Jump to content

Fates Warning


Recommended Posts

AtG, jedan od retkih albuma gde je prva pesma ubedljivo najlosija. Ali i pored etiketa klasika i uticajnog albuma koji AtG svakako zasluzuje i iako mi je sve skupa mozda i album godine u verovatno najboljoj godini za metal ikada, TSW > AtG. Ne bih bas mogao da se svadjam u kafani oko ovoga, vise je osecaj u stomaku kad se pomenu ta dva albuma u istoj recenici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

AtG >>> AtG

 

da, svakako je album bolji od celog at the gates opusa.

 

AtG, jedan od retkih albuma gde je prva pesma ubedljivo najlosija. Ali i pored etiketa klasika i uticajnog albuma koji AtG svakako zasluzuje i iako mi je sve skupa mozda i album godine u verovatno najboljoj godini za metal ikada, TSW > AtG. Ne bih bas mogao da se svadjam u kafani oko ovoga, vise je osecaj u stomaku kad se pomenu ta dva albuma u istoj recenici.

 

kul je to, vrhunski je to album. tu se tek vidi u kom pravcu zele da idu, ali je idalje maiden uticaj previse ocigledan. mada je svakako pizdarija od albuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

http://www.blabbermouth.net/news/fates-warning-to-release-theories-of-flight-album-in-july/

 

fateswarningtheoriescd.jpg

Progressive metallers FATES WARNING will release their twelfth studio album, "Theories Of Flight", on July 1 via InsideOut Music. The effort will be made available in the standard version and a two-disc mediabook edition, which will include a trio of unreleased originals, as well as three additional never-before-heard cover tunes. A double-LP version will also be available. The bonus disc is entirely acoustic.

"Theories Of Flight" track listing:

CD 1

01. From The Rooftops (6:52)

02. Seven Stars (5:33)

03. SOS (4:34)

04. The Light And Shade Of Things (10:14)

05. White Flag (5:20)

06. Like Stars Our Eyes Have Seen (5:13)

07. The Ghosts Of Home (10:31)

08. Theories of Flight (4:00)

CD 2 (Acoustic Bonus Disc):

01. Firefly (3:15)

02. Seven Stars (4:25)

03. Another Perfect Day (3:25)

04. Pray Your Gods (TOAD THE WET SPROCKET cover) (3:45)

05. Adela (JOAQUIN RODRIGO cover) (2:25)

06. Rain (URIAH HEEP cover) (4:03)

 

Read more at http://www.blabbermouth.net/news/fates-warning-to-release-theories-of-flight-album-in-july/#gws49Q1ihVMpgbCV.99

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kapiram da je najbolje ovde pisati o najkultnijem vikendu ikad.

 

Sve je krenulo u petak kad me pokupio prijatelj grk (kako drugacije) sa aerodroma. Vozimo se mi i slusamo hiljadu nekih obskurnih US power kutlova na shuffle-u. Rekao aj kad smo vec u tom fazonu da su uozbiljimo, i onda slusali celo Eternity X - The Edge i Trivial Act - Mindscape, samo kult.

 

Prvog dana festivala maltene nista nisam gledao, uglavnom neki djubre bendova. Prvog dana se cirkalo mnogo i kupovali su se diskovi.

 

Grk zivi u svedskoj i ima neki lud posao, mislim da je potrosio oko 500 evra na ploce i diskove, i naravno sve nesto nikad cuo, poput Power - Justice of Fire, neki opskurni US power gde peva Techio.

 

Blejali smo najvise sa Matt Johnson-om iz grupe Pharoah, njegov prijatelj Matt Crooks, koji je svirao u kultnom Division iz Virginije.

 

Takodje smo blejali sa likovima iz Lanfear, svi carevi, prijatelj Grk je bas dobar sa njim. Onaj Ulle sto svira gitaru u Lanfearu svira takodje u Them i u onom Septagonu sa pevacem Atlantean Kodexa. i zena mu hrvatica, kao i grku :D Grk inace savrseno prica hrvatski, ziveo u ZG 10 godina.

 

Elem, Svi iz tog Lanfear su neki ozbiljni likovi u sceni, skoro svi valjda pisali za neke casopise, radili sa labelovima. Klavijaturista je prvog dana imao Elegy - State of Mind majicu, drugog dana Morgana Lefay.

 

Kaze brat grk da bubnjar Lanfeara ima najludju kolekciju i da on kad je gledao kod njega, svaki 20 album je prepoznao.

 

Uglavnom cela ekipa na festivalu je takva. Svi neki stari vukovi sa kolekcijama ok 40-50 hiljade diskova, poslovni/porodicni ljudi, svi fini.

 

Pogledajte samo post od Johnson-a o diskovima sto je kupio na festivalu ovde: https://pmx2.krose.org/forum?action=view&forum_id=1&message_id=534544

 

To je ciljna grupa festivala otprilike :D

 

Takodje sam upoznao sve grcke sile, ovaj Nikos moj prijatelj je rodjen u atini, ima 40 dina i odrastao sa svim tim ljudima koji su zapravo izgradili tu grcku scenu, lik sto dovodi sve bendove i onaj sto organizuje Up the Hammers. svi dobri ljudi takodje.

 

@Zlatko ako citas, pozdravili te puno braca hrvati sa UTH.

 

Kako izgleda festival: Nikad manje nemacko selo. festival se desava u sali za rukomet, oko sale samo njive i tereni za fudbal :D Valjda su likovi sto organizuju iz tog kraja i ne zele da pomeraju nit da prosiruju, it is what it is. i respect za to.

 

Ceo dan smo cirkali pored fudbalskih terena gde su igrali fudbal neki omladinci, verujem da im je ovo najveca publika svake godine.

 

Posle toga smo se nagazili sa nekim likom iz svajcarske sto je imao kamper, i nastavili da pijemo viski i pivo kod njega i slusali novi Vektor, jer je taj iz Lanfear dobio ranije.

 

Ima nekih cudnih pesama na Vektoru, cak neke balade gde pokusava da peva. Ne secam se detaljno jer vec nisam znao za sebe, ali bice tu par iznenadjenja.

 

Usli onda pijani da gledamo Secret Bend, sto je bio Ross the Boss i njegovi neki klinci iz njujorka, sta znam, sviraju karaoke manowar stari, nista bitno, onako fino da se pijani nemaci deru i loze malo. mogli su realno da samo puste manowar sa diska i verujem da bi ista reakcija bila.

 

Tu sam pao pijan u nekom momentu i dosta jako ugruvao rame, idalje ne mogu da dizem levu ruku kako treba.

 

zatim Razor, koji su bili uzasni. stvarno mnogo odvratna svirka.

 

em su svirali oldschool 85 set, a ti albumi su bas krs, em nisu ni to znali da odsviraju kako treba. odsvirali jednu pesmu dvaput jer su je sjebali prvi put i onda jos gore odsvirali drugi put i izvinjavali se publici :D

 

MJ ih dobro opisao "Exciter without the riffs and even worse vocals"

 

Otprilike tako :D

 

Drugi dan vec malo zanimljivi sto se tice bendova.

 

Jak je bio SKI iz Deadly Blessinga. idalje moze da vristi kao ludak. Ima dosta smesnu spiku jer je born again i baca neke isus meets metal fore i fazone.

 

Takodje ima foru da iz pesme u pesmu se skida malo, baca stvari u publiku. Malo po malo, siljci, razni metal artikali, i na kraju bacio svoj prsluk.

 

Samo sto se malo previse uzbudio i zaboravio da izvadi mobilni iz prsluka :D pa je trazio da mu se vrati da bi mogao mobilni da izvadi :D

 

Artch su dobro zvuceli, onaj pevac je idalje aktivan, znam da peva u onom prog rock bendu Magic Pie, tako da peva fenomenalno idalje. Kao malo prgaviji Dickinson.

 

Meni Artch nikad nisu bili bend da se useres jer su imali sve sem hita. Kad god slusam njih u fazonu sam da prepoznam da je to bio refren nakon sto prodje, nekako ne znaju kako da napreve refren koji puca. Ali sve ostalo funkcionise, dobra power metal svirka ali bez hita.

 

Tako da korektna svirka sve u svemu, iako mi nisu neki highlight of benda.

 

Kenn Nardi je bio odlican, jedino sto mogu da kazem je da mu se slabo cuo basista. Bas je falila ta frekvencija mnogo u zvuku, da li je neko nesto zajebao, da li lik ne zna da svira pa ga smanjili, da li Kenn voli takav zvuk bez basa, ko zna.

 

evo setliste

 

http://www.setlist.fm/setlist/kenn-nardi/2016/tauberfrankenhalle-lauda-konigshofen-germany-1bf12154.html

 

pridruzio se pevac iz jako kultnog austrijskog Mayfair da peva "Sound the Alarm" sa Kennom.

 

 

Nisam gledao Tokyo Blade, Praying Mantis, ili ko god je bio posle.

 

Otisao da cirkam da se pripremim za dva najbitnija nastupa.

 

Heir Apparent su ubili. Bend je u odlicnoj formi a pevac je prelud.

 

Nasli su ga na Youtube-u, Will Shaw se zove, pogledajte kasnije da se uverite koliko lik kida.

 

Mladji lik, mada vise izgleda kao pevac nekog Entombedcore benda, bradata i bucmast. Ali peva neverovatno.

 

Sve ko iz picke. Poslednja nota u We the People? Bez problema.

 

Bas lud lik, i nadam se da ce snimiti novi album sa njim.

 

evo malo atmosfere

 

 

Fates Warning, u top 5 koncertnih iskustva mog zivota.

 

Koliko smo culi, Arch je bio jako prehladjen. Bio jedan prijatelj na probi dan pre toga i nije uopste ni pevao koliko mu nije bilo dobro.

 

Ali se hrabro borio, sa obzirom da ne postoji mnogo albuma u istoriji metala da su toliko teska za pevanje. Nije sve ubo, ali je ubo vecinu. Nekad je probao neke bas visok da dovati i malo promasio, nek je odlucio da ne pokusava. Ali je bio odlicno raspolozen, nije se videlo da mu nije dobro, jako nasmejan i dobar nastup.

 

Tako da svaka mu cast. Album snimljen pre 30 godina, lik ne peva redovno, svakako mnogo vise za rispekt nego za ono sto Ray trenutno radi uzivo.

 

Najvise sam se brinuo zbog Zimmermana, jer koliko znam, taj baja nije od No Exit svira bubanj. Ali bend je bio savrsen. Zvuk je bio ruzan malo sto se dalje isao, ali u prvim redovima je bio kristalno cist.

 

Pustio sam suze dvaput, kad je Guardian krenuo, i opet kad je krenuo Long Time Past.

 

Odsvirali ceo AtG plus The Apparition, Damnation, Night on Broken (malo glup izbor, ali sta da se radi) i Epitaph ocekivano za kraj.

 

 

Sve u svemu, odlicno iskustvo. Odlicni ljudi, diskovi jeftini i kultni, sve do jaja.

 

Tesko da cu opet ici jer ne verujem da ce opet nesto dovesti sto toliko volim da mi se bude islo. Mislim da ce sledece godine za 20 godina festivala Cirth Ungol biti, sto me bas i ne zanima.

 

Svakako je kul, ali stvarno ne znam sta ce ovi da rade za 5-10 godina, kad svi ovi matorci prestanu da sviraju. Koliko mi kazu ovi ljudi sto stalno idu, pola bendova uglavnom zvuce kao go kurac. Ili matorci koji nisu svirali 30 godina pa opet uzeli gitare da bi se uvezbali malo za festival, ili neki prosek retro bendovi.

 

Fates Warning, po tom pitanju, se bas dobro drze i Heir Apparent, ali zato sto je pevac 20 godina mladji od ostalih. Kapiram da ce im sve teze i teze biti da nadju bendove matore koji zapravo dobro sviraju i dovoljno su kultni da dovedu ljude.

 

Mozda se jednog dana prebace na power/prog 90ih, sto bi znacilo da bi postao stalni gost :D

 

Sve u svemu, predobro iskustvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ocigledno da se ekipa koja se vidja godinama okupi, napije, zajebava, pusti sa lanca, i onda nazad svi u odelca i kravate. Respect. A kad krenu ti 90's prog / power eto i mene kao redovnog posetioca, nasao sam vezu za karte, al' mi se sl godine ne ide, nista bukvalno mi nije sa lineupa da je ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma mozda se i samo raspadne festival kad izumru ovi 80s kult bendovi, ko zna.

 

ali bilo bi lepo da malo mladja garda preuzme, ono, kad mi budemo imali po 40-45 da postanemo ti redovni :D

 

to su sve kultovi idalje

 

13103372_1234961663221088_5752068491644024494_n.jpg?oh=e3b0c85c741b9014a73de1397e4209ec&oe=579FCD4B

 

ozbiljna imena svakako za true/epic metal. Atrophy isto bas kult meni. ali svakako sam ja vise za prog/power, nego za epic/true.

 

gledao bih naravno manilla road i sve to, ali ne da me toliko kosta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo bi super, ali bas slaba vajda. Evo ja sinoc otisao na C II C u Minhenu, niko ispod 40 godina nije bio xD Ja najmladji sa 25 i to je to. A CIIC cak nije ni mator bend, a kontam da je vecina dosla zbog Zak-a i Savatage legacy-a, nista drugo ... Ja bih voleo da imam tako fest jednom godisnje da odem i okinem se i to je to. Mozda krenem na ovaj prog power u Belgiji da posecujem redovno, za sada se cine skroz okej line-ups, mozda bude bas to sto je KeepItTrue za 80e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

super je ProgPower europe, isao bih ja da zivim tu gde ti zivis. Ali da bi dosao iz Srbije, treba mi 2-3 benda koji su mi kult ili noviji da se bas secem na njih i da ih nisam nikad gledao ranije da bi trosio toliko pare na to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...