Jump to content

Neverne Bebe


Recommended Posts

Evo jedne objektivne recenzije.

 

 

E ovako.

 

Posle prvog preslusavanja utisak je sledeci, cinjenica da se bend vraca na zvuk sa prva tri albuma u meni budi iskreno zadovoljstvo. nije mi se preterano svideo zvuk za predhodnog best of albuma koji je vise naginjao ka pop/jazzy fazonu. ponovo imamo veoma kvalitetno prog. melodic rock ostvarenje. Arcmic je dobro uocio.sam zvuk je neka kobinacija prva tri albuma. ako krenete po pesmama: ko zna,bela kola i ikona bi recimo mogle da se ubace na juzno od srece, boje duge,iza oblaka pa cak i luda bi po zvuku mogle da se porede sa drugim albumom a hajdemo svi bi mogla da upadne na prvi dok pesma da ima nas predstavlja nesto novo kad su n.bebe u pitanju. razlika je svakako u ideji i poruci albuma. dok nas je na predhodnim izdanjima milan opominjao i podsecao u kakvom okruzenju zivimo, ovde nas poziva da pobegnemo od svega toga, zatvorimo oci i utonemo u san. Mislim da je u tome uspeo. Odlican album, daleko bolji od best of izdanja a moze se cak reci da je ovo logican nastavak albuma ,,juzno od srece,,. Jedine dve zamerke idu na pojedine detalje iz dva rimejka pesama sa prvog (mog omiljenog) albuma. Catrin je rekla da su mnogo bolje nove verzije a nije obrazlozila. e pa ja cu da obrazlozim zbog cega nisu bolje...ha,ha,ha

Oktobar fest, super zvuci ali mi nije jasno zbog cega je gitara toliko povucena u odnosu na original. U prvobitnoj verzij gitara je bila podjednako sa klavijaturama a Bane Jelic je odsvirao nekoliko prelepih deonica kojih u ovoj verziji nema. u svakom slucaju zvuci ok.

Sve nase godine, sve je uradjeno odlicno osim...jelenu cenim izuzetno ali mislim da je ipak trebao milan da otpeva. to je njegova licna prica i samo on moze to da otpeva na pravi nacin i da na pravi nacin isprica pricu.

Kao sto je vlajko rekao, j i j su se tek na ovom albumu pokazale u pravom svetlu. na predhodnom su imale slozen zadatak da poruse standarde koje su postavili drugi vokali pre njih a na ovom albumu su njih dve postavile svoje standarde.

 

toliko za sada, uskoro cu poslati jos utisaka. uglavnom album je ispunio moja ocekivanja.

 

ocena 9/10

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jedne objektivne recenzije.

Ti znaš da ja tebe volim, ali...

 

........................__........................

.....ROFL ROFL LOL ROFL ROFL.....

................... __\|/_____...............

.\\.............../---|.....\\......\.............

..\ \............/----|......\\.......\...........

../ L \____/------\___\\____\.........

.|LOL|------------VLAJA---------|.......

..\ L /_____------BURAZ------/.........

../ /.............\___________/..........

.//.............____//______\\__/.......

 

S druge strane, ja ću se potruditi da dobijem dopuštenje da ovdje napišem ono što mi je Laki rekao sinoć kad sam mu uručio disk.

Eto, ipak nisam toliko anti-protiv, trudim se da original diskovi, bili oni i od Nevernih beba, što lakše dođu u ruke ljudima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 /1/5/ ...IZA OBLAKA – NEVERNE BEBE – PGP RTS

2 /2/7/ EKV REVISITED – EKV – PGP RTS

3 /6/25/ LICE LJUBAVI – ŽELJKO SAMARDŽIĆ – CITY

4 /5/17/ ZAVIČAJ + BONUS – ZDRAVKO ČOLIĆ – PGP RTS

5 /4/5/ THE PLATINUM COLLECTION – Ž.JOKSIMOVIĆ– CITY

6 /8/23/ JEDINA SI VREDELA – SAŠA KOVAČEVIĆ – CITY

7/13/10/ BEOVIZIJA 2007 – PGP RTS

8 /10/20/ GORDOST I PREDRASUDE – FLAMINGOSI – CITY

9/6/RE/ BEZ LJUBAVI – MARIJA ŠERIFOVIĆ - CITY

10/-/RE/ BOŽILAK RAINBOW – TOŠE PROESKI - CITY

11/12/61/ KAD TI ZATREBA – SERGEJ – CITY RECORDS

12/3/2/ OSMI SMRTNI GREH – FUNKY G - CITY

13 /-/NEW/ THE PLATINUM COLLECTION – MIŠO KOVAČ - CITY

14/-/NEW/THE PLATINUM COLLECTION – CR. JABUKA - CITY

15/-/re/ BAŠ TO... – SLAĐA D. – CITY

 

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da je ovo kljucan podatak. :)

 

 

Lista je napravljena prema podacima koje smo dobili uz ljubaznost naših stalnih saradnika:

 

MUZIČKA KUĆA EHO NOVI SAD

COMPLINE - NOVI SAD

ATOS BEOGRAD

Edited by darijus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno, lepo primeceno.

Na sajtu IPS-a ( Mamut i sl. ) jedina razlika je da je Ekv prvi a Bebe druge.

Kad sve saberete i pogledate OSTALE, namece se zakljucak da za r'n'roll u ovoj zemlji ipak ima nade.

 

Evo i linka, da ne ispadne da bojim stvari:

http://www.expat.org.yu

 

A, posto ovoga imam jos mnogo - i doziracu informacije, samo polako - da vidim sta ce veliki rok kriticari da kazu? Da je narod glup mozda!!???

Kada kazem ''veliki rok kriticari'', naravno da mislim na sacicu pojedinaca.

A kamo srece da su ovakvi izvestaji za vecinu bendova, nebitno od toga sta ko voli - e tu mojoj sreci ne bi bilo kraja.

 

Shvatite to, vi borci protiv vetrenjaca.

 

Ja volim mnoge bendove u Srbiji i borim se za njih! Ako nikako drugacije onda time sto odem na koncert i platim kartu da bih to odgledao. Dobro, nema ih puno - ALI BICE, verujte mi na rec.

Edited by extreme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preslusah album dovoljno puta da konstatujem da mi gorak ukus u ustima nije nestao, tj. isti je kao pri prvom slusanju. Previse smeksano, previse pop, previse "laku noc", premalo rock, nikako prog... i uz to, taj neki shmek hrvatskog popa i Dejana Cukica (u prvoj pesmi) ni sekundu mi ne odgovara.

 

Kvalitet svirke nikad nije ni bio upitan, produkcija je vrhunska, digipack/dizajn covera i bukleta odlican, ali to su sve sekundarne stvari, jer kad me same pesme nisu ubedile, nista ostalo ne moze i ne treba.

 

Tek par pesama bih pomenuo, Ikonu, Bela Kola... hmm... ajd jos reda radi i Hajdemo Svi, dok Oktobarfest ne bih sad pominjao jer nije nova pesma.

 

Ne sumnjam da ce album postici veliki uspeh u komercijalnom smislu, ali po mom misljenju, nije ni do kolena 1,2,3,4 albumima.

 

@ Extreme - ajd molim te, ne trudi se da komentarises ovaj moj post, jer je u pitanju licno misljenje doneseno trezne glave :meshuggah: Volim ovaj bend mnogo, ali ne do granica slepog fanatizma. Kome se svidja, svaka cast, uzivajte ljudi.

 

@ LazaGNR - nije mi jasno zasto si mi post editovao... pusti pricu da ide svojim pravcem dok god se tice benda.

 

EDIT: Eh da, ocena - 5/10

Edited by Apeiron

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apeiron, ne brini...

Zasto bih ja komentarisao tvoj post kada si sve lepo rekao i napisao, covece - pa to je tvoje misljenje.

A ja nisam zaslepljen, naprotiv, ja samo volim to sto ovaj bend radi i trudim se da to takodje predstavim kao svoje misljenje.

A to sto ima par pojedinaca ( ja postujem svako misljenje, ali argumentovano, bez pljuvacine ili iznosenja nekih maltene sektaskih stavova!!! ) koji ne umeju tako da komuniciraju, zaista nije moj problrm.

A naucio sam, hvala moderatorima, i da progutam knedlu po koji put, iako bi im nanu naninu.

 

Uostalom. ja pisem i na drugim temama, o drugim bendovima, moja sfera je onaj zvuk koji su negovali Smak, Leb i sol. Yu grupa, Galija ( pre komunisticke faze, nazalost ), Kerber, stari Osvajaci, Parni valjak, Atomsko skloniste, najstarija ( ali zaista najstarija ) Riblja corba, stara Generacija 5 i tako to. Time, naravno...

Ja imam godina, to ne krijem

Novu muziku - sem Beba - nisam prihvatio ali nigde ni pljuvao.

 

E to je jedina razlika izmedju mene i pojedinaca.

Kada nauce te lepe manire onda ce sve biri ok.

Tipa - ne volim Bebe ( ovo je tema o njima pa je primer realan ) zbog toga, toga i toga...

 

Opet se vracam tebi Apeirone - svaka cast.

Cisto da se zna sta je dusa bajkerska.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ LazaGNR - nije mi jasno zasto si mi post editovao... pusti pricu da ide svojim pravcem dok god se tice benda.

Verovatno zato sto je bio vezan za offtopic neki...a ono sto je bilo vezano za bend sam ostavio (kao sto vidis).

 

 

Boro,po stoti put,prestani da provociras coveka (extreme-a).

Ako mislis nesto o njemu reci mu to preko PMs ili u profilu,nemojte (i ti Marty F - da ga pratis u offtopic-u) ovde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno zato sto je bio vezan za offtopic neki...a ono sto je bilo vezano za bend sam ostavio

Pa, bila je to najava koncerta N.Beba na BL Tvrdjavi Kastel, tj. datum, i reda radi pomenuh da je noc pre toga Dream Theater u ZGu, i da ce to biti zanimljiva dva dana, kad ono, ti obrisa... Srecom, pa je forum inace cist od offtopica, kad su takve stvari problem ovde :meshuggah:

 

Whatever.

 

Poz

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu da se setim sta si tacno napisao u tom postu (ne pamtim bas svaki post pojedinacno),ali ono sto je bilo vezano za taj koncert u BL je ostavljeno (kao sto vidis),a skoro sam 90% siguran da je to sto je editovano bilo vezano za neki offtopic (dal' je bio Borin il' slowdiver-ov il' ciji vec - ne mogu sad da se setim).

 

Eto...

Nadam se da ti ne smeta toliko taj jedan edit ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam zelju da napisem ovaj tekst, razlog je moj i samo moj!

 

Nesto mi radi, a nesto i ne kapiram...

 

Kako god, prenosim:

 

 

 

 

Bela kola

 

Kupiću bela kola - tako mi imena

I vodiću te u svoj svet

Ja delim sve na pola - u hodniku vremena

I dižem glavu kao suncokret

 

Ljubim ti obraze - praštam ti pobede

 

Na zemlju mojih snova padaju zavese

I hladna reč se otkriva

 

Loš dan za poraze - sve znam al’ boleće

 

 

Sanjam, ljubim - ništa ne zri

 

 

I preko polja idu - oni što donose

Kišne kapi u naš svet

 

Reči bez posvete - ćuti nek’ osete

 

 

Sanjam, ljubim - ništa ne zri

Praštam, ćutim - svuda si ti

 

 

I kako sve da bude - skroz drugačije

Da kažem glasno da si tu

 

 

Sanjam, ljubim - ništa ne zri

Praštam, ćutim - svuda si ti

 

Kupiću bela kola - tako mi imena

I vodiću te u svoj svet...

 

 

 

 

muzika i tekst - Milan Đurđević

 

specijalan gost ( special guest ) :

Simon Phillips - bubanj ( drums ),

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) :) :)

Imali su svirku u Bačkoj Palanci sad za vikend... na kojoj sam prisustvovala sa strane i ono...bla..simpatično... Ja ih lično ne volim, suviše su meki, i što je već neko rekao suviše su pop. Tu roka nema... Bar ne da bi mogli pristojno da se nazovu rok bendom.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako vas nije sramota <_< ,Neverne Bebe su jedan od najjachih uz to i najkvalitetnijih rock bendova na nashim prostorima tako da, taj koji kaze kad chuje Oktobar Fest,Da Ima Nas,Dvoje [nezaboravni instrumental na ovoj pjesmi,koji je izabran za instrumental decenije] ili recimo noviju stvar Bela Kola,i kaze da tu nema rock-a mislim stvarno....a i pored toga glasovne mogucnosti Jane Šušteršič i Jelene Pudar su dovoljan razlog!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sad da su rock bas i nisu. PopRock, lep poprock.

 

Janica ima glasinu stvarno... respect. Ali je Jelena bolja riba :D:)

 

 

Anyways, na marakani bese dobro - bas su digli atmosferu... po meni najsvetlija tacka benda - Randja gitarista, taj covek cepa.

Edited by LazaGNR
(pazi na izrazavanje)

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) :) :)

Imali su svirku u Bačkoj Palanci sad za vikend... na kojoj sam prisustvovala sa strane i ono...bla..simpatično... Ja ih lično ne volim, suviše su meki, i što je već neko rekao suviše su pop. Tu roka nema... Bar ne da bi mogli pristojno da se nazovu rok bendom.

highfive.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nabaavio sam album grupe "Frenky" - "Plakao bih al' nemam s kime" iz 1991. godine, na ploci su svirli Milan i Vlajko. Muzika je fenomenalna. Pesma "Zvezda" je kasinije objavljena na best ofu N. beba pod imenom "Tuzna Pesma".

Imali neko plocu grupe "Nova zemlja" to je prvi Milanov i Vlajkov bend, pevao je Igor iz Divljeg Kestena?

Edited by LazaGNR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neverne bebe kao gostuju u Podgorici u kaficu "Buda bar" 27.06. ulaz 10eurica :opusteno: kako je? :twisted:

Imaju ok pjesama ali mislim da je Brace u pravu za "Neka neko ovu temu vec jednom skloni sa rock & hard rock foruma jer ne zasluzuje da bude tu!"

 

 

 

 

Kakva sminka brate..... :opusteno:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...