Jump to content

Riverside


Out Of Time

Recommended Posts

Mariusz Duda is currently composing the material for the new Lunatic Soul album. This time prepare for a "white album."

 

"Since the beginning I've seen the two first albums as a diptych. The white and the black piece. No album titles, just the name and the logo. The black album is a passage to the side of death, and the white one is a passage to the side of life. I see the cover as a negative reflection of the debut album. Right now I'm in the middle of composing new songs, so the winter scenery outside is very welcome."

 

The "white" Lunatic Soul or "Lunatic Soul II" is going to be - assures Duda - an album "full of mysterious atmosphere, weird sounds and sophisticated instruments. An attempt at agreeing between good songs and open form and experiment." He adds, "now more than ever I'd like to use my voice in a non-standard way."

 

The names of the other musicians and guests working on this project will be known soon. The second Lunatic Soul album will be again recorded at the Serakos studios in Warsaw. It will already begin in February/March this year. The expected release date is autumn 2010.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo sam da kupim kartu za koncert u Budimpesti, ali Eventim prodaje karte samo za Bec.

Mogu da kupim karte preko madjarskog Eventim-a, ali je koncert u nedelju, tako da necu moci da preuzmem karte, a i nema dovoljno vremena da mi karte posalju na kucnu adresu.

Moze li neko da me posavetuje sta da radim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi smo (dok smo jos imali u planu da idemo) svakako mislili da kupimo kartu na licu mesta. Skoro pa ne postoje sanse da ce biti rasprodano, kapacitet broda je 600+250 i to su Madjari :haha:. Ono sto svakako mozes da uradis jeste da kontaktiras madjarski Eventim i pitas kako stoje sa prodajom karata. Mi smo tako pitali nase kad smo isli na Katu, cisto informativno, tako da ne vidim zasto ti ne bi rekli. Tako bi, eto, barem bio siguran, ali kazem, stvarno ne verujem da se rasprodati.

 

Zavidim ti i srecan put ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi smo (dok smo jos imali u planu da idemo) svakako mislili da kupimo kartu na licu mesta. Skoro pa ne postoje sanse da ce biti rasprodano, kapacitet broda je 600+250 i to su Madjari :haha:. Ono sto svakako mozes da uradis jeste da kontaktiras madjarski Eventim i pitas kako stoje sa prodajom karata. Mi smo tako pitali nase kad smo isli na Katu, cisto informativno, tako da ne vidim zasto ti ne bi rekli. Tako bi, eto, barem bio siguran, ali kazem, stvarno ne verujem da se rasprodati.

To sam i planirao da uradim.

 

Zavidim ti i srecan put ^^

Hvala ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uspeo sam na kraju da kupim kartu preko ticketportala.

Inace, ovako je izgledala lista u Sofiji :

 

Hyperactive

Driven To Destruction

Cybernetic Pillow

Egoist Hedonist

Conceiving You

Parasomnia

Left Out

Dance With The Shadow

Rainbow Box

Hybrid Times

 

Encore:

 

Rapid Eye Movement

02 Panic Room

 

Encore 2:

 

Lucid Dream IV

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni malo smor sto je bas ceo posto me nije nesto odusevio, ali buduci da me verovatno ista ta lista kaci u budimpesti prekosutra spremicu se vec psihicki. :)

 

Kako prekosutra, zar nije u nedelju :) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E idemo nas troje u Peshtu u nedelju :)

Bojane,ako si se raspitao vecj oko stanja karata,podeli info sa nama da znamo da li da povlachimo neke veze ili da kupujemo na licu mesta ^^

Inache lista je skroz extra,dodushe nema Stuck Between ali to ne sviraju nikada :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bojane,ako si se raspitao vecj oko stanja karata,podeli info sa nama da znamo da li da povlachimo neke veze ili da kupujemo na licu mesta ^^

Inache lista je skroz extra,dodushe nema Stuck Between ali to ne sviraju nikada :D

 

Ovo je odgovor koji sam dobio od madjarskog Eventima :

 

Dear Costumer,

you can buy ticket on the place.

Brgds,TEX

 

Mada, nisam hteo da rizikujem i uzeo sam karte na www.ticketportal.hu .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svirka je bila odlicna!!!!

Setlista ocekivana, sve je zvucalo kako treba, sem klavijatura koje su bile tise od gitare/bas/bubnja i Dude koji je malo zabusavao na Driven to Destruction.

Posle svirke sam malo pricao sa klavijaturistom, koji je posto sam rekao da sam iz Srbije rekao da su u Istambulu imali dosta posetilaca iz Srbije, da bi se posle minut-dva setio da Srbija nije isto sto i Sirija :D.

Devonu svaka cast za Buckley-evu obradu i za najbolju pesmu na svetu.

 

ps. Plavusa sa kojom sam se smekao celo vece je na kraju zavrsila sa njim :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lakse mi je nekako posle ove setliste, previse novog albuma koji ne volim a fale Second Life Syndrome, I Believe, Loose Heart, The Same River i neke druge stvari koje (meni) cine Riverside.

 

Ali super sto ti je bilo super :) Ne sumnjam da je svirka bila fenomenalna :) Ipak je to Riverside <3

 

A klavijaturista,koji je iz Poljske,je pomiješao Srbiju i Siriju? Super...

Contrary to popular belief, ljudska glupost ipak ne zavisi od pozicije na zemljinoj kugli :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koju Buckley-evu pjesmu je obradio Devon?

 

Grace.

Nije zvucalo lose, mada, jedan je Jeff.

 

Lakse mi je nekako posle ove setliste, previse novog albuma koji ne volim a fale Second Life Syndrome, I Believe, Loose Heart, The Same River i neke druge stvari koje (meni) cine Riverside.

 

Ni meni ADHD nije medju omiljenim albumima, ali se ponovila ista stvar kao i sa poslednjim Isis-om - album mi je prosek, ali uziva zvuci mnooogo bolje.

Pesme su zvucale dosta agresivnije, bez pratecih vokala(zbog toga je Driven to Destruction lose ispala) i sa nadrkanim basom.

Duda se par puta zezao na racun toga sto bend koji se zove Riverside po prvi put u karijeri svira na brodu :).

Inace, iznenadila me je publika - dosta 40+ likova i koliko sam bar ja primetio, 90% posetilaca su bili muskarci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...