Jump to content

Neverne Bebe


Recommended Posts

Već deceniju sviraju i žive rokenrol. Grupa “Neverne Bebe” ima gotovo kultni status klupskog benda. Za one koji vole precizan datum, ova grupa je nastala tačno 4. aprila 1993. godine. Na njihovim nastupima je zagarantovana dobra svirka i pozitivna atmosfera. Oni su uspeli da opstanu u najgorim godinama za rokenrol. Razgovarali smo sa frontmenom grupe Milanom Đurđevićem, koji nam je rekao koliko je “Bebama” bilo teško da svih godina furaju isti rock fazon?

 

Neverne Bebe – Milan Đurđević: Teško je bilo opstati 10 godina i kada bih ponovo kretao u muzičku priču nisam siguran da bih išao istim putem. Gledao sam razne likove koji su uzimali lovu sa šljam pesmama, ali nikada, ni u najtežim trenucima, nisam poželeo da i sam to radim i sada sam srećan što smo uspeli da zadržimo neki kultni status. Zadovoljstvo je i u tome što oni ljudi koji dođu na naš koncert znaju šta da očekuju i znaju šta će dobiti. Tu nema zalutalih. Na naše koncerte dolazi od 400 do 500 ljudi. Mi ne sviramo u halama, već samo po klubovima i tu nema neke basnoslovne zarade... U ovih 10 godina bilo je i teških momenata kada sam poželeo da dignem ruke od svega. Da sam mlađi verovatno bih bio ljut i besan što je naša muzička scena ovako uređena. Ipak, srećan sam što sam sačuvao veru u ono što sam radio i što je bilo ljudi koji su prepoznali i razumeli pravu emociju.

O albumu:

Mnogo nam je bilo teško da napravimo izbor. Imali smo 22 snimljene pesme, pošto smo snimali 10 koncerata. Onda smo sve to dugo preslušavali i na kraju smo odabrali 14 najboljih pesama. Sve ukupno biće 75 minuta muzike. Kad čujem neke trendovske ploče koje imaju od 27 do 33 minta nazovi muzike, ništa mi nije jasno. Nama četiri pesme traju 32 minuta. Preferiramo atmosferu i muziku, jer mislim da se u našem rokenrolu izgubila muzika. Po svaku cenu se pravi buka i agresija i to bez ikakvog smisla. To je totalno pogrešan pristup onih koji tako rade.

 

Preuzeto sa WWW.BALKANMEDIA.COM

Edited by Girl with dangerous powers

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osim pesama "Veliki je Bog" i "Dvoje" koja je po meni sjajna, njihov celokupni opus spada medju meni najomrazenije i najdosadnije i smarackije pesme svih vremena.

 

To sto su oni dobri muzicari meni nista ne vredi, nemaju osecaj za to sta treba da sviraju i tesko da ce ponovo ikada imaci hit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sta bre njezno?

icon_smile.gif

Znao sam.

 

Usput, što se teme tiče, ja sam ih samo jednom gledao uživo, i to nekih 40-ak minuta. Izašao sam kad su počeli svirati 'Sweet Child of Mine' u Sheryl Crow varijanti... Koliko god da se ja palim na tu tetu, toliko mi je draga originalna verzija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

vec sam negde rekao ovo.

 

pevacica (ona bolja icon_smile.gif) - very fuckable very suckable.

 

Ne znam da li mislis da je fuckable i suckable ona sto bolje peva ili sto bolje izgleda ??? Ako mislis na bolju pevacicu promenio bi misljenje kad bi je video uzivo ili malo bolje upoznao ... Veruj mi .

A ona plavusa ona KIDA !

 

Sto se tice Milana on je sebican i zajedljiv do iznemoglosti !!

Jeste on vrstan muzicar ali ... To je posebna sorta kompleksasa !!!!

 

Sve u svemu nisu toliko losi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice Milana on je sebican i zajedljiv do iznemoglosti !!

Jeste on vrstan muzicar ali ... To je posebna sorta kompleksasa !!!!

to sam i ja pomislio dok sam gledao interview sa njim, ovaj bata ima neki poseban kompleks

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikad ih nisam mogao shvatiti ozbiljno, a posebno nakon što sam saznao neke stvari o M.Đ.

 

Ali i pored toga, krajnje objektivno, mislim da su žestoko zajebali stvar sa poslednjim izdanjem.

Nadam se da ću negdje naći prvi album da preslušam...

И више него зајебали. Успели су да упропасте све старе добре ствари које су урадили, а нове су све споре, без гитара... итд.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...