Jump to content

Annathema


dr.lecter

Recommended Posts

Nego, moram istaci da su osamdesetih grobari furali engleski stil navijanja, bili vise u pank/rok fazonu dok su cigani bili vise narodnjaci, da se zna.

Dase razumemo, najbrzi bend zemuna, brzi od treptaja komarcevog krila, predvodio je Miki zvani Sicer, kasnije jedan od vodja navijaca Partizana. Covek ranjen na Tenji pocetkom rata, sad je negde u Pesti ili tako nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ne seri da si upoznao Medu?Onda je velika verovatnoca da si upoznao i mne, inace Medi nije bilo nista da svake noci vrati s Trga da isprazni frizider do poslednje mrvice icon_smile.gif .Jesi mozda visio na Trgu 91/92., mesana skejtersko-hc-metal ekipa? icon_mrgreen.gif

Možda se i znamo , al ja nisam visio na trgu inače sam iz Vojvodine nego Medu i ekipu znam tako sa koncerata,Budimpešta ,Zaječar,Novi sad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda se i znamo , al ja nisam visio na trgu inače sam iz Vojvodine nego Medu i ekipu znam tako sa koncerata,Budimpešta ,Zaječar,Novi sad.

Dudi, a kad i gde si ti imao te probleme sa limanskim skinhedima? Da se, nedaj boze, slucajno ne znamo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogotovo sto su danasnji metalci tolike babe pa ne idu na koncert ako je lose vrem, pada kisa, moraju tetki da odnesu lek itd...

Potpuno se slažem s tim.

 

Nisu baš svi ali uglavnom neki razmaženi.Čuj nije im se išlo na koncert zbog lošeg vremena icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpuno se slažem s tim.

 

Nisu baš svi ali uglavnom neki razmaženi.Čuj nije im se išlo na koncert zbog lošeg vremena icon_smile.gif

Ili zbog nocnog prevoza koji je kao los. A ja dodjem 200 km u jednom pravcu do Bg,

pre sam cekao do ujutro na stanici prvi voz/bus i uvek platim put bar isto ako ne i vise od ulaznice za koncert.

 

Vecina danasnjih metalaca su babe, jadnici iskompleksirani, slabici, koji su metalci jer hoce da budu '' opasni'' i tako pokriju svoje komplekse i kukavicluk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dudi, a kad i gde si ti imao te probleme sa limanskim skinhedima? Da se, nedaj boze, slucajno ne znamo?

Opet ti o njima icon_smile.gif

 

Nije to bio nikakav fizički incident.A ti kao družio se s njima?

 

Pa bilo je to krajem 80 te

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet ti o njima icon_smile.gif

 

Nije to bio nikakav fizički incident.A ti kao družio se s njima?

 

Pa bilo je to krajem 80 te

Nekad se druzili u kratkotrajnim intenzivnim susretima, a nekad sklapali primirje pa pili zajedno. Sta ces, nismo bas nesto mirisali Limance pivopije.gif

Samo 80-te nije bilo skinheda u NS. Bio Dragus kad je prosetao onu majicu United Skins, a l to bilo godinu dve kasnije. I onda Deva se nalozio na one Oi 1,2 i 3 kompilacije. Dakle mogao si da ih vidjas tek od 83-4/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili zbog nocnog prevoza koji je kao los. A ja dodjem 200 km u jednom pravcu do Bg,

pre sam cekao do ujutro na stanici prvi voz/bus i uvek platim put bar isto ako ne i vise od ulaznice za koncert.

 

Vecina danasnjih metalaca su babe, jadnici iskompleksirani, slabici, koji su metalci jer hoce da budu '' opasni'' i tako pokriju svoje komplekse i kukavicluk.

Tako smo i mi u to vreme putovali i smrzavali se na železničkim,autobuskim stanicama čekajuči jutro i prvi prevoz.

 

A ovo danas koncerti su im pred nosom i nađe razlog da ne ode .I kad ode kasnije kuka kako je bilo sranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas kako, skinsi su isli svuda gde je bilo riba, posto na pank koncertima pomenute bas nisu bile u izobilju laugh.gif

Pitam jer znam da se Annathema na ploci zahvaljivala i skinsima ako se ne varam. Meni to bilo jako cudno kao malom napaljenom metalcu. Zao mi je sto nisam bio na nekoj od svirki Annatheme, osim na Hard Metal festivalu kad je pevao Gaga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitam jer znam da se Annathema na ploci zahvaljivala i skinsima ako se ne varam. Meni to bilo jako cudno kao malom napaljenom metalcu. Zao mi je sto nisam bio na nekoj od svirki Annatheme, osim na Hard Metal festivalu kad je pevao Gaga.

Nekad bili stariji skinsi/pankeri, par generacija ispred ovih koje Dudi verovatno pominje, i bili metalci otprilike isto godiste. Pankeri i metalci se nekad tukli, kao onda legendarno na Raskrsnici, a nekad se druzili. Alibaba bio skinhead, a sestra mu mladjana Vera bil aextra dobra metalka. To prva konekcija. Potom vera isla sa jednim od starijih skinsa pa su se ta dva drustva izmesala, a generacijski su bili tu negde. Znaci to bilo jedno drustvo, posle jos i Gaga i Stavra poceli da sviraju pa se sve to dodatno izmesalo na cudne nacine. I to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tebi bi bilo bolje umesto sto visis ovde na forumu da napises neku knjigu o metal/pank/hc/rok desavanjima u Novom Sadu. Ozbiljno.

^To su Zgro i Sava uradili vec kako treba tako da iams Novosadku pank verziju. Smo nisu hteli da stave onu kompromitujucu fotku na kojoj Boban iz Ritma nereda dize desnu ruku laugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

^To su Zgro i Sava uradili vec kako treba tako da iams Novosadku pank verziju. Smo nisu hteli da stave onu kompromitujucu fotku na kojoj Boban iz Ritma nereda dize desnu ruku laugh.gif

Znam za tu knjigu, ti bi mogao da ubacis i metal i pank.

 

Ma daj, kad je Ritam Nerada bio takav bend i dizao desnu ruku, cini ti se biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh taj Zgro, covek ozenjen bas ga briga ima malu Senku vuce se po Engleskama sada i pichi na utakmice biggrin.gif Legenda, malo je priblizio zainteresovanima staru novosadsku punk oi hc whatever scenu biggrin.gif

I da se istakne, Zgro je kao i svaki normalan covek- veliki Grobar. Cak Gagi nije na jednom albumu pevao pratece vokale jer je taj dan Partizan igrao sa Rijekom(usput, 3-1 smo ih dobili u Bg a u Rijeci razvalili sa 3-0. Bese to 99.g. )

 

Hiljade grobara i huligana

svoj zivot dace za Partizana....

 

Morao sam, to je jace od mene biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Francuz je izgleda pevao i u grupi "Geometal"

 

Hard Rock Band iz Novog Sada. Oformili su ga gitarista Joca Sabo (ex Griva), bubnjar Bane Kerac (ex Saguaro) i basista Pedja Moldvaji (ex The Beatles) avgusta 1992 godine. 1996. godine im se pridruzio Dule Uvalic-Francuz (ex Crash). Snimili su dva studijska albuma i preko 40 Live albuma sa koncerata koje su odrzali sirom Vojvodine.

Sviraju uglavnom hard rock standarde sedamdesetih godina i svoje kompozicije u Deep Heep Zeppelin Sabbath Free stilu.

1993 "Der Rauch Am Waser "

1996 "Cat Clow"

i jos preko 40 live album sa raznih svirka iz Vojvodine.

 

Gitara - Josip Sabo

Vokal - Silven Uvalic - Frantzuz

Bas - Pedja Moldvaji

Bubnjevi - Bane Kerac

 

Koliko ja znam Francuz se zove Dule.

Edited by Wild_Tigar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...