Jump to content

Neverne Bebe


Recommended Posts

Razlog mog javljanja na ovoj temi je samo zelja da izrazim zahvalnost ljudima koji su shvatili sustinu i znacaj ovog velikog benda u danasnjem vremenu.

Ja se po pitanju Beba i iznosenja stavova vise necu oglasavati jer znam da je svima jasno da ih OBOZAVAM.

Raduje me samo cinjenica da je na ovoj novoj stranici o njima jasno iznesen stav za koji sam se ja od pocetka zalagala - voleli, ne voleli ( to je stvar ukusa kao i za svaki drugi bend sa ove planete ) niko im ne moze osporiti sviracko umece, sjajne textove, FANOVE i sl.

Cak i na ovom pljuvackom forumu dobro pobedjuje zlo! A to me jako raduje.

 

Htela sam samo ovo - a to je preuzeto sa sajta N.Beba - da objavim spisak koncerata u narednom periodu. Pre svega zbog ljudi iz tih gradova da bi imali informaciju i uzivali u koncertu, ali - i zbog onih koji ne vole pa da se malo zamisle zasto i oni ne bi jednoga dana mozda krenuli slicnim putem. Shvatite me, nisam zlonamerna i podrzavam Rock'n'roll, pogotovu u ovoj cemernoj sredini koja se zove Srbija. I posto znam da je 90 posto vas na neki nacin vezano za muziku, bendove i sl. - zelela bih da shvatite da je sustina iste ( NJ. VELICANSTVA MUZIKE ) u ideji, vezbanju i razumevanju, a ne pljuvanju i sl.

Ali, ima dana za shvatanje te problematike. Vecina vas je jako mlado i to je mozda jedino opravdanje za sve uvrede i sranja koja sam svojevremeno pretrpela.

Nebitno...

 

Spisak sledecih koncerata Beba ( ponavljam, preuzeto je sa njihovog dsjta, tj, sajta fanova N.Beba ) je sledeci:

 

19.oktobar - LUKAVICA

21.oktobar - SARAJEVO

28.oktobar - BEOGRAD ( !!!!!!!!!!!!! ), nema informacija o mestu, izgleda se cuva kao neka ekskluziva;

03.novembar - MLADENOVAC

10.novembar - BANJALUKa

14.novembar - LJUBLJANA.............................

 

Toliko za sada. Malo li je?

E dragi moji, to je zivot od muzike i r'n'rolla. Zasluzeno, rekla bih.

 

 

 

P.S. I ja moram da dodam da je novi sport, tj. pesma nesto najbolje sto sam cula od njih. Zaista tako mislim, nestvarno je lepo i pozitivno. I kao da je Milan izasao iz bedackog tripa. A to me jako raduje. To su prave N.Bebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde molim te, ucini meni

icon_redface.gificon_redface.gificon_redface.gif

 

Ranđu sam slušao sa Galijom dok je svirao. Nije brz ali je stabilan.

A i da nije, simpatičan mi je.

 

Ja sam rekao, kod NB trenutno, najveći problem su mi glasovi ovih djevojaka.

Zvuče mi kao Evanescence, a Evanescence je u velikih 4:

 

MANOWAR

KORN

DEF LEPPARD

EVANESCENCE

 

Najgori bendovi svih vremena.

 

Realno, nema šanse da ja zavolim NB, ali neću pljuvati.

 

A, ako Laki bude plaćao, stvarno ću otići na svirku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vjeruj mi da nisu daleko, ali, ne ulazi se tako lako u društvo velikih.

 

Elem, prije nekog vremena, lokalni ex-narkoman Raka, čovjek koji je prije 15 godina prije svakog izlaska slušao po album Venoma da se osokoli, pita on mene da mu ja nabavim Avenged Sevenfold. Kažem mu ja da su oni krajnje homoseksualni. Kaže on da nisu, da su iz Teksasa. Razgovor se završi s tom njegovom rečenicom.

 

Elem, tema je Neverne Bebe. Daj nađi neku sehi Milanovu sliku pa da imamo o čemu pričati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok evo jedne tablature da decica malo vide kako to oni rade...

 

Neverne Bebe - Dvoje Guitar tab

 

 

tabbed by Bata

 

 

Uvod:

|Em | |B | |

|Em |D |G |B | klavir riff ( onaj na-na-naaa dio:)

 

Em

Pozovi me da me nema

C Em7 Am G Em

u svakom casu samo mirno sutim

Em

govori nesto kako znas

C Em7 Am G Em

jer volim svet u kom je zivot kad ga gubim.

 

C Em7 Am Em D G

Nek ti je sreca

C G Am Em B Em

ma gde po_stojis

C Em7 Am Em D G

lju_ba_vi moja

C G Am Em B Em

sto te ne volim.

 

I mozda nekad koga znam

da naucim da sve u meni , sve je prazno

i tako mi je svaki dan

odlutam u snove gde to nije vazno.

 

Nek ti je sreca

ma gde postojis

ljubavi moja

sto te ne volim.

 

Em7: x20000 (alternativno C/B: x22010)

G : 320001 (alternativno C/G: 3x2010)

 

 

Bm G

Kao vetar na licu ,kao kristalne kapi

Bm G

kao umorni dani , kao ljubav i strah

Bm G

hocu da operem ruke , pa da prokleto nadjem

Bm G

tamo gde su ti misli, gde se krijes od sebe.

 

Pricaj nekakve price, pricaj opet o sebi

Kazi gde nam je vreme , da l' se secas pocetka

gde su ulice srece , koje vode nas negde

gde smo ziveli nekad , gde smo ziveli nesto.

 

G Em D A

Ljudi nekud zure ,dok zvoni telefon

G Em D A

sa rukama od bola ... dodirni me...

 

Bm G Bm G A

i kazi gde je ljubav __ljubav

Bm G Bm G A

kazi gde je ljubav __ljubav

 

Kao prsti na kozi , kao voda u ruci

tvoje staklene reci lome ponos u nama

kao zidovi straha koji ostaju tamo

gde smo ziveli nekad , gde smo ziveli nesto.

 

Ljudi nekud zure ,dok zvoni telefon

sa rukama od bola ... dodirni me...

 

i kazi gde je ljubav ljubav

kazi gde je ljubav ljubav

 

 

 

musik19.gifmusik19.gifmusik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, tako se zove vrsta muzike koju oni sviraju. icon_da.gif

 

 

Jos jedna za curice...

 

 

 

Neverne Bebe - Gotovo Guitar tab

 

 

tabbed by Bata

 

Bm

Prljave ruke , poslednji dodir

Bm

nicije reci , rucak na stolu

D F# Bm

vetar u tebi, vetar u meni kaze gotovo.

D F# Bm

vetar u tebi, vetar u meni kaze gotovo.

 

Daleko od mora, daleko od straha

na usnama trazim put do slobode

govorim tiho , govorim sebi da je gotovo.

 

A D G

Mi imamo svoj svet

D G

mi hodamo kroz grad

D G

mi dizemo svoj glas

G D Em7 Bm

mi nemamo nikog , osim sebe.

 

Bili smo ljudi, bili smo neko

sa rukama teskim , sa igrama nasim

kako da odem , kako da kazem da je gotovo.

 

Mi imamo svoj svet

mi hodamo kroz grad

mi dizemo svoj glas

mi nemamo nikog , osim sebe.

 

SOLO:

 

Asfalt se gasi , ja bezim u noc i kazem gotovo.

Vetar na nebu, vetar u meni kaze gotovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razlog mog javljanja na ovoj temi je samo zelja da izrazim zahvalnost ljudima koji su shvatili sustinu i znacaj ovog velikog benda u danasnjem vremenu.

nikad mi nece biti jasno kako neko misli da teatralan nastup i ispaljivanje "velikih misli i recenica" moze da siri pozitivnu misao o nekom bendu. svaka druga rec u superlativu, sve neki "vreme i prostor" tripovi i tekstovi na granici poetike/patetike. icon_smile.gif

 

evo, ja ne mislim da su n.bebe los bend, ne smetaju mi glasovi, mislim da je randja car, ima pesama od n.beba koje bas volim, ali mi je nacin na koji ti izrazavas svoje misli o pomenutom bendu previse napadan da bi imao pozitivan prizvuk.

 

mnogo je efektnije ako kratko i jasno navedes ko, gde, kada, kako i zasto, i lepo izneses svoje misljenje i ukus. to je za respekt. ovako se na hvalospeve samo lepe istomisljenici koji ce u glas da vicu "tako jeee!", "sad si im rekla!", i neistomisljenici koji ce tako formulisane recenice smatrati za provokaciju. ni "pi-ar" nije sto je nekad bio. icon_wink.gif

 

pozdrav

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

MANOWAR

KORN

DEF LEPPARD

EVANESCENCE

 

Najgori bendovi svih vremena.

 

Realno, nema šanse da ja zavolim NB, ali neću pljuvati.

 

A, ako Laki bude plaćao, stvarno ću otići na svirku.

Kad ti kazes da su najgori onda su najgori. wallbash.gifwallbash.gif

Edited by VEPAR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace karta za koncert u indjiji je kostala smesnih 250 din. Za takvu svirku je i vise nego malo imajuci u vidu da su svirke 202-jke i demo masters turniri 200 din. pa vi uporedite. Boro stvarno bi bilo smesno da ti neko drugi placa jer neverujem da ce koncert u BL. biti skuplji a veruj mi i ja imam slicno misljenje za vokale ali sam svirkom u indjiji odusevljen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da te boli za DL ali shvati da je puno truda uloženo u listu i da nije moglo drugačije.

 

A što se NB tiče, stvarno, šanse da ja svoje pare dam da bih ih gledao, te šanse su ravne nuli. Jednom se to desilo i nikad više.

 

Imate vremena da ubijedite Lakija da izdvoji tu siću da preobrati mene nevjernika.

 

P.S. Tehnička strana svirke nije, niti je ikad bila u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, ne volis Neverne Bebe i sta sad

Sad ces posle svakog posta da pises kako ih ne volis

 

pfff boli nas kurac icon_smile.gif

 

Sto se tice nove pesme "Da ima nas"

Pesma mi i nije nesto, moze da prodje, ali je spot prilicno osvezenje, posle one gomile melanholicnih spotova sa albuma "Dvoje - the best of" najzad neki veseliji spot icon_smile.gif

 

A sto se zenskih vokala tice, mislim da je to nesto najbolje sto se N.Bebama dogodilo u karijeri... imao sam priliku da ih slusam jednom i ostao sam otvorenih usta...

Jedan od retkih KVALITETNIH pop/rok bendova kod nas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bubnjar im je trenutno lik koga zovu Kebac. On je svirao u 3k duru ali u onom drugom bendu, jer su jednog petka svirale bebe a drugog taj bend.

 

Sto se tice DL. Ja sam cuo tvoje misljenje o njima jos odavno (i dalje mislim da si se ogresio o njih) ali stvar je u necemu drugom sto cu izraziti kroz jedno jednostavno pitanje:

 

Sta smo to ti ,ja ,marty ili bilo ko drugi uradili u muzici i koji smo mi to faktori da mi mozemo da nominujemo neki bend za najgori ili najbolji?

 

Razmislite o tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, znaci dok se svi ne proslavimo-jezik za zube? ...e sad i ti kenjas icon_smile.gif ...svako ima pravo da sere, kenja, pljuje i prica sta hoce...zasto bi Milanovo misljenje o npr. Dream Theater-u imalo vecu tezinu nego recimo od nekoga ko se uopste ne bavi muzikom? ...muziku ne slusaju samo muzicari, cak sta vise tripujem da Neverne Bebe najvise slusaju ljudi koji nemaju veze sa muzikom, tj. koji nisu uopste u takvim krugovima icon_smile.gif ...celo to proseravanja oko neceg sto je"objektivno" dobro i "objektivno" lose je totalna glupost i neko ko se bavi muzikom uopste ne bi trebao da se opterecuje takvim stvarima...na njemu je da svira i "stvara" a na drugima da slusaju ili pljuju...jebes ti muzicara kome je bitno sta neko van benda misli o njegovoj muzici...jer kada se jednom krene tim putem "udovoljavanja svima" onda nema nazad...onda si jebeni tezgaros i bilo kakvo povezivanje sa nekakvom "umetnoscu" je vise nego apsurdno.

 

Tako da ono, Vepre druze samo opusteno icon_wink.gifpivopije.gif

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam mislio da se proslavimo nego da uradimo nesto u muzici. A mene licno zabole sta neko prica o muzici mog benda, mi stvaramo ono sto volimo i osecamo a ako mene zabole sta tek onda treba reci za Milana ili za Def Leppard. Oni leze na parama, prodase milione ploca, rasprodati koncerti...sta njih briga sto se tamo neki Boro i Srdjan raspavljaju oko njih.

Edited by VEPAR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...