Jump to content

Voivod


Fantomni

Recommended Posts

Tacno.

Nisam ni za jednog od njih, Snake je

nezamenljiv, to su nedvosmisleno pokazali

i alubmi na kojima nije pevao (i bio tekstopisac).

Ono je vise bio satirican komentar, sad mi zao

sto se ne setih i pokojnog Jasona ili Uwea da pomenem

kao moguce zamene.

Edited by fenster
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno.

Nisam ni za jednog od njih, Snake je

nezamenljiv, to su nedvosmisleno pokazali

i alubmi na kojima nije pevao (i bio tekstopisac).

Ono je vise bio satirican komentar, sad mi zao

sto se ne setih i pokojnog Jasona ili Uwea da pomenem

kao moguce zamene.

 

Snake je

nezamenljiv

 

Toliko o tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kepdzija.

 

Koji trip, diskutujem s nekim kucnim prijateljima danas o detinjstvu i navlacenju na bm, i rekoh "Nije ipak Mayhem Dimče Borgirče pa da ulazi u uvo tek tako"

 

I pukne me tek onda na koju si Olgu ti mislio, nije mi isprva prezime upalilo sijaličku, tek je dimče povezalo kockice

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajoooj Dimone, još jedan kec! Pa to treba se zna u pola noći, ajde da je u pitanju bila Vanesa Vavrik pa ti stane mozak, bio si mali pa zaboravio, nebitno ajde.. Jedino gore od ovoga da nisi odma prepoznao Jadranku, e za to bi jedan ban bio neophodan :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas ko je Olga, koje su joj forice i uzrecice na radiju, al' ako se ne setis odma, izdao si metal :haha:

 

Vanesa who? Samo Jasmin St. Claire

Nije imao u Prokuplje da se gleda hedbengers ballz

 

Koja Jadranka? Molim vas, ja da dajem savet premijerki...

 

 

 

Blago si ga vama kad su vam u glavama jos aktuelne te informacije, popunite to malo, overwriteujte, jedan je zivot

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...

Jeste malo nekroposting i digresija ali došao sam da kažem da sam posle dugog niza godina skontao Phobos.

Kad je izašao nije mi prijao nešto, nisam se ni vraćao nešto njemu godinama ali naleteh skoro na disk za neke male pare pa aj, svaki Voivod treba imati. Onako malo polako i uz lirike sam skontao šta su hteli da kažu. Jes da ima malo nekog 90s gruva ali album je nekako skroz hladan i svemirski neprijateljski, nema nekih hitova i keči momenata već je to više jedna celina koja je namenjena da se sluša cela. Piggy diskretnije provejava sa svojim fantazmima ali ima ga, i naravno props za obradu na kraju. Ovo kasno otkrivanje albuma je samo dokaz koliko se Voivod vari godinama i vremenom otkrivaju neke nove dimenzije kako je čovek iskusniji.

Samo još da kažem da The Wake jebe mater i dalje, izuzetan album zaista. Kako kaže jedan od mojih omiljenih recenzenata na arhivama

Quote

Fuck off nowadays jock metal.
The nerds win. 
We were always going to.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Phobos je jeben vajek bio. Posebno uvodni rif na numeri naslovnoj. I produkcija iz jame svemirskoga pakla. I sve. Jedino me vajek iritirala KC obrada na kraju, pa sam je likvidirao s liste. Isti slučaj s onim priglupim Betmenom na Hatrosu. I tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tek sad Grobov necropost (pleonazam?).

Verovatno se ponavljam, ali meni je Phobos jedan od retkih albuma koji mi je style over substance. Nisu ni riffovi i pesme za bacanje, ali tu su najviše meni uboli tu spacey-otherwordly atmosferu. Pravi voyage album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...