Jump to content

Vampire: The Masquerade


Sinstrel

Recommended Posts

Bloodlines Antitribu is mod/expansion developed for Vampire the Masquerade Bloodlines – a classic game based on the PnP world of darkness. Here you can find a full list of changes.

 

Added over seven new clans each with completely new character models and unique traits. Each clan also comes with a signature Discipline, all of which are completely unique and special with new mechanics unknown to the game such as summoning Zombies and Shadow Tentacles, turning into an actual Cobra that spits venomous acid or a true horrid form which only nightmares are made of. To get a glimpse of what clans are included see “About the Clans“.

Unique mechanics are also introduced in the mod, such as kicking and blocking with shields which makes combat even more complex and exciting than before. However do note that the enemies have also grown smarter and now have new powers and abilities, some of which can be devastating to the inexperienced neonate.

 

Another unique mechanics added to the game are the NPC Disciplines. In the original game, some enemies possessed only passive effects and auras, now they have active disciplines. This means that the enemy can cast powerful spells and disciplines that can change the tide of the battle.

 

Over 100 new friendly and not so friendly characters were added, which vary from humanoids like hunters, vampires, mages and zombies to more complex creatures such as new monster bosses which can be discovered in the game.

The mod will be available for download on February 5th, 2015.

 

http://bloodlinesantitribu.com/

Share this post


Link to post
Share on other sites

bas presao pre 2,3 meseca ponovo bloodlines, igra blizu savrsenstva ali i takvo remek delo je nazalost izaslo u godini kada su izasli i HL2 i Kotor1 te je ostalo u senci skroz nezasluzeno, igra je pravi dragulj

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neki dan sam je obrnuo po ko zna koji put, ali skida se ovaj mod i ponovo cu u skorije vreme. Jebeni Tzimisce, pa toooo!!!

 

Ja sam igrao sada sa onim unofficial pecevima, i do jaja su popravili igru i dodali neke novitete. Ali ovo ce biti jos bolje.

 

Najbolja igra univerzuma svih vremena...nema nista bolje. Ja se jos uvek nadam da ce se Troika vratiti nekako i dati nam nastavak...ili bar da neka druga kompanija otkupi prava pa napravi nabudzenog naslednika ovog remek dela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jeeste :mhihi: Realno sasvim im je dosta da stave 10x manje.. moze sasvim lepo da se napravi igrica i za te parice.. brdo dobrih i jeftinih endzina okolo, i za bloodlines nisu pravili svoj nego unakazili source iz hl dvojke :mhihi:

Edited by Salvation

Share this post


Link to post
Share on other sites

Firma koja drži prava za WOD setting, je isprva zabranila ovoj ekipi da izbace mod, ali pošto su našli začkoljicu, u smislu da ne smeju samo da koriste slike i tekstove iz samih uputstava za igru, uspešno su ih odjebali i završili mod, jedva čekam 15 februar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jeeste :mhihi: Realno sasvim im je dosta da stave 10x manje.. moze sasvim lepo da se napravi igrica i za te parice.. brdo dobrih i jeftinih endzina okolo, i za bloodlines nisu pravili svoj nego unakazili source iz hl dvojke :mhihi:

 

Zaista bi bilo do jaja da igramo nabudzeni Vampires 2015 edisn, ali meni ne bi smetalo ni kada bi uzeli identican endzin iz 2004. i u njemu napravili nastavak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogla bi Bethesda komotno da kupi prava za igru i napravi novi serijal. World Of Darkness je prošao toliko promena sa pravilima i rasama dotičnog sveta, a ima dosta romana izdatih, koji su solidno napisani, da bi mogli čak da se implementiraju u radnju budućih igara. Materijala ne manjka, samo dobar tim za razvoj igre, da se plate prava i buć, eto nama nove Vampire igre.

Ne znam da li znate, ali posle uspeha VTM Redemption-a, bila je u razvoju igra sa Vukodlacima, ali su je nažalost otkazali jer je propala firma, od toga je proizašlo samo nekoliko fotografija, šteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam znao. Ja ni Redemption nisam igrao. Nema nigde nesto uredno sa dlakovucima.

 

Ne mora Bethesda, moze bilo koja kompanija. I nikakav to problem njima ne bi bio. Ali ocigledno da za tim ne postoji interesovanje sa njihove strane, oni lepo daju maceve,zmajeve i patuljke a masa guta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bili su Vampiri popularni tokom proteklih godina, True Blood serija na HBO, Twilight filmovi i knjige. Ali očigledno da igračka industrija, neće, ili ne želi da napravi sličnu igru.

 

Vampire The Masquerade je preminuo kada je izašao prvi Underworld film, studio je otkupio prava od White Wolf-a i napravio katastrofu epskih razmera. Ako vas zanimaju ostale igre iz sveta WOD-a, informišite se na World Of Darkness wiki.

Mogli bi da sastave rpg sa tri glavne rase, vampirima, vukodlacima i magovima. Ali klasičan rpg format i dalje drži sve uzde. Zato se uzdam u izlazak Torment Numenora, da će malo izaći iz tih stereotipa i kalupa i pružiti sasvim novi RPG ugođaj. To i Bloodborne (novi naslov tvoraca Demon's Souls, Dark Souls) za PS4.

Edited by VoivodBG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa realno, nisu to bas isti vampiri kao ovi iz Bloodlines...vampiri su popularni jer su ih smeksali i prilagodili tinejdz publici. Ista stvar i sa vukodlacima. A u Bloodlines je to mnogo sirovije,mracnije i brutalnije.

 

Igra koja je slicna naslovima koje si naveo ne treba...ni pod razno.

 

Ostavio sam neki dan na upcoming games ovo:

 

http://www.pcgamer.com/remember-me-studio-reveals-vampyr-a-new-action-rpg/

 

Mozda i bude nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, da, to obecava. Iskreno, sa World of Darknessom se desilo isto kao i sa DnD-om, postao je govno. Kao sto nisu trebali vise da mrse muda (ali morali su, da bi se prodavalo) posle DnD-a 3.5 edicije, tako je i World of Darkness otisao polako u kurac sa menjanjem nekih osnovnih postulata, izbacivanjem klanova, dodavanjem nekih novih, i najcrnje, menjanja istorije nekih klanova. Ne pratim vise sta se desava, ali kada je bila izasla ona novija-od-ove-iz-bloodlines-a edicija secam se da sam citao i da je bila totalna shitina. Bilo bi najbolje da se sve te novosti zajebu i napravi pravi nastavak, sa istim setom pravila, klanova itd. kao i Bloodlines, mada, realno, sta god da nam daju, igrace se :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lemmy, ne kažem da je to isti kalup, fazon, ali nije da nisu imali dovoljno popularnosti.

Bloodlines pre svega ima odlične dijaloge i intrigantnu priču i izbore koji zaista imaju uticaj na završetak igre, što većina rpg-a ne poseduje jer se sve svede na neku caku. (npr. Mass Effect serijal)

Ništa ne očekujem od tog studija dok ne izbace igru.

Skoro sam probao ovo, samo zbog toga što su je svi naveli među najgorim igrama u proteklih nekoliko godina:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...