Jump to content

Pentacle


Goxy

Recommended Posts

Najverovatnije najveci underground death metal bend u Evropi.Jedan od najboljih koje sam cuo do sada i najbolji koji svira u stilu CELTIC FROST.Ja imam ancient death(mcd),the fifth moon(ep) i album rides the moonstorm.O albumu samo ovo da pocinje sa iseckom sa celtic frost koncerta iz '85 i na kom se cuje Tomov glas a posle toga ...bez komentara.Na albumu je i obrada legendarnog cileanskog benda Pentagram"spell of the pentagram".Sve u svemu jedan od najboljih koje sam cuo u zivotu.

Bend je iz Holandije a vokalista i basista je bivsi pevac legendarnog Asphyx-a(r.i.p)

Da vas cujem!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

I...uganjao sam Rides the moonstorm (hvala Goxy).Sve sto je rekao covek u prvom postu je istina - DM kakav sam mislio da vise ne postoji,budi uspomene na Celtic Frost i Possessed,preporucujem svima.

 

A da pomenem ovde,posto ste zatvorili temu,da sam nabavio Sadistic Intent - Ressurection of the black Earth,koji mozda jos i bolji od Pentacle!Old school death,fenomenalno odradjen,dosta me podseca na albume kao Dawn of possession,Deicide,Altars of madness...i moze slobodno da se svrsta u to drustvo.

 

Znaci,za ljubitelje pravog DM-a,ova dva benda nabaviti pod obavezno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da pomenem ovde,posto ste zatvorili temu,da sam nabavio Sadistic Intent - Ressurection of the black Earth,koji mozda jos i bolji od Pentacle!Old school death,fenomenalno odradjen,dosta me podseca na albume kao Dawn of possession,Deicide,Altars of madness...i moze slobodno da se svrsta u to drustvo.

 

Sta zatvorili temu. violent.gif Diletanti. icon_smile.gif

Samo da ti napomenem za Sadistic intent.To sto sam ti narezao nije album(nikad ga nisu ni snimili) vec 2 ep-a:Ressurection i Ancient black earth+2 live snimka.Cuje se razlika u zvuku. pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 8 months later...

Napokon sam odslusao i novi,drugi po redu, album ovog sjajnog ancient death metal sastava.Naziv albuma je "Under The Black Cross" i nakon prvog slusanja utisci su pozitivni.Strukura pesama je zadrzana,produkcija je malo masivnija u odnosu na predhodni,svaki instrument se jasno cuje.Takodje i stil sviranja se nije menjao.Za one koji nisu slusali(znam da ih je mnogo),da kazem da po meni muzika se moze opisati kao mesavina bendova:Celtic Frost,Asphyx(brze deonice) i Possessed.Kako ubitacna kombinacija."Raise The White Ensign!" je pesma koja mi je ostala u secanju.

musik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Mnogo sam blag komentar dao o novom albumu,jednostavno treba malo vise da se slusa nego Moonstorm koji me je odusevio na prvu loptu.Under the Black Cross je fantastican,bre!!!

 

Inace,bend je trebao da izda “Archaic Undead Fury” EP,ali je doslo do problema sa izdavackom kucom i nista od toga za sada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Inace,pentacle ce se pojaviti i na NECROVORE tribute albumu koji uskoro treba da izadje.

 

Inace,jos niko ne nabavi ovaj bend. icon_mad.gif

Trbute to Necrovore.Daj ne zezaj icon_confused.gif A zasto me ne cudi sto ce i Pentacle biti tu.

Ne vidim razlog,ali Necrovore je u ug krugovima veoma hvaljen.Spoj Celtic Frosta i Possessed...nije me nesto ocaralo,iako veoma gotovim slicnu svirku..

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ne vidis razlog?Pa,oni su jedan od prvih DM bendova koji su harali undergroundom i udarili same temelje zanra,samo nisu imali tu srecu da snime album.Posle dema im se postava sjebala i tako...Nego,jedan zanimljiv detalj - Jon DePlachett,osnivac Necrovore-a je,kad se ta pominjana postava raspala,pozvao Trey Azagthotha i David Vincenta da mu pomognu da snimi album.Ali oni su bili zauzeti.Snimali su album.Album koji je izasao 12.maja 1989.godine.Album koji cu slusati do kraja zivota.Isfrustriran situacijom,Jon je raspustio Necrovore.

Nego...zanesoh se - ko zna kako bi DM izgledao de je Necrovore uspeo da snimi taj album,ako nista imali bi bar jedan dobar DM bend vise. icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

.Ali oni su bili zauzeti.Snimali su album.Album koji je izasao 12.maja 1989.godine.Album koji cu slusati do kraja zivota.Isfrustriran situacijom,Jon je raspustio Necrovore.

Nego...zanesoh se - ko zna kako bi DM izgledao de je Necrovore uspeo da snimi taj album,ako nista imali bi bar jedan dobar DM bend vise. icon_smile.gif

ALTARS OF MADNESS icon_rockdevil.gif

 

Ali Necrovore imaju samo 4 ili 5 pesama,tj.jedan demo ph34r.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,4 pesme.

Pazi informacije o NECROVORE tribute albumu,prica Wannes:

 

We also recorded the song “Divus de Mortuus” for the Necrovore tribute. Other bands featured on that LP are Headhunter D.C., Throneum, Blood Storm, Abominator, Thornspawn, Morbosidad and probably Bestial Mockery(nije lo izbor bendova,a?). All the 4 songs of the rehearsal / demo 1987 are being covered twice, so the listener should get a nice overall view of the cover versions. From Beyond Records is going to release this album. Again, no updates seen for months now. Roman is still waiting for some contributions, I guess. This album seems to take ages as well… A pity, as I’m really very satisfied with the outcome of our version and I want people to hear our version. A bit slower than the original, but very intense.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...

Na vrh tema o jednom od najboljih Death metal bendova.

 

Jesam li rekao koliko je fantastican njihov split sa Desaster?E,pa,ovo je sigurno u top 3 svih splitova koje sam slusao!Najjaca fora - otvorio ja na Kingovom forumu temu o Pentacle,i ladno se javi Pentacle gitarista,i on je Diamondbanger icon_rockdevil.gif Vrh,sad ih volim jos vise!

 

A vi slusajte pentacle ili budite gej,izbor je samo vash.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...