Jump to content

Fates Warning


Recommended Posts

Znam samo da su na ljeto na turneji sa Dream Theaterom i Queensrycheom.I to kao pred grupa

 

kao predgrupa?

:? :?

kako je to moguce

 

gde vi zivite ljudi??

 

naravno da su pregrupa....

 

popularnost se gleda a ne ko trenutno pravi naj kvalitetniju muziku.

 

Queensryche su bili medju naj popularnijim grupama na svetu pocetak 90ih. A Dream Theater su trenutno naj popularnija prog grupa na svetu.

 

za turneju vraca se stari gitarista Frank Aresti, sto je do jaja....ali nazalost nece svirati mark Zonder, mislim da mu je zena trudna ili tako nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Ne samo što je "Pieces of Me" euro-dance, nego su instrumentali Disconnected pt1&2 ambi/doom

smile.gifsmile.gifsmile.gif

 

Inache, original Disconnected mozhe da se nabavi u Felix-u (cena je valjda 700 din., nisam siguran...)

 

Nema više, i bio je 500din (kao i svi ostali polovni originali tamo)

biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Evo, napokon sam dobio Disconnected i zasta mogu da kazem da je odlican. Grupa koja stalno napreduje i iz albuma u album je sve bolja i bolja. Vidim da su ih ljudi napali zbog elektronike koje su ubacili, ali meni se to bash dopalo, Pieces of Me je odlicna pesma. A sad mogu da se slozim i sa Apeironom da je Chasing Time jedan od najboljih best of-ova svih vremena. Stvarno je perfektan kao celina, potrudili su se i oko redosleda pesama, tako da nisu samo hronoloski nabacane. Ova grupa stvarno zasluzuje da stoji rame uz rame sa najvecim prog imenima Symphony X i Dream Theatre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Odgledah malocas 2 FW DIVX-a...

 

-A Pleasant Shade Of Gray

 

Spoj live snimaka i nekog low fi filma u reziji Vere (basiste FW-a)... OK, mada nista specijalno... moglo je da se poradi na atmosferi josh malo, ipak je APSOG u pitanju...

 

-Live At Dynamo

 

Od ovog videa sam ocekivao mnogo vishe nego od APSOG... zeleo sam da cujem i druge pesme, posebno sam se nadao Through Different Eyes, ili At Fates Hands... na kraju sam ponovo dobio pola APSOG + The Eleventh Hour(najbolja pesma FW-a) biggrin.gifa: , Point Of View, Monument i We Always Say Goodbye...

 

Pocinje da me smara forsiranje Shade-a... Jedan ceo video, ceo album na Still Life, pola na Dynamu... a neke odlicne pesme nikad ne sviraju :ne: ...

 

Takodje na oba koncerta svira samo Matheos a druge gitare nema... to mnogo loshe zvuci na 11. Hour, kada klavijature popunjavaju praznine :ne: ...

 

Malo su me razocarali. Kad se setim koliko sam DT videa odgledao i svi su bili za klasu bolji od ova 2... nije sve u tome al' jebiga... nije mi jasno sto su uopste izdavali ovaj Dynamo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...

Posted by JM on 04/21 at 19:56:09:

 

Hi Everybody,

 

Time for a long overdue update.

 

Ray, Mark, and I will meet this weekend in Connecticut to start recording our tenth studio release, tentatively titled FWX. After the drums are recorded we’ll start tracking gtrs, bass, keys and vocals at my studio. Final mixing is scheduled for late June. If we stick to that schedule I’m told by Metal Blade that we’ll make an October release.

Here’s the track listing, see if you can guess which ones are still just working titles:

Left Here

Song 6

River Wide Ocean Deep

Another Perfect Day

Dmin pt1 and pt2

Song 10

Song 8

Stranger (with a familiar face)

Wish

 

Finally, yes it’s true Mark will be leaving the band after this recording. Mark has been a big part of our sound for the last fifteen years and his contributions will be missed. But, I think it’s fair to say, both sides feel it’s time for a change. No decision on a replacement yet.

 

I’ll try to give another update as the recording progresses

 

Ode Zonder no.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, napokon sam dobio Disconnected i zasta mogu da kazem da je odlican. Grupa koja stalno napreduje i iz albuma u album je sve bolja i bolja. Vidim da su ih ljudi napali zbog elektronike koje su ubacili, ali meni se to bash dopalo, Pieces of Me je odlicna pesma. A sad mogu da se slozim i sa Apeironom da je Chasing Time jedan od najboljih best of-ova svih vremena. Stvarno je perfektan kao celina, potrudili su se i oko redosleda pesama, tako da nisu samo hronoloski nabacane. Ova grupa stvarno zasluzuje da stoji rame uz rame sa najvecim prog imenima Symphony X i Dream Theatre.

Ili bolje receno SyX zasluzuje da stoji rame uz rame sa DT i FW.Sto se tice elektronike na Disconnected,elektronika se sasvim uklopila u koncepciju pjesama i sam album Disconnected se i ne bi zvao tako da nije te elektronike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno Vrh bend!!! Progresiv bend i to jedan od najboljih ako ne i najbolji. Definitvno dva albuma se izdvajaju od ostalih Parallels i Perfect Summetry. U vreme kada je ovo snimljeno nije postojao nijedan ovoliko progresivan bend.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, dobri su

 

Meni je najbolja prva faza sa John Arch-om na vokalu.Na ovim albumima su svirali chisti Power/Speed, a Awaken The Guardian biser kakav se pravi samo jednom u karijeri.

Ova Progresivna faza ne moze ni primaci starim radovima,mada ima dobrih albuma sa Alderom.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...