year: 2003, South Corea

Genre: Thriller

Regist: Bong Joon-ho

 

Language: Korean

Subtitles: English and Italian

 

 

 

http://www.mininova.org/get/92928

 

Ovo je već kultni film.. Južnokorejanci.. Prosto ih obožavam..

Edited by Toksa

Share this post


Link to post
Share on other sites

AAAAAAAAA, novi Kim Ki-Duk!!!

 

Назив филма: Дах

» Оргинални назив: Soom

» Држава: Korea, South , 2007

» Трајање: 84 минута

» Режисер: Ки-Дук Ким / Kim Ki-Duk

» Улоге: Чанг Чен / Chen Chang, Ђунг-Во Ха / Jung-woo Ha, Ки-Ддук Ким / Kim Ki-duk, Џи-а Парк / Ji-a Park

» Награде: 2007 Кански филмски фествал / Cannes Film Festival Карлови Вари Међународни филмски фестивал / Karlovy Vary Int'l Film Festival Токио Међународни филмски фестивал / Tokyo International Film Festival

» Дистрибутер: Cineclick Asia

» Програмска целина: ФантАзија

 

Пројекције:

Дом синдиката, 29.02 u 22:30 часова [250 динара]

Дворана културног центра, 01.03 u 15:30 часова [150 динара]

 

 

» Кратак опис:

 

"Понекад у животу наилазимо на тешке ситуације у којима као да чак не можемо ни да дишемо", каже јужнокорејски режисер Ки-Дук Ким. У овом филму двоје људи, који се иначе не би срели, нађу се у једној таквој ситуацији. Уметница Јеон живи удобним али испразним животом у луксузној кући крај свог неверног и незаинтересованог мужа. Троструки убица Јин живи у ћелији са три осуђеника и чека извршење смртне казне. Вест на телевизији да је покушао да изврши самоубиство тргне Јеон из апатије. Одлази код Јина у затвор и с њим започиње необичан однос. Њен љубоморни муж покушава све да оконча, али и сам почиње да се мења.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

sleuth

http://www.imdb.com/title/tt0857265/

 

 

ukratko: ekscentricni pisac (michael caine) poziva ljubavnika svoje zene (jude law) "da porazgovaraju" i namesta mu igru. ispostavlja se da ljubavnik nije bas toliko naivan. :)

film je snimnjen u jednoj kuci (neobicnog enterijera), pojavljuju se samo dva glumca, zaplet je odlican, gluma fenomenalna (jude law - CAR!). ima nesto malo slicnosti sa predstavom "zagonente varijacije" (ali je prica drugacija). dijalozi su fenomenalni, ko voli engleske filmove i uziva u sarkazmu. ;-)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...