Jump to content

Annathema


dr.lecter

Recommended Posts

Naravno da je Francuz, samo nije znao da su izdlai tu kasetu. Slusao sam ga bio u emisiji "Tri drugara" (pankerska emisija, posle koje je odmah isla metal emisija, a on u pankerskoj) pre neke 4 godine i tada je najavljivao ona reizdanja koja je One Records uradio pre 2 i po godine. Tada je bio najavio stvar sa novog albuma, kad oni pustili neku sa "Don't Go Down". Ja okrenem telefon, oni mi daju francuza i pitam ga kako je to novi album, kad je izdat jos 1998, a on mi rece da nema pojma da je to izaslo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije li tada Vrisak Generacije svirao Annathema pesme zato sto su neki clanovi Annatheme bili mobilisani?

Secam se da su, kada su Polzovici radili intervju sa Kirkom i Dzejmsom iz Metallice za vreme Monsters Of Rock festivala u Budimpesti, objavili u Hard Metalu fotku, gde njih dvojica drze plakat za taj festival sa onim sismisom. Ako se dobro secam, tada su bili najavljeni i Drinking Skull i Bombarder, ali zbog rata nisu dosli.

Sećam se te fotke kada James drzi plakatu Hard metal festivala.

 

Mi samo se vratili iz Budimpešte sa Monstres of rocka taman smo se malo odmorili ,došli sebi i pravac Novi sad na Hard metal festival,Kakva su to lepa vremena bila.Nismo bili jedini koji su to tako uradili al pri kraju sam već jedva stajao na nogama,sećam se s nama su bili u društvu nekoliko njih iz BG a koga se najviše sećam zvao se MEDO veliki ( bloodbath fan) čovek nevreovatno puno piva je mogao da popije icon_smile.gif

 

Na tom festivalu nisu došli drinking skull a ni bombarder.Festival su otvarali Skopski Sanatorium (tada još klinci) icon_wink.gif

Sve se to dešavalo na spensu u dvorani organizovano kako treba.user posted image

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh...sta bih dao za ta stara vremena icon_smile.gif Drazo sada mozemo samo da promovisemo Auru i Mitolodzi i da se nadamo da ce ljudi biti malo obzirniji prema ozbiljnosti bendova u Novom Sadu koji zele da sviraju negde i da nam uprazne mesto za svirku, odnosno, svirkE kako bismo odrzavali i mini festivale ukoliko je to moguce...do tada smo i dalje u senci. jeba ga, sta ces. Ponekad zamislim scenu. 1991 godina, vece, ispred spensa se skupi gomila ljudi, metalaca iz cele drzave kako bi gledali dobar veliki metal koncert...sta bih dao SADA za tako nesto...jebi ga, iskvareno vreme i nedostatak dobrih bendova na domacoj sceni doprinose takvoj organizaciji...

 

eh... icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Publika jje nesto sto se odgaja. Mislim da malo vise o tome napisem na temi REX/MEX, ali to je malo ozbiljnija tema pa ne zurim. Naravno ako me pre toga zlotvori ne banuju pivopije.gif

Elem, Annathema je bend koji je puno svirao i zato su i bili dobri. Danas ovde neki bendovi imaju po 3-4 koncerta godisnje i misle dasu zvezde. Jedan od razloga zasto scena ovde propada ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

a koga se najviše sećam zvao se MEDO veliki

 

 

Ne seri da si upoznao Medu?Onda je velika verovatnoca da si upoznao i mne, inace Medi nije bilo nista da svake noci vrati s Trga da isprazni frizider do poslednje mrvice icon_smile.gif .Jesi mozda visio na Trgu 91/92., mesana skejtersko-hc-metal ekipa? icon_mrgreen.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elem, Annathema je bend koji je puno svirao i zato su i bili dobri. Danas ovde neki bendovi imaju po 3-4 koncerta godisnje i misle dasu zvezde. Jedan od razloga zasto scena ovde propada ...

Tu si u pravu. Ovde neki demo bendovi naprave dve svirke pred 50-100 ljudi gde vecinu cine njihovi drugovi iz razreda/faksa, komsije, drugari, odmah umisle da su nesto bitni, pogledaj samo na temi domaci bendovi, to je smesno kako neki levi bendovi imaju po 100 strana. A odes na svirku, veze nemaju sa sviranjem, mene bi bilo sramota izaci na binu i praviti toliko gresaka. A ja nisam nikakav sluhista niti idem na svirke da lovim greske ali stvarno pola bendova ne zna da svira. I sto je najgore, neki koji vaze kao za dobre nase bendove.

 

Mislim da vecina njih vise bleji na netu nego sto vezba...

 

Ja garantujem da je Annathema bila toliko uvezban i jak bend da bi danasnji klinci pali u nesvest kad bi ih videli i culi. Svetski bend u svakom pogledu. Steta sto je rat i njihove svadje ili sta vec uticalo na to da ne naprave mnogo vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, kad bi bio izmisljen vremeplov, pa da ih vidim u toj postavi u to vreme. Ovu novu inkarnaciju nisam video jos, samo zato sto sam ubedjen da to nije to. Sad je pogresno vreme, pogresan ambijent...

Glavni problem je kad bilo ko ukapira da je zvezda, pa taman i bio zvezda, a kod nas to niko u metalu nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ekipa i zBeograda i Stare Pazove koja je dolazila na Annathemine koncerte je bila jako dobra. Onako, skroz u svetskom fazonu, kul;turni ljudi i trazumeli su se u muziku. DOduse, sa njima je isao i sin Mikija Jevremovica koji se bas nije potpuno uklapao u tu kategoriju, ali je bio Grobar pa je bio prihbvacen pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu da izdrzim!

 

Ja volim crno bele, ponosno kazem svima

volim to slavno ime i divim se samo njima

na svetu nista lepse ne moze da postoji

nego sto je nasa ljubav prema crno beloj boji

ljubav prema klubu ne moze da prestane

dok zivim klicacu tebi, VOLIM TE PARTIZANE!

 

Morao sam...

 

Partizan, Partizan, Partizan, Partizan, Partizan, Partizan, Partizan, Partizan, Partizan,

PARTIZAN JE SAMPION! Evri go, evri go, evri go... (sutka, skakanje icon_biggrin.gif )

Share this post


Link to post
Share on other sites

A to je bila ne samo muzicki, nego i navijacki obojena ekipa?

Ma jok, ne mislim na Annatthemu, vec na lokalnu fan ekipu.Navijati za Partizan, to je nekako normalno. Inace Francuz je bio vatreni navijac Vojvodine.

Edited by Gwydion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...