Jump to content

Voivod


Fantomni

Recommended Posts

Jeste. :) Ima par stvari koje lepo voze, ali ta "konzerva" farba gitare je mogla i bolje. Verovatno nisu hteli da diraju.

 

Kruži priča da je Piggy svirao ove gitare, kao snimao ga Jason na laptop neki, ovaj ležao u krevetu a pojačalo ozvučili u kupatilu, možda je u tome tajna takvog sound-a. Preslušah par stvari (prve 4) na poslu na nekim plastičnim kantama od zvučnika, jedva čekam da napanjim sutra kući...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to prica, to je istina, ali uz blage prepravke: Katorz i ovaj album su snimljeni oko Piggy-jevih rifova koje je on snimao sam u svom kupatilu, dok je jos bio zdrav. Mnogo kasnije je legao u krevet. Realno, nesto od tih stvari jeste doslo iz perioda pred njegovu smrt, ali mnogi Infini rifovi su stari i par godina. Skoro ceo Katorz naprimer, je nastao kada i Voivod (reunion+Jason) album, ali ih je ovaj ustekao. Dakle, Jason mu nije pomagao pri tom snimanju, vec je bio producent oba albuma koji su snimali oko tih trackova. ;)

Verovatno iz postovanja prema Piggy-ju nisu hteli nista da farbaju, pa je izaslo tako suvo.

Btw, druga polovina albuma mi je bolja.

 

 

 

Edited by House of Voivod

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...

http://www.megaupload.com/?d=58RC3Q1U

Da malo osvezimo temu necim lepim:Voivod su, po prvi put u karijeri,

svirali uzivo u Japanu prosle godine i izbacili DVD "Tatsumaki - Voivod Japan 2008".

Izdanje je fenomenalno, danas mi je stigao disk, skroznjihov stil - nicega previse ni premalo.

DVD cine:

Koncert - 12 pesama iz najboljih godina rada (najmladje su pesme sa Angel Rat-a)

1. Voivod

2. The Prow

3. The unknown knows

4. Ravenous Medicine

5. Overreaction

6. Tribal Convictions

7. Tornado

8. Panorama

9. Nuclear War

10. Nothingface

11. Brain Scan

12. Astronomy Domine

Bonusi:

1. Intervju sa David Grohl-om

2. Kratak zivi snimak iz Quebec City-ja

3. Panorama: Seeking Voivod (dokumentarac o bendu)

U bend se vratio originalni basista Blacky, a gitaru je u ruke uzeo Dan Mongrain

gitarista kanadskog benda Martyr.

http://img14.imageshack.us/i/09122009002.jpg/

http://img231.imageshack.us/i/09122009004i.jpg/

Edited by Vegard Sverre Tveitan

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 5 months later...

Snake: Yes, we're working on an album and we're going to keep the name VOIVOD. We asked ourselves that question when we were starting over, and there were a lot of « "ifs" and "maybes." But ever since we reformed with this lineup, we really enjoy doing what we do. I think Piggy would've wanted us to keep on going, so that's what we're doing. We don't know how to do anything else than what we're doing, so we might as well keep on going! (laughs) With the album we're working on right now, there [is] new stuff [already written]. Lately, what we have been releasing is songs with Piggy on them. This is going to be the first one without Piggy. Dan [new guitarist Daniel "Chewy" Mongrain] and [bassist] Blacky [Jean-Yves Thériault] write most of the structures, and it's going to be really cool. It's VOIVOD and it's new. A lot of Piggy's touches are still here; I don't really know where they're coming from, but there are bits where you can recognize him. They're little winks. Piggy's there in our approach and everything. It feels strong, it feels like a renewal of VOIVOD. I can't wait to start recording. Actually, we are supposed to start recording in January. Right now I'm working on the lyrics, doing some pre-production to get ready for January.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 7 months later...

Ма дај, ово је из 1988., онај World War III фестивал, који су организовали ови из Voivod-a да би скупили паре за снимање Dimension Hatross. Није тада била толико битна подела по жанровима. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ма дај, ово је из 1988., онај World War III фестивал, који су организовали ови из Voivod-a да би скупили паре за снимање Dimension Hatross. Није тада била толико битна подела по жанровима. ;)

Drugačije su to tad kapirali valjda. Kad sam ja prvi put od nekih drugara čuo za Running Wild, 1989, rekli su mi da je to death metal :pivopije:

 

U ta vremena je podela na žanrove bila dosta nejasna. Znam, recimo, po svom profesoru koji je slušao metal u to vreme da je u njegovom društvu važilo da je speed metal bend koji ne zna da svira, pa kad nauče da sviraju postaju treš metal. :D

 

Realno, samo tada je glam mogao da prođe kao metal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...