Jump to content

Riverside


Out Of Time

Recommended Posts

uf..od skora ih slusam..i svaka pesma je dobra za sebe..dopadaju mi se oba albuma,stari i novi :da:

 

pevach ima tako svilenkast i lep glas..dajem veliki rispekt za Riverside, veliki talenat!..

 

Nadam se da ce doci u Bg!...eh... :meshuggah:

 

kao navodno ovi sto su doveli tool,dovesce i njih..sta ja znam :mrgreen:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Merhaba, drustvo!

Sinoc sam imao privilegiju da gledam Riverside uzivo!

Nakon 2 kompletno rasprodata koncerta u Istanbulu (2 dana za redom), napunise i klub ovde u Ankari.

Ljudi zvuce neverovatno! Ovo je bio najbolji koncert na kojem sam bio sto se tice kvaliteta zvuka. Deo kluba posvecen svirkama je bio velicine KST-a, mozda cak i manji, ali zvuk je bio kao na CD-u, ali pod uslovom da ga slusate na uredjaju od 15000 evra. I sve to u prvom redu! Tonac im radi nenormalan posao. Nije mi jasno samo kako takav zvuk ne moze da se napravi kod nas.

Svirali su sat i po vremena. Provozali su nas kroz ceo svoj dosadasnji rad. Iskusavali su nas neparnjacima, ali su neki ipak uspevali da klimaju glavama u ritmu.:) Ljudi ih ovde nevidjeno gotive, tako da su ovde svirali vec drugi put ove godine.

Sto se tice kvaliteta sviranja, moram reci da su besprekorni. Svirka je odradjena bez ijednog falsa. Da ga je bilo, sigurno bi se cuo veoma dobro. Usvirani su i tacni kao sat. Necu da cujem da iko vise pljuje po bubnjaru, jer covek svira veoma dobro. Ima odlican groove i precizan je.

Posle svirke sam pricao sa njima i rekao im da sledeci put kad budu dolazili u Tursku (po interakcijama izmedju njih i publike bih rekao da se na to nece dugo cekati) svrate i u Beograd, jer bi kod nas sigurno okupili jos vise ljudi i oni bi vrlo rado prihvatili poziv kad bi ih neko pozvao. Organizatori svirki - imajte ih u vidu! Mariusz malo izigrava zvezdu, a ostali su vise nego cool likovi.

Sledeceg vikenda svira Pentagram/Mezarkabul... Uh!:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao si Riverside, pa ces ubrzo Merzakabul...Sta bih dao da sam na tvom mjestu...

Turska viza - 10 evra... i jos 5 dana jahanja do Ankare...:)

Evo i malo slika... Slikane su mobilnim telefonom, tako da nisu prvoklasne. Nadam se da necete zameriti.:)

DSC00036.jpg

DSC00037.jpg

DSC00033.jpg

DSC00039.jpg

DSC00043.jpg

DSC00045.jpg

Edited by Kolosus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakav Riverside.Ja da sam otisao u Tursku ja bih se potrudio da nadjem koncert Sebnem Ferah ili Harun Kolcak a ne tamo nekih glupih poljaka i sad je naravno taj "KOlosus" faca u vasim ocimam kako je on kralj sto je gledao jedini u ovoj nasoj drzavi glupe poljake.Brate respect......Totalno iskreno.....Bas bi voleo da upoznam tog nafuranog lika Kolosusa,a vi ostali smrtnici umrite sto ih niste slusali.

PS. Bajazite neka crknu dusmani!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma zajebava se pusti ga bre, znaju se oni odavno...

Nadam se da je makar nashao neku zanimljivu devojcicu tamo, mada one Tatarke sto je pricao mi deluju zanimljivije. (jel beshe Tatarka.. )

 

Elem hteo sam reci bash sam pre neki dan uzeo i pustio 3 albuma Riversidea za redom.. I da mi je paznju skrenula pesma "The Piece Reflecting the Mental State of One of the Members of Our Band (unreleased track" .... znaci mislim da duzi naziv nisam video, ali muzika je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

:lol:

Nisam ja ono napisao da bih bilo koga ucinio ljubomornim, vec da bih skrenuo paznju organizatorima svirki (koji vrlo budno prate ove forume) na ovaj bend, koji zvuci vrhunski, koji nije skup za dovesti, pogotovo kad su na proputovanju, a mozda i u tranzitu kroz nasu zemlju.

Bas su sa The Piece Reflecting the Mental State of One of the Members of Our Band zatvorili koncert.;)

Uh, ne znam sta bih dao da mi se ukaze prilika da vidim ceo koncert Şebnem Ferah, ali to se ovaj put nece desiti.:( Ali izasao je njen koncert od marta ove godine sa sve sinfonijskim orkestrom na DVD-u, koji ubija. Moram reci da je to jedan od najboljih koncerata koji sam gledao - kvalitet zvuka, rezija... Ako nekoga zanima nek potrazi na netu. Toplo preporucujem. Pun naziv izdanja je Şebnem Ferah - 10 Mart 2007 İstanbul Konseri. Izasao je i u audio formatu.

Haruna bas ne bih isao da gledam. Osim one jedne lude stvari http://youtube.com/watch?v=2BXM6a9g2jU nema nista zglavno od njega. Uverite se sami http://youtube.com/watch?v=5_gaTfDBCnY .

Tatarke su u Rusiji, ali ovde ima svega zivog (i mrtvog - sto bi rekao nas Sava) - od Sudanki, preko Arapkinja i Ruskinja u svim formama do Korejanki. Naravno tu je obilni domaci turski menü. Za svakog po nesto, samo sto sam ja na dijeti.;)

Hoşçakal, millet!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 months later...
ово је супер бенд!

фантастичан!

имали неких новости? излази ли нови албум?

можда је неко нашао? ја нисам.... :(

 

Novi album??? Ne, zadnji je "Rapid Eye Movement". Ove godine je izašao neki singl "Schizophrenic Prayer"...

Schizophrenic Prayer (album version)

Rainbow Trip

Behind The Eye

Rapid Eye Movement

Schizophrenic Prayer

 

 

 

 

 

:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...