Jump to content

Voivod


Fantomni

Recommended Posts

Мислиш "Killing Technology"? Мени је омиљени "Dimension Hatross".

Pazi mene šta sam napisao laugh.gif još uvek mi je u glavi taj naziv albuma od annathema...Da technology.

 

I war and pain i Rooaaarrr su onako psiholdelični teško za razumeti sa trnjem u mozgu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedini thrash bend koji ima inventivnosti (ili je bar nekada imao). Od nekih albuma koje sam slusao od njih najbolji su mi ubedljivo "Nothingface" (jako dobar album uopste i jako zanimljiva obrada Floyda "Astronomy Domine", ne desava se to svaki dan) a i "Dimension Hatross" je prilicno cool... Ovaj sa Jasonom i nije nesto... "Rrroaaarrr" i "Killing Technology" su zanimljivi thrash albumi, ali me vise ne privlace da ih slusam... Voleo bih da cujem "Angel Rat", cuh da je veoma dobar. Kakav li je?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je Killing Technology ubedljivo najbolji njihov album, ali mnogo mi se svidjaju i Nothing Face i Angel Rat, koji su u totalno drugacijem fazonu. Ostali albumi mi se manje svidjaju. Definitivno su originalan bend i mislim da su veoma cenjeni od strane svojih thrash kolega. Znam da su dobri drugari sa Kreatorom i od vajkada su isli na zajednicke turneje. U vreme kada sam ja pocinjao da slusam metal oni su bili na vrhuncu popularnosti ali njihov stil je bio takav da su ih ljudi ili mrzeli ili obozavali...nije bilo ravnodusnih.

Edited by solicitor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što moj ortak kaze za voivod ...Ovakvu zbunjenu muziku još nisam čuo..

Niko ih ne uspeva kopirati.A spotovi su im interesantni

Не да их нико није успео копирати, нико није ни хтео. То је занимљиво. Мислим да је ипак превише људи на свету који не схватају баш сасвим овакве трипове.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spotovi su im napravljeni od crteza koji inače crta član benda PIGGY kao i omote albuma..Interesantno ponekad zbunjeno...

 

A za onu obradu od floyda sa albuma nothingface ...izvini al je to promašaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedini thrash bend koji ima inventivnosti (ili je bar nekada imao).

Sta ochekivati od nekog ko slusa Stoner Rock?

Agarthe opet si napusen???

Bezite,bezite sivi oblaci....

 

 

Od Voivod-a imam samo Angel Rat koji i nije Thrash nego Hard Rock album i pustam ga svake druge prestupne godine.

One prave prave albume vishe ne posjedujem vec jedno desetak godina a to je produkt moga poznanstva sa Perom Zderom kojem sam to uzajmljivao a on mi vracao u "Utorak"...

Albumi sa Erik Forestom su mozda i bolji i zreliji od prvih 5 nahvaljenih.

U svakom sluchaju nadjite albume Negatron i Phobos

Ovo sa Jasonom ne poznajem

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Imam ja taj koncert iz Montreala ... cini mi se da je Jasonu kosica malo izrasla. Nego im se onaj pevach chudno ponasha, nsto skakuce, sta ja znam .. bash chudno.

 

Nabavio sam neki premix demo Angel Rat albuma i nekoliko pesama sa Nothing face u sirovoj fazi ... mnogo mi se svidjaju i te verzije pesama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Jedini thrash bend koji ima inventivnosti (ili je bar nekada imao). Od nekih albuma koje sam slusao od njih najbolji su mi ubedljivo "Nothingface" (jako dobar album uopste i jako zanimljiva obrada Floyda "Astronomy Domine", ne desava se to svaki dan) a i "Dimension Hatross" je prilicno cool... Ovaj sa Jasonom i nije nesto... "Rrroaaarrr" i "Killing Technology" su zanimljivi thrash albumi, ali me vise ne privlace da ih slusam... Voleo bih da cujem "Angel Rat", cuh da je veoma dobar. Kakav li je?

kenjas za medaLJU, snuschino!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Videh da se ovde govori o meni izuzetno dragom bendu , pa resih da i ja kazem nesto .

Prvo par izpravki na dudi-jev racun : nisu svi spotovi pravljeni od crteza vec samo dva . Ti definitivno nisi gledao sve njihove spotove , mislim da si video dva ili mozda tri . Crteze ne pravi gitarista , Piggy kao sto ti tvrdis , nego ih pravi bubnjar , Away , koji je ujedno i vodja benda . On je izmislio ime Voivod , kao i ceo koncept grupe . Prvih 5 albuma imaju zajednicku nit - putesestvija imaginarnog lika po imenu Voivod , ali od Angel Rat albuma , momci su resili da to promene . Za Astronomy Domine si iz sve snage lupio , obrada je vrhunska , ni slucajno se ne sme nazvati promasajem (ma koliki fan Pink Floyd-a bio) , a da si video spot , tako nesto sigurno ne bi nikad ni rekao . Imaju jos jednu obradu Floyda , The Nile Song , koja je objavljena na albumu The outer Limits .

Rad ove vise nego originalne i invetnivne kanadske grupe se moze podeliti na tri faze :

*Snake era (1983-1993) koja se opet moze podeliti na dve podfaze : thrash i progressive fazu . Prva je trajala do 1988 a naredna od 1988 do 1993 . Meni licno (kao i vecini starijih fanova Voivod-a) je draza ova druga faza , a najdrazi album mi je Nothingface . Iz thrash faze , Killing Technology mi je favorit .

*Eric Forrest era (1994-2002) koja predstavlja poprilican zaokret , vracanje na zestok zvuk i lagano skretanje ka industialu . Za ovo vreme su izdata 4 albuma . Prva dva su studijska , treci je kompilacija i sadrzi tri nove pesme dok su ostale remixi pesama sa prethodna dva albuma kao i nekoliko pesama uzivo . Zivi album je pun promasaj . Iz ove etape najmanje mi ne dopada Negatron . Na ostalo ne vredi trositi reci .

*Snake era pt 2 (2002-do danas) i poslednji studijski album . Album nije ispunio moja ocekivanja , ali nadam se da ce sledeci biti neuporedivo bolji . Jos jedna svetla tacka ovog razdoblja je i Jason Newsted , koji je ko zna kojim motivima vodjen dosao da pojaca Voivod . Izgleda da mu je dosta para , i mamutskih turneja , covek hoce nesto drugo .

Jos nesto sto ide u prilog cinjenici da je Voivod zaista nesto posebno a to je vec rekao Solicitor : ovaj bend cete ili mrzeti ili ga voleti svim srcem . Nema sredine , i to je nesto najtacnije ikad receno o njima .

Pozdrav

Edited by commissar
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 months later...

Jos nesto sto ide u prilog cinjenici da je Voivod zaista nesto posebno a to je vec rekao Solicitor : ovaj bend cete ili mrzeti ili ga voleti svim srcem . Nema sredine , i to je nesto najtacnije ikad receno o njima .

Pozdrav

Jedan od mojih omiljenih bendova. Omiljeni albumi Dimension Hetross, Killing Technology, Nothing Face i Outer Limits. Novi Album je takodje Odlican. Jako mi se svidja nova produkcija, zvuche premocno, a opet prirodno.

 

 

Uvek sam voleo bendove kiji su imali dobar koncept a Voivod je definitivno jedan od njih. JA ih dozivljavam kao Post nuclear Scifi metalpunk, i svestan sam kako ovo zvuchi kabasto i smeshno icon_smile.gif ali kada bi me neko pitao kako oni zvuche ....jednostavno nemam bolji nacin da u jednoj recenici pokusam da ih objasnim.

 

 

Inache taj njihov poseban old zvuk je potekao iz finansijskih problema, ljudi nisu imali para za pojacala pa se Blacky (bass) stekao u piggyjev gitarski marshall, nalopatavao mnogo distorzije i dobio totalno zardjali zvuk, (pomalo G.B.H. prizvuka) koji se fantasticno slagao uz njihove tekstove. Jednostavno bend koji ima sve, umece, originalnost, energiju, izgled, koncept..a vi ih mozete voleti ili ne.

 

Inace, zanimljivo je kako je doslo do snimanja We carry on video spota. Nazvali su ih likovi iz ILM, (Industrial Light & Magic,da da isti oni koji su radili efekte za STAR WARS, Terminator 3, War of the worlds, harry potter....) i startovali ih sa pricom: " ljudi, jel hocete da vam mi uradimo spot, znamo da snimate novi album" Ovi su naravno bili u fazonu, ma daj bre odakle nama tolke pare da nam vi radite spot, a ILM ekipa kaze: " Ne ne ne, mi smo dugogodisnji Voivod fanovi, i hocemo da vam uradimo spot, bice nam zadovoljstvo".

 

I to nesto govori o njihovom kvalitetu.

 

Kako god, novi album uskoro izlazi. Snimljen je sa producentom koji je producirao i Nothing Face. Paralelno sa albumom izaci ce i DVD a Away je spremio i knjigu svojih radova.

Edited by Metalbeer
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijatelji, strashno mi je zao sto sam uopste u situaciji da postujem ovu vest. SLomio sam se skroz. Najveseliji kralj vise nije sa nama...

 

 

VOIVOD guitarist Denis "Piggy" D'Amour passed away Friday night (August 26) at approximately 11:45 p.m. due to complications from advanced colon cancer — so advanced that the disease had spread to his liver. D'Amour slipped into a coma Thursday night and died less than 24 hours later in the palliative care unit of a Montreal hospital, surrounded by family and friends. He was 45 years old.

 

Quebec City newspaper Le Soleil reported yesterday that D'Amour — who was diagnosed with colon cancer earlier in the summer — first entered the hospital for a routine operation, but several complications led his doctors to suspect more problems. Then the grim verdict was revealed: the cancer, already too advanced, was inoperable.

 

Only two months ago, D'Amour was in the studio working on the 14th album from the Canadian thrash-metal pioneers VOIVOD. More than two dozen tracks are believed to have been demoed for the CD, for which the group recently inked a deal with The End Records. However, the band were forced to put studio work on hold while bassist Jason Newsted (ex-METALLICA) was treated for tendonitis.

 

In a recent interview with Billboard.com, Newsted spoke about the material slated to appear on the group's next CD. "It's the most complete demos I've ever been involved in," he said. "[VOIVOD singer] Snake has already chosen his effects — exact timing of milliseconds for delay. We've had a long time to develop the demos, so there's about 23 or 25 songs that are absolutely listenable right now."

 

Newsted was a huge fan of VOIVOD before he was invited to join and he remains a great admirer to this day. "They created something a long, long time ago that may have been emulated many, many times since — but nobody can do it like the original," he offered.

 

Prior to his hospitalization, D'Amour laid down guitar tracks for a reunion CD from the legendary AUT'CHOSE, a '70s band from Montreal. That album is expected to surface next summer.

 

 

R.I.P. Piggy.

Voivod lives!

Edited by Metalbeer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...