Jump to content

Neverne Bebe


Recommended Posts

SMORILI SU JAO ALA SU SMORILI NECU VISE DA IM IDEM NA SVIRKE I DA IH SLUSAM AKO SE NESTO NE PROMENI I NE UNESU NEKU ZIVOST U SVOJE PESME

 

PA NE MOZES TI KLUPSKI FAZON SVIRANJA DA ISFURAS NA KONCERTU - FALILE SU SAMO NEKE PROMOTERKE DA DELE PICE DOK MI NE OBAVEZNO CAVRLJAMO DOK NEKI BEND SVIRA NESTO I POVREMENO OBRATIMO PAZNJU NA NJIH I TAKO UZAS

na zalost, to je slucaj sa dosta domacih bendova/koncerata icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Ma, i oni su postali najobičniji tezgaroški bend što me strašno nervira. Njihove pesme su fenomenalne, posebno one stare, ali sada ih sve izvode u novom (kilavom) maniru što ubija sve ono dobro što mislim o njima.

 

Nadam se da će im doći iz dupeta u glavu, i to uskoro.

 

Divlje Svinje pesma rulzzzz... icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg moraju ljudi da shvate da su ljudima katkada potrebne pare...Mislim i ja bi svirao i sa Zeljkom Vasicem i sa Kip Wingerom iskrenom,s tim shto od Zeljka Vasica ima vise para,jbg...onda dodju tresh metalci koji nisu chuli za Tankard i Overkill i kojima je Metallica pocetak i kraj zivota pocnu da mi pricaju o ponosu...Neverujem da bih ikada tezgario narodnjake,ali bi snimao album sigurno...Tako i bebe otishli su malo u fazon od kojih mogu i da profitiraju...mislim stara verzija pesme Veliki je bog i Hiljadu godina je sasvim prihvatljiva i vise od toga...e sad ko voli nek izvoli mada eto...izgleda da od tog prvog albuma se nisu leba najeli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi se ni ti najeo leba 1994 godine sa takvim albumom. A taj je album po meni najbolje progressive izdanje ikada snimljeno ovde. Drugi je isto perfektan, ambijentalni jazz rock a treci ,,JUZNO OD SRECE,, je prica za sebe. Pravo remek delo domaceg rocka. Poslednji the best of album je odlicno odsviran i otpevan ali mi se nove verzije starih pesama u vecini ne dopadaju.Odlicno su odsvirane ali su izgubile ubedljivost originala sto se psebno primecuje u pevanju.

Novi album ce zasigurno biti bolji i zato ga jedva cekam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg moraju ljudi da shvate da su ljudima katkada potrebne pare...Mislim i ja bi svirao i sa Zeljkom Vasicem i sa Kip Wingerom iskrenom,s tim shto od Zeljka Vasica ima vise para,jbg...onda dodju tresh metalci koji nisu chuli za Tankard i Overkill i kojima je Metallica pocetak i kraj zivota pocnu da mi pricaju o ponosu...Neverujem da bih ikada tezgario narodnjake,ali bi snimao album sigurno...Tako i bebe otishli su malo u fazon od kojih mogu i da profitiraju...mislim stara verzija pesme Veliki je bog i Hiljadu godina je sasvim prihvatljiva i vise od toga...e sad ko voli nek izvoli mada eto...izgleda da od tog prvog albuma se nisu leba najeli...

Od Zeljka Vasica ima vise para nego od Kip Wingera icon_smile.gif ...kakvo glupo poredjenje,prvo,a drugo,netacno totalno.

A sta pominjes na svakoj temi glupi Overkill,juce si ih cuo i sad seres... wallbash.gif

P.S. - zovi me kad stignes musik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

teraj se Overkill imam bre vec dve godine s tim shto sam slusao samo prvi album jedno vreme,ipak je to naj naj...pa pazi Shone u ovoj zemlji sigurno ces imati para od zeljka nego od Wingera,to u startu inace Winger izdaje album koji je onako,chuo sam neke demoe kratke...onako,nije to "ono"!!!Aj zovem te sad!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, i oni su postali najobičniji tezgaroški bend što me strašno nervira. Njihove pesme su fenomenalne, posebno one stare, ali sada ih sve izvode u novom (kilavom) maniru što ubija sve ono dobro što mislim o njima.

 

Nadam se da će im doći iz dupeta u glavu, i to uskoro.

 

Divlje Svinje pesma rulzzzz... icon_smile.gif

Uopste se ne slazem sa napisanim icon_wink.gif

 

1. Tezgaroski bend... da, i ja sam im to zamerio, sviranje svih tih dosadnih i izlizanih obrada, ali na novijim koncertima to vise ne sviraju... Gledao sam ih pre mesec-dva, i to je bio najbolji domaci koncert kojem sam prisustvovao u poslednjih par godina sigurno. Predivno.

 

2. Stare pesme jesu fenomenalne u originalnim verzijama, ali ovo kako ih izvode danas takodje fenomenalno zvuci. Onaj Dvoje Best of gde se te pesme nalaze je jedno od najboljih domacih izdanja svih vremena. Uz to, Tuzna pesma mi je licno uz 1000 godina najbolja pesma ovog benda.

 

3. Da li im je doslo iz dupeta u glavu ili ne, pitanje mozda i nije na mestu... pricamo o bendu koji ima 1500 koncerata iza sebe, i valjda znaju sta rade do sada.

 

Sve su bolji i bolji po mom misljenju, a novi bubnjar je strasan.

 

Poz! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam nabavio Tuznu pesmu u originalu. Zove se ,,ZVEZDA,, i izasla je na prvom albumu grupe Frenky ,,plakao bih al nemam s'kime,, iz 1991. U toj grupi je Milan svirao i pevao samo na prvom albumu pa je posle osnovao N.Bebe. U originalu je u nekom prog,latino jazz fazonu i u brzem ritmu naravno.

 

Ko je zaintresovan moze je skinuti:

 

http://rapidshare.de/files/34874184/Frenky-Zvezda.mp3.html

 

 

I meni se nije svidjalo sto sviraju izlizane obrade. Mislim ako vec zele da sviraju obrade onda bi pored TOTO obrada mogli da dodaju pesme grupa kao sto su ASIA, MARILLION...ili da uposte ne sviraju obrade jer imaju dovoljno autorskih pesama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam davno gledao spot za tu pesmu, ima stvarno dzez elemenata, posebno ona blesava deonica pred kraj i dzez sketovanje. Samo, mislio sam da su to vec bile N. Bebe.

Ja ne bih prodao svoj ponos ni za kakve pare i zato necu da zivim od muzike, odbijam to. Radicu posao koji ce mi donositi pare, a pravicu muziku kakvu ja volim. Sto rekose KUD Idijoti, cijena ponosa?

Samo sam siguran da u slucaju ovde pominjanog benda to nije slucaj i da ovo sto rade iskreno i misle, samo sto se to meni preterano ne dopada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam nabavio Tuznu pesmu u originalu. Zove se ,,ZVEZDA,, i izasla je na prvom albumu grupe Frenky ,,plakao bih al nemam s'kime,, iz 1991. U toj grupi je Milan svirao i pevao samo na prvom albumu pa je posle osnovao N.Bebe. U originalu je u nekom prog,latino jazz fazonu i u brzem ritmu naravno.

Eh, cool ta pesma zvuci i u originalnoj verziji, ali ova danasnja je nedostizna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoc sam gledao N.Bebe u Indjiji (odatle mi je bubnjar). 100% AUTORSKI KONCERT sa fenomenalnom izvedbom. Ono sto se da primetiti je cinjenica da oni stvarno ali stvarno vole da sviraju i uzivaju u svakom odsviranom tonu. Ljudi za svega 250 dinara prisustvovao sam dvoipocasovnom koncertu za pamcenje. Bledunjav utisak sa Tasmajdana je nestao a mogu dati potvrdu da je Jelena definitivno bolja pevacica mada je i Jana veoma dobro otpevala. No necu da idem dalje sa pricom jer ce se uskoro pojaviti oni koji ih ne vole a onda sledi opste pljuvanje svega sto je ovaj bend uradio.

 

Pozdrav svima i nadam se da ce oni koji ih postuju doci na koncert 28-og u Beogradu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jа сам ,,нови'' овде и да није ове теме никада се не бих ни оглашавао...

Мада, кога заболе за то.

Кад сам рекао ''нови'' мислио сам на то да имам близу 40 година, тек да се зна.

И одмах да будем јасан, волим овај бенд. Чак их сматрам најболјим у овом тренутку тужне наше сцене.

 

Ја памтим сјајна времена, многе непревазиђене концерте, онај Београд за који већина вас чита само из кнјига! Јеби га, тако је било.

Зато волим Бебе, сећају ме на та времена.

 

И знају да свирају брате. Јеби га, то и јесте суштина.

Ови данашнји само нешто дрве, млате, урличу.

Ма кога заболе шта ја кенјам, а кенјаћу још! Има дана када не знам шта да радим. Ово је управо један од нјих.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Само да додам - када би Милан и Ранђа имали времена да држе часове својих инструмената саветовао бих великој већини са овог форума да оду на исте! Али...

Људи имају много посла, не замерите им.

 

П.С. За нови спот могу само рећи да је савршен, као и песма, тј. текст.

 

Довољно.

Edited by extreme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...