Jump to content

Neverne Bebe


Recommended Posts

I da, zaboravih reci da je na koncertu ''Negativa'' u kafancetu sa nekoliko stolova koje se zove ''Trema'' bila uglavnom publika ''Apsolutno romanticno'' a na koncertu Beba ( imam kartu broj 865 a dosla sam u 22 i 15h ) publika Toseta ili ovog georgijeva. Isto je to, Makedonski lobi je cudo.

A na ''Kerberu'' ( karta broj 532 ) bili su ustvari ljudi koji slusaju Zeljka Vasica...

 

Laku noc...

 

Tj, dobro jutro... dzezeri... majstori...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrlo prosto, vidi se da slabo poznajes mesta u srpskoj Atini...

Klub je u centru centra, sastavni je deo SNP-a i zove se kratko i jednostavno ''Trema''...

Tu sam gledala ''Negativ'', pre oko mesec dana ''Kerber'' ( verovali ili ne ali skupili su se u or. postavi i bilo je oko 800 ljudi) kao i D.Cukića mad.gif ...

Ok. bio je dobar koncert ali jako malo publike.

 

Btw, i ''Gradiliste'' prima oko soma ljudi i...

 

Ima vremena, otkricu vam sve cari N.Sada nekada...

Hm, izvini no jesam li j apomenuo tremu i taj koncert koji je bio u cetvrtak? Jest, ti ces d ami pricas o mestima za svirku u Novom Sadu icon_razz.gif

Gradiliste malo radi, a malo ne radi. Plus Gradiliste je jako los, ako cemo iskreno, koncertni prostor. Trema ne prima 1000 ljudi, to je glupost, i to je obican pozorisni hol u kojem nastupaju tamburasi. Hiljadu ljudi je moglo d astane u Akvarijus, ako se racuna i onda deo ka basti. I u zapadni Hol SPENS-a. I u Piping. A ja ti rekoh kakva je struktura posetilaca Treme. Udavace iz pasivnih krajeva koje nisu dovoljno fine za Apsolut ili Hedonist i koje slusaju uglavnom domacu estradu. A Dejan Cukic nije nista dobro uradio od kako se raspao Bulevar. Ceo taj domaci kvazi-mejnstrim rok u sustini samo i doprinosi da smo je cela rok prica kod nas i otisla u onu stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Tremu ne staje toliko ljudi. Trenma ima nekoliko stolova i sank. te onaj deo koji deluje kao za rucavanje sa onom skalamerijom od stolova kad se prodje sank i krene ka toaletu. Jednostyavno to nije prostor za toliki broj ljudi, niti je tako koncipiran. To je jklub gde se sedi slusai izigrava gljiva.

2006. je godina ko jos slusa Kerber aman? To je i onda bio prostakluk sve sa onim samozapaljenjem u Novom Sadu. Ljudi se ovde loze na SMak, a 99% ljudi nema pojma ta je ono sto je Tocka inspirisalo. Mejnstrim je zlo i mejnstrim publika je uvek bila, i bice, samo mediokritet i seljana. I to je merilo kicau Srbiji. Just my two shekels!

Share this post


Link to post
Share on other sites

''Trema'' prima 1000 ljudi i na Bebama je bilo toliko ljudi ( proveri i uveri se sam pa onda lupetaj ), na '' Kerberu'' je bili 800 ( ljudi su se skupili samo zarad tog koncerta ) itd., itd.

Ukoliko nemas valjanu argumentaciju ne cackaj mecku i ne iznosi pretpostavke i tvoje vidjene jer je ono neobjektivno i nosi dozu mrznje a to me strahovito nervira.

To ko sta slusa zaista ne bih komentarisala, prosto je iluzorno...

 

''SMAK''... Zasigurno, jedan od najvecih bendova u EX YU.

Ne znam da li znas da je Milan Djurdjevic svirao sa njima 2 godine i bla, bla...

I to kao klinac od 18 godina, nesto kao sada Jana i Jelena u odnosu na ostale Bebe...

 

I, btw, na koncertu Beba u ''Tremi'' bilo je toliko metalaca da nisi mogao da ih prebrojis!!!

Mislim da se loze na Janu.

Toliko o tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hiljadu ljudi, ali u tvojim snovima. Namerno sam pomenuo Smak bas zato sto je pomenuti pre nego sto je formirao Frenky svirao tamo, ali mu to ocigledno nista nije pomoglo da se iole kultivise.

Znas, izmedju prog roka koji je najvise uticao na Tocka i Toto-a postoji ogromna razlika. No, nebitno. Ti rece dva koncerta u Novom Sadu sa preko 1000 ljudi? A bio je samo jedan i to u cetvrtak. I nije sala nego pozorsni hol u koj ije ubacen sank i stavljena bina. Prostor u koji ne staje 1000 ljudi i u kojem nastupaju tezgarosi sto Neverne bebe definitivno jesu. Kao nekad SUncane pege koje su pravile koncerte po radnim akcijama. Ili sad, recimo, Mega bend, macak mMisa bend ili etabliraniji Amadeus bend. Cak su im i marketinske fore sa navodnom neodoljivoscu frontmena pomenutih tezga projekata. Sto se tice toga "da su bili metalci na koncertu, znas kako me to dotice? Da se ja pitam Buldozerom bih sravnio sa zemljom ono metal lego zvano Droljiste.

Sto se tice Kerbera ja rekoh ovde sta imam ,a to sam rekao i Sosi pre x godina na mom rodjendanu. Samo je rekao "pa nemoj tako". Nista drugo nije ni mogao jer seljana je seljana zvala se Kerber ili Neverne bebe. Nebitno. Plus te devojke iz beba i nisu nesto. Mislim, ako na metal sceni nema boljih riba pa se moraju loziti na neke takve onda neka im scena i propadne. Nekad su Jaca i Vera zarile i palile i nije bilo narodnjacke ribe koje bi bile lepse od njih, a ako je sad doslo do toga da u NS narodnjakuse pale metalce onda neka se lepo svi samo-eliminisu.

Pokusacu ponovo da ti objasnim. DOmaca rok scena propad azato sto je pod jedan Grand mejnstrim sto je bila zvanicna ideologija jednog proslog rezima, a pod dva zato sto mediji konstantno podrzavaju i u zvezde inaugurisu one autore koji su anemicni, nemaju istinski autorski pecat i koji zapravo i nemaju profilisanu publiku. Od pocetka rata ni jedan domaci rok bend nije se vinuo u zvezde, a velika imena su jos uvek ona koja su to postala pr erata. Deca losih muzicara su pobedila na, mislim, zadnjem Subotickom festivalu i ocekivalo se da se oni etabliraju. Od toga nista. Postojali su Revolveri koji su bili veoma obecavajuci rok bend. I nista. Ritam nereda, Blockout, Eyesburn... svi su oni jako puno ulozili i trudili se. Niko od njih nije postao rok star. I Blockout i Eyesburn su zasluzivali onu nagradu koju su skroz nezasluzeno dobile Neverne bebe. Onda o cemu mi pricamo? O tome da je rok uzaludna stvar u Srbiji jer ma kolkiko bio dobar i trudio se da uspes bice popisan od onih koji kreiraju "zvezde"? U Bloku mozes svaki dan da vidis bar deset boljih muzicara koji piju pivo iza trafika i koji nisu nikad uspeli jer nisu prodali dupe i postali estrada i narodnjaci poput tih tvojih Nevernih beba. Vidis, u tome je problem sto oni koji prave stetu dobijaju afirmaciju i priliku da prave jos vecu stetu.

BTW taj stupidni izraz "srpska Atina" je prilicno neomiljen kod vecine novosadjana. Malo nam se gadi ko ga je sve i kako zloupotrebljavao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

''Trema'' prima 1000 ljudi i na Bebama je bilo toliko ljudi ( proveri i uveri se sam pa onda lupetaj ), na '' Kerberu'' je bili 800 ( ljudi su se skupili samo zarad tog koncerta ) itd., itd.

Ukoliko nemas valjanu argumentaciju ne cackaj mecku i ne iznosi pretpostavke i tvoje vidjene jer je ono neobjektivno i nosi dozu mrznje a to me strahovito nervira.

To ko sta slusa zaista ne bih komentarisala, prosto je iluzorno...

 

''SMAK''... Zasigurno, jedan od najvecih bendova u EX YU.

Ne znam da li znas da je Milan Djurdjevic svirao sa njima 2 godine i bla, bla...

I to kao klinac od 18 godina, nesto kao sada Jana i Jelena u odnosu na ostale Bebe...

 

I, btw, na koncertu Beba u ''Tremi'' bilo je toliko metalaca da nisi mogao da ih prebrojis!!!

Mislim da se loze na Janu.

Toliko o tome.

Sta bi bilo sa tvojim zivotom kada bi doslo do pada nevernih beba??? Od 25 postova koje imas, mislim da su 25 na ovoj temi...

 

Idi popij malo vode, osvezi se. Ajde blago cika Mrzi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, kakva zurka nocas...

Sto je najgore, sada nije 5 i 15h vec sat vise...

Ali, ok, nedelja je, prezivecu...

 

Da krenem od nebitnih, tacnije metal_heart!!! Ako su od tvojih 1000 i nesto postova svi precizni kao ovaj na topicu Beba ja vise nemam sta dodati. Slatka, ja od mojih skromnih 25 postova bar polovinu imam na drugim temama, rekla bih i vise...

Ali posto je ovde izgleda manir da se iznose neistine ostavicu postenim gostima da to provere...

 

Zatim, Gwydion... Iskreno, ne mogu a da ne priznam da si za mnoge stvari u pravu. Pogotovu sto se YU ( jadnog ) r'n'rolla tice...

ALI icon_confused.gif ???

 

Hajmo cinjenice, po 5 put, a ti i Neverne Tome proverite pa cemo onda - ni po babu ni po stricevima!

Neverne Bebe su svirale u ''Tremi'' i u cetvrtak i u petak. Ja sam bila na oba koncerta, drugi ( tj. petak ) je bio bolji!!! Bolji zato sto su odsvirali neke pesme za koje nisam mogla da verujem da su u njihovom repertoaru a kultne su u njihovom stvaralastvu.

Konkretno, mislim na pesmu ''Saga'' sa I albuma i pesmu ''Stranac'' sa II...

Dalje, ja nisam budala i jako dobro poznajem prilike u svom gradu.

Ppopratila sam preko 8 ili 9 koncerata godine, bila na svim ''EXIT-ima'', slusala i klupske i ko zna kakve bendove u raznoraznim prostorima najlepseg i omiljenog mi grada...

Gde je u prici ''Foxtrot'' i sl. mesta, gde su Toza i ekipa davali sansu i najvecim pacerima i neznalicama???

Nebitno...

 

Bitno - ''Trema'' prima 1000 ljudi, PROVERITE , molim VAS, i Bebe su to napunile.

Ma, nebitne su Bebe, ja ih gotivim i to mi niko nece oduzeti ili promeniti.

Bitno je da hocu i zelim da pricamo argumentovano...

 

Da bi shvatili kakav sam ja lik morali bi da odete na neke druge forume gde ja imam preko 2000 ili cak 3000 postova. Ali, ja se tako ne eksponiram.

Dosla sam ovde sa zeljom da polemisemo, a ne da nekog ubedjujem da li je nesto sto ja volim dobro ili ne. Ne zelim da namecem misljenje pa vas molim nemojte ni vi meni.

Ali, posto VI to morate i zelite, onda bar pricajte onako kako jeste.

Sada ne govorim o misljenju vec o necemu sto je stvarnost...

 

A vas stvarnost upravo najvise boli icon_frown.gif...

 

Ali dokle?

Sta cemo onda kada zaista shvatite da nije zlato sve sto sija?

kada kazem shvatite, iskreno, mislim samo na neke pojedince koji se jos uvek bore sa vetrenjacama!!!

Vreme tih spanskih previranja davno je iza nas icon_spava.gif ... Tada je to pilo vodu.

Sada je 21. vek.

A u njemu stvari nisu iste kao sto su bile nekada!!!

Nekada... Davno bese...

 

U 21. veku u domacem rokenrolu stvarnost su Jana i Jelena!!!

Pa ma koliko to nekom bili tesko da shvati, tako je.

E to sam zelela reci jos od prvog mog posta ovde.

Ali, rekoh sada.

Laku noc, vec je svanulo.

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od tvojih 26 postova, 16 se nalazi na ovoj temi.

 

A vas stvarnost upravo najvise boli ...

 

Ali dokle?

Sta cemo onda kada zaista shvatite da nije zlato sve sto sija?

kada kazem shvatite, iskreno, mislim samo na neke pojedince koji se jos uvek bore sa vetrenjacama!!!

Vreme tih spanskih previranja davno je iza nas  ... Tada je to pilo vodu.

 

Potpuno se gubis u svojim postovima. Sta ovo uopste treba da znaci?

 

Ubedjujes ljude kako su Neverne bebe fantastican bend koji ima milionske tiraze i jos vecu publiku. Kakav je bend, mene licno ne zanima, ne dopada mi se i to je to, ali da imaju ogromne tiraze i armiju fanova, to jednostavno ne stoji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne vidim zasto Corba nije mogao na strano trziste?

Verovatno zbog toga sto su mu vecina hitova ukradeni,pa on je krao citave tekstove icon_rolleyes.gif

 

Sve u svemu mislim da nijedna domaca grupa ne moze da uspe u inostranstvu,ne racunajuci Grcku,Bugarsku i ex Yu prostore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikoga niusta ne ubedjujem niti bih to radila.

 

A ukoliko vas Gwydion i ja malo vise upoznajemo sa NS-om shvatite to kao neki vodic kroz nocni zivot omiljenog nam grada.

 

I da, vezano za temu - Bebe rade novi album i sudeci po ovih par pesama koje su izveli u cetvrtak i petak u N.Sadu svi cete biti iznenadjeni, i to zestoko!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest DRINIC

Koliko vidim.. ovde se samo pljuje po N. Bebama. naravno cast izuzetcima. Sto se tice TREME u cetvrtak garantovano 1000 ljudi. Nije se moglo disati. U krajnjem slucaju mogu se postaviti slike pa brojite posto nemate pametnijeg posla. Sto se tice fanova.. ima nas koji dolazimo i iz druge drzave. Predlazem da odslusate Bebe uzivo (sa ovim pjevacicama) pa onda pricajte nesto. I takodje da pohvalim nove pjesme koje su se moglu cuti u Tremi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iju ju ju. Evo nekih objektivnih činjenica:

1. Milan kao idejni tvorac i treba da se ponaša tako plus što čovek piše liriku samo takvu.

2. Za zezanciju je zadužen Vlajko.

3. Randja je fenomenalan gitarista.

4. Jana ima apsolutni sluh.

5. Nikada nisam čuo da neko bolje peva Nothing else matters (sem Jamesa) od Jelene, kao i Zajdi Zajdi.

6. Kebac ima solaže na kojem bi mu skinuli kapu mnogi metal bubnjari (sem možda Joey-a i Dave Lombarda). Ali bi i oni rekli WAU!!!!!!!!!!!!

 

Da biste shvatili vrednost Nevernih Beba, morate da izađete is sveta metal muzike. Toliko za početak. Biće još postova od Gregora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

niko ne kaze da neverne bebe ne znaju da sviraju,ali aman,sta sad,koliko ljudi svira fantasticno ,pa se ne ponasa i ne trazi od publike(da ne kazem zahteva)da ih pozdravi kao da su bogovi...

 

ove cice,super pevaju,ali meni se bash i ne dopada taj nacin pevanja,pogotovo kad krenu da se krevelje sa glasom...

 

repertoar im je da pucas u glavu...prvo sviraju metallica-u.[a onda offspring i to najkomercijalniju pesmu(pitam se sto?!)

pa onda pink floyd..aman...a bilo bi lepo da pevacice nauce tekst...mislim,cisto eto.. : P

nesto nam nema milana da nas podseti da su flamingosi dobili 0,ali 0 bodova od strane crnogrskog zirija icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam zašto da pričam nešto na ovakvom forumu, nije mesto. Ne znam koja je budala uopšte mogla da postavi temu Neverne Bebe na metal site. Slušam metal, ali volim Bebe, oni su jedini bend kod nas, aktivan bend, koji vredi. Da li je Milan djubre ili nije neću da se mešam. Sve ih lično poznajem, svi su dobri ljudi. Milan je genijalac, mnogi ga ne shvataju, zato ga i blate. Kome se ne svidjaju, ne mora da ih sluša...

 

A trema...prima 1000 ljudi, sigurna sam, svirali su i 23. i 24. marta, druga svirka (petak) bila je bolja jer nisu došla deca koja su za života poslušala samo album DVOJE, bilo je manje društvo, oni opušteniji i raspoloženiji. Prvo veče je bilo nešto preko 850 ljudi, znam lika koji je cepao karte, mislim da je on imao najbolji uvid u to... U novembru prošle godine je bilo 1000 ljudi, sad ne.

 

Za kraj, o ukusima ne vredi raspravljati, posebno ne sa ljudima koji slušaju mnogo tvrdji zvuk. Znam neke metalce koji ih vole, provela sam s njima leto u Budvi gde su svirali ceo juli... a znam da ima i onih koji to ne mogu da slušaju.

 

I opet se pitam koja je budala postavila ovu temu na ovakav site... Ili ne voli Bebe ili nije pravi metalac...

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

cek ne znam.. ne mogu ja da vidim (kad mi je muz na poslu mhihi.gif ) ko je banovan - samo mi nije jasno cemu registracija opet??

 

 

valjda se clan nanova registruje kad je banovan..?! laugh.gif

 

ili je to fazon da se furaju vise nikova u isto vrijeme.. drinic, gregor, rock rock.. kako god - meni se ucinilo onda da je to ista osoba..

Edited by blondie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kapiraš. To je lukav plan. Svi će sad misliti "Eto, koliko li samo fanova nevernih beba dolazi na ovaj forum odjednom". icon_mrgreen.gif

 

Napisao sam već pre nekoliko strana da joj je to fora da dođe na neki forum, prvo postuje sama (ako je uopšte žensko u pitanju), pa započne da brani bend od zamišljenih neprijatelja, a onda se učlani još pod par imena jer naravno, niko nikad ne bi pomislio da je to sve ona u pitanju. A ionako nema nikave veze šta ko napiše, čak i da se složite kako su Bebe najbolji bend u univerzumu, ona će i dalje da piše kao da su svi protiv njih i da ih brani od navodnih zavidljivaca koji vrebaju iza svakog ćoška sa podlom namerom da ukaljaju njihov ugled.

Edited by Dushan S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...