Jump to content

Fates Warning


Recommended Posts

Kao sto smo vec rekli prosli bolji za nijansu, i ovaj mi se dobro drzi ali cinjenica je da su trebali da ga trimuju. Mozda su hteli da idu na simboliku 13.album sa 13 pesama ali neke ga bas vuku nadole, prevashodno The Longest Shadow of the Day koja nema razloga ni da bude tu a kamoli da bude najduza na albumu. Ceo taj deo Liar  - Glass Houses - pomenuta je mogao komotno da se izbaci ili ostavi kao neki bonus i mnogo bi bolji celokupan utisak bio.

S druge strane ima odlicnih pesama kao prve tri, Engine-asta Scars, Under The Sun u Disconnected - X fazonu, poslednja mi bas lepo legne... Iskreno, moram priznati da me je onaj drugi FW koncert toliko pogodio u dusu da ga se jos secam posle toliko vremena i spustio mi je gard za sve sto bend uradi, bas mi prija sve sto rade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle četvrt veka obožavanja ovog benda,doživim koncert 2018. u Beogradu,koji me je potpuno opčinio,tako da posle toga ne mogu biti nikako objektivan kada je ovaj bend u pitanju(isto kao gospodin Grobodan).Ni sam ne znam koliko sam puta preslušao Live Over Europe,koji me svaki put vrati u to magično zimsko veče.Onda možete misliti koliko sam željno čekao ovaj album.

Album je odličan,od njih se ništa drugo nije ni očekivalo.Možda nema velikih hitova kao prethodni,ali nema ni mnogo slabih momenata.U principu išli su po oprobanom receptu.Možda su balade malo predvidljive,ali generalno,nema se šta zameriti.Na The Longest Shadow of the Day su pokušali da zvuče Flojdovski,dok Begin Again malo vuče na alternativu.Ostale pesme su u njihovom prepoznatljivom stilu.

Što se tiče glasina da je ovo možda poslednji album,nadam se da nisu tačne.Ali ako Jim proceni da ne mogu da izbace još jedan dobar album,ja ga podržavam.I ne treba da skrnavi savršenstvo koje je stvorio.Ipak su oni bend bez mrlje u karijeri.I ostaje nam nada da će se normalizovati situacija oko koncerata,pa da ih još jednom vidim uživo.Ako ne kod nas,onda u nekoj drugoj državi.Spisak bendova zbog koijh bi putovao u inostranstvo u ovim godinama je sve kraći, a FW je na samom vrhu tog spiska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno ne bih imao velika očekivanja za ovaj album da mi se prošli nije toliko svideo, pa ovako ispada blago razočarenje. No, daleko od toga da je loš album, jedino što mi miriše isto kao i ostali non-Therioes ovovekovni FW albumi, lepo mi dok ga slušam, ali nakon što se završi retko šta ostaje u glavi.

Meni nije toliko kraj albuma problem kao Slobi, više ona sredina sa bezbroj pesama od 4-5 minuta.

U principu, nije uopšte loše ni za swansong. Ono, dovoljno kvalitetno, ali u fazonu bolje da nema ništa nego da se opet isporučuje 70+ minuta dubious materijala :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 6 months later...
  • 2 months later...
  • 8 months later...
  • 4 weeks later...

Imate da procitate jedan deo nove Fates Warning knjige ovde: https://www.decibelmagazine.com/2022/07/15/read-an-exclusive-excerpt-from-destination-onward-the-story-of-fates-warning-the-new-book-by-jeff-wagner/


Nisam nikad znao da je Ron Jarzombek poslao kasetu za audiciju da bude drugi gitarista kad je Arduini izasao iz benda. 

Ovu pesmu je specijalno napisao za tu priliku, i da, defintivno lici na FW. 

 

 

bas bi bilo ludo da je Jarzombek dobio gig, ali opet, skroz bi se poremetila prog istorija jer onda nikad ne bi upao u Watchtower. 

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da videh da su neki dobili vec, ali mislim da je to samo pojedincima koji su povezani nekako sa bendom + marketing / promo? Posto zvanicno pre-order krenuo u petak, a do kraja meseca bi trebalo shipovati svima. Barem meni pise da je estimated delivery 29th. Naravno, vama u Srbiji je jos govnije, ko zna koliko ce da zadrze na carini i ostale gluposti ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

procitao knjigu na odmoru, stvarno je sjajna. sto se tice same neke kritike muzike, mozda je Wagner malo prevelik fanboy. Cini mi se da uglavnom kaze da je neki album malo slabiji samo ako ljudi iz benda tako kazu prvo.

Ali svakako ne citas knjigu zbog kritike, vec da saznas o bendu i o tim ljudima koji su preko 4 decenija stvarali muziku. 

Nakon sto sam procitao, bas sam hteo da se nadjem sa nekim i da diskutujemo celu diskografiju, bedak sto ne poznajem mnogo ljudi kojih dovoljno boli kurac za tako nesto 😄 

Par kul detalja:

FW su mogli da budu Trans Siberian Orchestra. Paul ONeill je prvo cimao njih da im producira album, mislim da je bilo pre Awaken the Guardian. Tad im je i predlozio ideju da snimaju bozicnje pesme u metal fazonu. Svi u bendu se slozili da je najgluplja ideja koju su ikad culi, sto kaze Jim "another one of our great career moves."

Jim je cimao onog francuza iz Sortilege da zameni Archa, ali nije bilo chemistrya. Inace je lik uvek bio spreman da zameni bilo koga. Nije hteo da menja ljude, ali u slucaju da neko ne moze da svira ili ne zeli vise da svira uvek je imao neku zamenu spremnu ili bar na umu. Jedan primer koji mi bio zanimljiv je da je Corbin iz Helstara bio spreman da zameni Arestija u nekom momentu. 

Znali su Zondera naravno iz Warlorda ali je i doneo svoj bubanj za Spectre Within snimanje, zapravo, vecinu tih ranih Metal Blade albuma su snimani sa njegovim bubnjevima, narocito dobos, jer je tad retko koji metal bubnjar znao da namesti bilo kakav zvuk koji nije bio go kurac. 

Prvi Arch/Matheos album je trebao da bude Fates Warning album ali je Ray zabusavao jer mu se nije svidela muzika, valjda mu previse komplikovana bila, pa mu Jim rekao da ne moze vise da ga ceka i da ce raditi nesto sa Archom. I kaze da ga bas pogodilo to, nije mu bilo svejedno. Uvek sam mislio da su sve te stvari bile jako mutual i da je svima bilo kul, ali ipak je vise Jim radi sta Jim hoce, ti se pridruzi ili ce neko drugi. 

Svakako topla preporuka ako ste fan benda, i stvarno je super sto su svi ucestvovali. Cak i kad se prica o novijim albumima, pitaju Arduina i DiBiasea ili Archa o albumima, i daju svoje iskreno misljenje. 

Edited by azal
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

po meni FW imaju bar 4 potpuno odvojene faze. 

Mislim da prva faza nije za tebe jer je previse traditional metal, ali ako zelis da probas, Awaken the Guardian je vrhunac.  

Tebi bi preporucio prva dva albuma iz druge faze, Perfect Symmetry i Parallels. PS je naj tech album, Parallels je svedeniji i melodicniji ali opet dovoljno prog. Parallels im je najverovatnije najpoznatiji i popularniji.  

Mozes i da probas A Pleasant Shade of Gray kad stigne neki usrani kisni dan, to je pocetak i vrhunac trece faze. 

Iz cetvrte i poslednje etape, Theories of Flight je daleko najbolji. 

 

  • Like 1
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...