Jump to content

Neverne Bebe


Recommended Posts

Ma brate,slusao sam ih uzivo! Nesto se prenemazu,kao da sviraju bog-zna sta,a sve to i jos bolje sviraju mnogo mladji tezgaroski bendovi. I to mislim na bendove koji takodje sviraju po fensi splavovima i klubovima.Ovi se samo vade na postojano ime i dve napucane ribe koje kukaju i navlace klinke od 16 god.Mesto im je u 3k-duru i nigde vise.Pa zar nisam u pravu? Ako ih budem video u drugacijem/boljem svetlu,promenicu misljenje.

 

A ni pesme im nisu nesto posebno.Sve bre nesto mlako,frljavo,bezlicno,sa nekim plakanjem.Nema tu rock&roll-a.Pa,k'o sto rekoh,zenski bend.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma brate,slusao sam ih uzivo! Nesto se prenemazu,kao da sviraju bog-zna sta,a sve to i jos bolje sviraju mnogo mladji tezgaroski bendovi. I to mislim na bendove koji takodje sviraju po fensi splavovima i klubovima.Ovi se samo vade na postojano ime i dve napucane ribe koje kukaju i navlace klinke od 16 god.Mesto im je u 3k-duru i nigde vise.Pa zar nisam u pravu? Ako ih budem video u drugacijem/boljem svetlu,promenicu misljenje.

 

A ni pesme im nisu nesto posebno.Sve bre nesto mlako,frljavo,bezlicno,sa nekim plakanjem.Nema tu rock&roll-a.Pa,k'o sto rekoh,zenski bend.

 

 

Kao prvo, dani kada su N.Bebe svirale obrade vise ne postoje posto zadnje dve godine rade iskljucivo autorkse koncerte u sta sam se uverio pre mesec dana u Injdiji gde su razvalili.Dogodi se poneka obrada ali vise kao improzizacija izmedju dve autorske pesme. Takav koncert odavno nisam video (ili bolje reci nikad) od nekog naseg benda. Toliko energije i osecanja na jednom mestu.

Sto se tice muzike, veliki je problem sto su N.bebe zadnjih godina zadobile gomilu novopecenih fanova od kojih vecina nije preslusala nista osim poslednjeg The best of izdanja gde su se pojavile dva nove pevacice.Javljaju se likovi koji nisu preslusali nijedan predhodni album a vicu na sav glas kako im je best of najbolje izdanje i sl. Meni licno best of nije legao jer sam fan originalnih verzija pesama koje su se nasle na njemu. Recimo Veliki je bog u originalu ,prava prog.rock cepacina a u novoj verziji balada...no nije bitno. Moj savet. Nadji negde njihova prva tri albuma a pogotovo prvi, ako imas volje idi na neki od narednih koncerata pa ako ti misljenje i dalje bude isto onda ok.

Devojke pevaju veoma dobro a pogotovo Jelena (plava) iako su do sad forsirali ovu drugu mada ja licno smatram da je Goca (predhodna pevacica) neprevazidjena kada je ovaj bend u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Браво Вепре, одличан пример си дао а притом си искрен и не намећеш своје мишљење као параметар. Ја то ценим.

Додаћу само да ми је други албум Беба пемек дело и да се једино не слажем по питању певачица - мени су Јана и Јелена врх и нису фолиранткиње већ прави избор.

Поштовалац сам рада Н.Беба од првог дана и они никада нису свирали боље него данас. Има ту и неке логике.

Горица је била јако добар вокал али нити је имала енергију, нити харизму а поготово не сценски наступ.

Скидам јој капу за Н.Бебе 3.

А ипак је њихова најболја песма Октобар фест са 1. албума. По меним наравно.

 

О поређенју са неким тезгарошима и сл. нећу уопште расправљати. Бебе су одавно, као што рече Вепар, ауторски бенд и можемо само о томе.

Одсвирајте ви толико тргова и хала спортова па да онда видимо ко је ко и са каквим аргументима располаже.

 

И још нешто за вас младе који не знате - а ја то не замерам - Милана сам гледао у Пиониру са Смаком давне 1987. године. Мислим да тада није имао ни 20. А Смак је био највећи бенд. Мислим оно - Точак и другови. Многи од вас се тада нису ни родили или су били јако млади.

Тек толико да се зна.

А о томе какав је клавијатуриста питај све оне који у префиксу имају ознаку музичар. Наравно, мислим на оне праве.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Гледао сам онај Хит месеца вечерас на Балканмедиа ТВ. Све мој до мојега, јебем ти сцену такозване бивше Југе... Да не би ових Беба и Лет 3 пуцао бих у телевизор!

Edited by extreme

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Е па овако - сутра сам у Н. Саду на концерту Беба, долазим са својим легендарним мотором и још тројицом Анђела Пакла, реалан извештај очекујте.

Ако похвалим, ок.

Али ако пљунем, чућете већ!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceda Macura je je Jazz Rock bubnjar sa velikom svirackom kilometrazom (preko 20 godina) u mnogim bendovima kao recimo Viktorija,Frenky, N.Bebe a trenutno je sa Bajagom. Inace moj bubnjar iz benda tvrdi je najbolji Dusan Subarevic koji je svirao na drugom albumu N.Beba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja вам тврдим да су Бебе јебале кеву, извињавам се на изразу, у Новом Саду.

Такву енергију и свирку, нећу да причам о вокалима јер су ме купиле у сваком погледу, овде нема нико.

Брате, онај Ранђа уби како свира :muzicar: . Бубњар је зло, боље речено животиња. Милан - шта о њему рећи а да буде ново и оригинално? Луд човек. Па тај може да свира у сваком светском бенду. Еј бре, он све зна, чудо. Он се зајебава са оним клавијатурама, покида их.

 

Звук до јаја. Људи ко плеве. Понављају концерт сад у четвртак јер им је преко 500 људи остало напољу.

 

Нећу више, добре су Бебе. А каквих је риба било на концеру то не видех давно. Мада, певачице. Ух, када бих дохватио ону Јану. прштало би на све стране. А она друга - Јелена, па та је тек чудо. А ја имам година :lol::angry: !!!

 

 

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Кажу да нови ЦД излази 20. или 24. фебруара, ајд' да видимо и то чудо.

Озбиљан сам када кажем да ћу некога демолирати буде ли ми написао још једну реч без ваљаног аргумента.

А иначе, сем мотора волим и Смак, Јагоде, Ју групу и тако то.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje mishljenje je da mogu ljudi da prichaju i o prvoj i o drugoj postavi, ali oni su sad na vrhuncu, odnosno, nikada nisu bili popularniji, a to je, iako se mnogi nece sloziti, zbog podmladjene i prolepsane postave! Odnosno, da nisu doveli Janu i Jelenu, ili nekog njima slicnog, otishli bi u zaborav! Cudo je shta cini vishe od jedne mlade i lepe devojka na bini! to im je bio najbolji potez u karijeri, kako se ispostavilo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje mishljenje je da mogu ljudi da prichaju i o prvoj i o drugoj postavi, ali oni su sad na vrhuncu, odnosno, nikada nisu bili popularniji, a to je, iako se mnogi nece sloziti, zbog podmladjene i prolepsane postave! Odnosno, da nisu doveli Janu i Jelenu, ili nekog njima slicnog, otishli bi u zaborav! Cudo je shta cini vishe od jedne mlade i lepe devojka na bini! to im je bio najbolji potez u karijeri, kako se ispostavilo!

slazem se, ali ja ne znam da oni sa njima imaju ijedan autorski hit dosada...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se. Da nisu doveli Janu i Jelenu davno bi se raspali. Imali su dosta problema i sa Tasom i sa Goricom...Slazem se ipak da Gorica sjajno peva ali i njih dve su super.

Pa naravno da se slazesh!:) Ko ce koga da podrzi, ako nece svoj svoga! :bigblue: By the way, sve pesme koje su sa njima uradili su autorske, doduse, sve su vec objavljivane, ali to je nebitno! Da nisu napravili remake, vecina ljudi ne bi ni culi te pesme, a neke su zaista vredne da se cuju! Ispravite me ako se varam, ali cini mi se da je ova pesma:" Pogledaj u nebo...", ne znam tachno kako se zove, NOVA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...