Jump to content

Voivod


Fantomni

Recommended Posts

Ne verujem da vredi bilo sta ozbiljnije van novog materijala kojeg su zavrsili a nisu snimili. Jer ipak je Piggy bio muzicko srce Voivod-a. Podela je bila uvek jasna, Away je stvarao koncept i taj opsti Voivod vajb, Snake pisao tekstove, a Piggy bio autor umalo pa svakog riffa koji je Voivod snimio i izdao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

И то таман кад се у Метал Чекићу појавио текст и о томе како је дуго био болестан, па се опоравио. Сценарио као од Чакове смрти, кад су рекли да му је боље и одједном - паф! Оде Чак!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Побогу, па наравно да не мислим тако. Али, кад већ људи знају о чему се ради и кад ти музичари имају толико фанова, а Чакови су са нестрпљењем чекали сваку вест о њему и напретку терапија, испаде да лажу људе, а апсолутно без потребе.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Побогу, па наравно да не мислим тако. Али, кад већ људи знају о чему се ради и кад ти музичари имају толико фанова, а Чакови су са нестрпљењем чекали сваку вест о њему и напретку терапија, испаде да лажу људе, а апсолутно без потребе.

Ej covece, karikiram icon_wink.gif

 

Razumemo se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Uzas zivi.... Nedelju dana sam bio bez neta, odem na sajt i vidim da je Piggy preminuo.... Tek pre neki dan sam poceo da se izvlacim iz bedaka.....

Sta reci.... Jos jedna zvezda je pala sa neba, jos jedan veoma talentovan i poztivan muzicar vise nije medju zivima.

Neka mu je laka crna zemlja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Danas mi je iz Amerike stigao njihov prvi DVD (Voivod - DVOD 1).

Mnogo je jak!

Pokriva period od 1983 do 1991 i prvi je u nizu. Izaci ce js dva (a kad, to ne znam).

Sadrzi spotove iz ovog perioda (mada mi nije jasno zasto nema spot za CLouds in my house), snimke sa svirki iz 1986, 1988, 1989 i 1991, snimke iz stuija, remasterizovan audio zapise koncerata iz '84 i '87, slike, Away-eve crteze, i to je valjda to. Nadam se da nisam nista zaboravio icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

VOIVOD New Album Title Revealed

 

Canada's pioneering metal band VOIVOD have set "Katorz" as the title of their forthcoming album, due out late spring on The End Records in North America and Nuclear Blast Records in Europe. "Katorz" has been the working title for the new CD since at least the spring of 2005, according to previously published reports.

 

VOIVOD, who just finished mixing the album with producer Glen Robinson (ANNIHILATOR, TEA PARTY, GWAR) at Multisons studio in Montreal, Quebec, Canada, are now mastering the album in New York.

 

In order to record "Katorz", drummer Michael "Away" Langevin, singer Denis "Snake" Belanger and bassist Jason "Jasonic" Newsted utilized all of the guitar parts that Piggy had recorded for the record on his laptop with ProTools before his death.

 

Artwork and a full track-listing for the album will be released in the coming weeks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

istina je, naravno da jesu.

 

piggy je u pro toolsu snimio svaki track pred svoju smrt, sto je krio do zadnjeg momenta. Dan pred svoju smrt je pozvao Away-a, dao mu passworde svog laptopa i sve mu objasnio a ovaj je seo na guzicu kad je skontao sta je i kako je piggy sve snimio.

Imali su demo, ali on nije bio dovoljno kvalitetan, piggy je znao sta ga ceka i vredno je radio.

 

Svi ti snimci su korishteni pri snimanju novog albuma. Nije mi jasno kako to dosada nisi nigde procitao, ali eto, better late then never icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Skinuo sam novi album "Katorz" i mogu reci da uopste nije los. NIsam slusao ni jedan Voivod album mnogo posle Angel Rat-a, pa se nadam da ovo nije nesto sto je samo obelezeno kao novi album, jer se zvanicno izdanje ocekuje tek krajem juna icon_smile.gif

 

Elem, zvuk je nesto izmedju Killing Technology i Nothing Face/Angel Rat faze, sto meni bas super lezi. KAzem, ove kasnije radove nisam slusao pa ne mogu da uporedim.

 

Mislim da ce malobrojni fanovi Voivoda biti sasvim zadovoljni ovim albumom. Nisam upucen ko je ovde snimio gitaru, da li je bilo gotovo jos za Pigy jevog zivota, i ne znam kako ce se dalje razvijati rad benda ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

istina je, naravno da jesu.

 

piggy je u pro toolsu snimio svaki track pred svoju smrt, sto je krio do zadnjeg momenta. Dan pred svoju smrt je pozvao Away-a, dao mu passworde svog laptopa i sve mu objasnio a ovaj je seo na guzicu kad je skontao sta je i kako je piggy sve snimio.

Imali su demo, ali on nije bio dovoljno kvalitetan, piggy je znao sta ga ceka i vredno je radio.

 

Svi ti snimci su korishteni pri snimanju novog albuma. Nije mi jasno kako to dosada nisi nigde procitao, ali eto, better late then never 

 

wow, fenomenalno icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima da se nadje na netu svuda.

 

Bilo bi mi cudno da album ovako zvuci a da Piggy nije imao presudnog uticaja. Voivod je mnogo menjao postavu na basu i vokalu, ali je uvek imao neki svoj prepoznatljiv zvuk. Sta ce se sad desiti, i mene zivo zanima.

 

Evo i linka sa pricom koju je commissar spomenuo

 

LINK

Edited by solicitor

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Iako mi je "Nothingface" jedan od apsolutinh all-times favorita, tek pre par dana sam dobavio tj. poskidao poslednja dva albuma - "Voivod" i "Katorz" i još uvek sam pomešanih osećanja.

Voivod je jedan od prvih metal bendova koje sam čuo, odrastao sam uz "Nothingface" koji mi je i dan danas uzbudljiv, još uvek me pokreće i nasmeje genijalnost ovog dela.

Upravo slušam "Voivod" i generalno, nije loš, sasvim je "solidne težine" i Newsted ne smara sa svojim bassiranjem.

"Katorz" me već nije nešto naročito oduševio, možda mu nisam posvetio dovoljno pažnje ali ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...