Jump to content

Sybreed


Out Of Time

Recommended Posts

SYBREED - SLAVE DESIGN

 

izgleda da je cela jebena Evropa gluvonema zeshce...

ovaj shajcarski bend je vec odradio par turneja po Amerikama, a ovde nisu dobili ni jebenu konstataciju...

SLAVE DESIGN je, vrlo verovatno, najbolji album koji sam chuo ove godine...

u ovom trenutku Mnemic, Raunchy i ostali "modern metal bendovi" zvuche vishe nego smeshno... ovo je bre ozbiljno, ljudi...

 

Straping Young Lad, Messugah riffing i groove, raznovrsni scream-ovi, raznovrsni clean, koji u zavisnosti od boje podseca, nekada, na nekakav blagi prog, a nekad na vokal tipa Mist of Avalon...

 

mislim da je recenzija na www.metalreviews.com postoji fina recenzija za sve one detlice koji ne vjeruju...

 

WEB SITE > SYfuckingBREED

 

user posted image

Share this post


Link to post
Share on other sites

mada su recenzije pola-pola... ima i `vakvih

 

"I'm tired of these bands. if they list SYL, they probably list Meshuggah and Fear Factory.

 

it's fucking boring, and i hate that "spacey" feeling that they try to achieve. also the meshuggah-like weird rhythm shit, drop it, it may be original but i'll be damned if it works right.

 

õnly two bands ever got that right, SYL and Fear Factory. SYL were mind-numbingly fast and when they got "spacey" it was never boring and somehow it still sounded intense, FF sounded all mechanical and stuff and it worked well too.

 

be original or get lost."

 

ili jos gore:

 

"I wasn't too impressed by this either. Fear Factory has done what Sybreed is trying to do a lot better and it's not all that interesting to begin with. Though, granted, it is slightly original I just don't find it all that interesting to listen to.

 

but why does this sound more like Spineshank than SYL? I thought i was gonna be bombasted by crunchy guitars and punishing drums, something "City" does to me every time. instead i hear radio metal. what the fuck? i was really misled by this review, and that is probably a first."

 

Visions of Atlantis na trecem! To je bend! icon_rockdevil.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crotchduster je bio 6 iz zajebancije, mada ide u glasanje 100%...

Sybreed jebe kevu po svim standardima a to shta neki masni old school metalci kenjaju zabole me vrlo... to su ti isti kojima ce Reign in Blood biti najbolji album do kraja chovechanstva... takve recenzije me ne interesuju...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

kapiram da su te "recenzije" sto je Kent dostavio sa nekog bednog Americkog metal foruma za isfrustrirane klince.

 

Sybreed nije bolji ni od SYL-a, Meshuggah-e, ni Fear Factory-a...

 

ali su zato bolji od Raunchy-a i Mnemic-a zajedno jedno deset puta.

 

muzika je vrlo ozbiljna...a u pitanju su klinci svi izmedju 82 i 86 godishte.

 

Predobra elektronika, besni rifovi, i vokal koji moze bukvalno sve da otpeva.

Nije toliko upecatljiv kao Devy recimo, ali je mnogo dobar i raznovrstan.

 

taman cu ovo da slusam dok se ne pojavi novi SYL. icon_rockdevil.gif

 

odlican bend...ja se ustvari plasim da cujem sta ce ovi klinci da sviraju za 4-5 godina. violent.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Necu nista da pricam dok ne cujem, ali mislim da se tesko mogu porediti sa Raunchyem, barem sudeci po recenzijama koje sam pre citao... Nije ista filozofija, svi kazu da je to vise u Mnemic fazonu...

 

Btw, te "recenzije" su misljenja nekih drugih recenzenata sa metal reviewsa, od kojih neki imaju izuzetan ukus i vec su uticali da neki otvore neke teme na ovom forumu...

Edited by Kent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije bas, to su masni metalci koji gotive SYL i Meshuganiju...`bem ga, to bi trebalo da znaci da ce meni bas puno da se svidi icon_smile.gif

 

izdao si za crotch no.gif

to su masni metalci koji su samo slushali meshugu, a gotive Slayer...

tako bih i ja za neki slayer bend napisao da smrdi i da nemaju nish od originalnosti... laza se kune u meshugu i sybreed mu jebe kevu... npr. fear factory nemaju ni jedan album koji ima vishe od tri dobre pesme, ovde je jebenih 59 minuta odradjeno za anale... ili rani SYL radovi su, verovatno (da budem pacifista), bolji od ovog albuma, ali ova produkcija dize Sybreed album do neslucenih visina, tako da, u neku ruku, Slave Design moze da zvuchi bolje... jebeni klinci... ima i jedna portugalac na basu...

a to za Raunchy... bolji su sto puta kada se uzme u obzir da su za oba benda vezani termini "moderno", "kreativno", "mashala producirano"... da liche muzichki, vala, ne liche bog zna koliko ali ima slichnosti... Raunchy je daleko, daleko bolji ako cemo da se zajebavamo sa rakijom i Confusion Bay-om, ali brate, ovo je ozbiljno... chuce se, mada mislim da vec znam tvoj sud... wallbash.gif

 

a Crotchduster su mene izdali ne odgovorivshi na mail... a takva idiotska pitanja sam imao na umu... smorili su me za orden... icon_cry.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja ne mirisem ovakav zvuk generalno... Fear Factory nikako (samo par stvari), Meshuggah i sam znas, SYL gotivim iz drugih razloga... U pravu si za sud jer mi deluje da ce meni da zvuci sterilno, bas kao sto je prvi Mnemic. Raunchy sam zavoleo iz razloga koje si i sam naveo, kao sto volim Cryhavoc na primer. Da nisu takvi zajebanti, tesko da bi slusao CB vise puta. Ovo je ozbiljno, i sam kazes, zato me i plasi, jer delim misljenje sa Krangom po pitanju ovakvih albuma, i meni lako postanu instant, tipa Painov Rebirth ili Fear Factoryen Obsolete koji me je razbio na prvo slusanje, pa sam ga ubacio jos 3 puta. No, sve pricam na slepo, daj boze da ce klinci (kazu da im je ovo drugi bend, da l` su se zvali Rain ranije?) promeniti to kod mene jer mi ovakva mjuza prija samo u nekom KST-u, a nikako cere, pored mojih zmajeva sa dragonshelfa evotigana.gif , katatonije ili novembrea////

 

ps. onaj victory bend se zove from first to last

Share this post


Link to post
Share on other sites

neki cool lik zvani "murder" postovao cool post na metal reviews forumu... bash nahvalio Sybreed... icon_rockdevil.gif

kentisha, mozda ti se i svidi jer, kao shto rekoh, ima na nekoliko emsta celan vokala koji me podsete na Mist of Avalon, pa sve prizvuchi, 'nako, gothic...

from first to last nisam dobio, videcu shta je, pa ako valja skidam...

 

kad ptica shiri krila onda je taj tip potpuno on line, a ako sklopi svoja nezna krila onda je tip mozda otishao da kenja... ne utiche na dnwld...

 

a ti Krang, ako ti je npr ReEvolution instant pesma onda cu da kazem cimeru da ti da warn zbog emotivnog shoka koji trpim...

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ti Krang, ako ti je npr ReEvolution instant pesma onda cu da kazem cimeru da ti da warn zbog emotivnog shoka koji trpim...

na ovo ću ti odgovoriti za par nedelja, a ti ćeš me pitati: koja ReEvolution? biggrin.gif

 

--

 

vidiš, fino reče kent za fear factory.. meni je ista priča i za novi: archetype.. na prvo slušanje mi je bio odličan, itd.. ali sad me smori posle 20 sec

 

pri tome "instant" ne mislim da je to nešto lagano i jednostavno za slušanje.. mislim ovako: deluje brzo, ali postaje bajato brzo.. ali nema tu ništa suštinski loše.

 

ali jebi ga, sybreedu ni originalnost nije baš jača strana.

u stvari, ne znam ko čini ovaj bend, ali ako su tako mladi kao što kažeš, treba od njih dosta očekivati..

Share this post


Link to post
Share on other sites

ni jedan album fear factory-a nisam mogao da preslusham od pochetka do kraja a da se ne smorim posle 4. pesme... ovi klinci otkidju kao mesari...

a imaju gomilu originalnih momenata... jebeni kvazi meshuga rifing, in Devy style a sa Mist of Avalon (ili ti, nekakvim gothic metal) vokalom... meni to kroy kool... zaboravih da pomenem da se chuje i gomila In Flames/Soilwork zvukova...

jedina zamerka je shto ima malo vishe cleana u nekim pesmama nego shto bi ja to iskao...

dan 2: mene i radi Sybreed josh vishe nego juche npr... diskmen je chudo///

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ooodlicno, odlicno! Imam svega 6 pesama sa ovog albuma (riper sto mi je dao ovaj album ima krsh encoder) wallbash.gif Ali je fora u tome sto svih shest pesama su mi extra dobre! Nadam se da cu naci i ostatak albuma i da je ostatak jednako dobar icon_smile.gif

Mene ovaj bend podsecja vise na F.F. nego na Meshuggah mada ima i uticaja i sa te strane. Bas mislim da je do jaja sto ima toliko clean vokala, stvarno zna da osvezi. Inace navukao sam se na njih preko noci (tj. sinoc) jedno 4-5 puta sam sigurno preslusao ovih shest pesama dok sam akao nesto po photoshopu i vec posle drugog puta sam rekao: "Jebo te pa ovo je dobro"! icon_rockdevil.gif

Odlicno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...