Jump to content

Annihilator


azal

Najbolji Annihilator pevač  

206 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Moje vidjenje novog albuma anajalejtora...bez pesme WEAPON X doduse wallbash.gif

 

ALL FOR YOU - Opa, krece bas...ubacuju se bubnjevi...i onda ..twin axe attack, kakav nam samo Jeff Waters moze pruziti. Jebeno genijalan pocetak, i mozda obecanje, da je ovo izdanje Annihilatora , koje ce mozda i iskakati od ostalih. Ali, kako nista na ovom svetu nije perfekcija, tako nece biti ni ovaj album. zasto? Ok bas..ok bubnjevi...ok gitare...ali kada je ovaj poceo da peva meni je PRESELO! Neki melodic punk vokal kakav mozete cuti kod OFFPSRING-a npr. Ali onda krece "brutalnije" pevanje, ili barem pokusaj istog. Stvarno bedno, i ovde vec krece moje razocaravanje pesmom(albumom?). Tekst je doduse pun besa, ide uz pesmu, stvarno je odlican. Ali pevanje je moglo mnogo mnogo mnogo bolje da se obavi. Refren je bukvalno samo ono offspring pevanje "All For You" tako da vas to prati kroz skoro citavu pesmu. Medjutim kod 1:43 pesma se naglo menja, i odavde nastavlja, nekako dosta melodicno, i ovde nam se novajlija predstavlja sa mnogo mnogo boljim

melodicnim pevanjem, ali jos uvek me zivcira! Solaza je genijalno melodicna, i ona je pravi i najveci "highlight" ove pesme! Nakon toga, pocetak se "ponavlja", tj "brutalnost" hehe. Sve u svemu, pesma nakon koje ne znate sta ocekivati od ostatka albuma. - 7/10

 

THE NIGHTMARE FACTORY - Pocinje sa nekim creepy gitaram, a onda krece i prvi riff, i odmah se primecuje odredjena "misticnost" kod pesme, sto naravno nikako ne moze biti lose. Ali onda odjednom se menja, krece drugi riff, i pevanje. Pevanje i muzika su kao uzeti od neke pesme "System Of A Down"-a tj. na to me podseca! U stvari vise pevanje hehe. Ali onda pesma polako dobija na tezini, gubi onu "misticnost" sa pocetka, Dave peva onim "brutalnijim" vokalom, ali se ne prenemaze kao na prvoj pesmi. Svejedno, tekst me je takodje zadivio. Onda se u pesmi ponove jos po jednom SOAD deo, i Annihilator DEO biggrin.gif I otprilike na pocetku 2. minuta, ponovo kao i u prvoj, pesma nastavlja neverovatno melodicnim tempom

sa ponovo genijalno melodicnom zaraznom solazom. Ova pesma mi je svejedno ulila nadu!

"WAKE UP SCREAMING!" - 7.5/10

 

THE ONE - Ali ova me je zato totalno rasplakala! Pesmi je to sigurno bio cilj, jer na ovo mogu da se loze samo one najglupje ribe koje po svojim sobama drze diskova HIM-a i postere Ville Valla. Znaci stvarno ne znam sta je Jeff-u ovo trebalo!!! Nista ljigavije nisam cuo od kad slusam metal!

Pevanje je takodje , da povratis, posebno kada peva "na na na nanananna...". DAo bih pesmi keca ali ima pri sredini lepa akusticna solaza, a na njih sam mnogo slab icon_smile.gif

Znaci 5 minuta mucenja, vasih usiju. - 3/10

 

DEMON DANCE - Jaaaoooo care!!! To mi daj. Nisu bre za tebe balade. Sviraj thrash bre!!!! Ovo je moj favorit, sa albuma, i ako nesto treba da sviraju uzivo sa ovog 'buma , onda je to ova pesma. Krece mid-tempom, ali onda, krece ultra brzo, u stilu "Human Insecticide". Znaci odusevio sam se pesmom.

Pevanje je dosta , "zabavno" i jedno od boljih pevanja Dave-a na albumu. Ovakav vokal treba da koristi sto vise, i da se mane onog "brutalnog" vokala. "Grab your rounds around me and we'll do the demon dance"

Demon dance...eto ga novi naziv za sutku biggrin.gificon_rockdevil.gif . Ima jebeno zarazan refren, odlicne riffove, solo.

Sve sto mozete uobicajeno ocekivati od mr Jeff-a. - 10/10

 

RAGE ABSOLUTE - E stvarno ne znam sta ce mu ono sranje od One-a bre. Ovakve pesme, kao sto su "Rage Absolute" idu najbolje Jeff-u i samo onz na ovakve da ih napravi. Znaci..krece neki odmarajuci mid tempo ritam, pa i sporije..a onda..jedna gitara sama...pa solaza...jaooo..kako je ovo jebeno

zarazno! Znaci ovih 20 sekundi pesme, bih mogao ceo dan da slusam!!! A onda i "krece" pesma, tj pevanje, i riffovi. I stvarno odlicno. Pevanje je perfektno, bubnjevi jebitacni. Pesma ima najbolji

refren na albumu IMO. I ima najbolji "vrisak" takodje. Jeffe uspelo ti je jos jednom! Ovde opet moram da se osvrnem na lyrice, na albumu koji su stvarno "besni" i mocni!

FEEL THE ABSOLUTE RAGE OF JEFF WATERS! - 10/10

 

 

BOTH OF ME - Rece Dave :"URGHH!" i krece jos jedan jebitacan thrash ritam. Mislim , 3 za redom? Svaka cast. Vec pri kraju prvog minuta, krece i prva solaza koja jebozovna dobra. Ali onda, TOTALNO IZNENADJENJE, i krece BALADA! Znaci kao da je onih prvih minut i 10 , deo neke druge pesme. Iz prva

sam se malo razocarao, jer sam zbog pocetka, ocekivao maksimalno brutalnu thrashericu. Doduse, ovo je mnogo bolje od "The One", pevanje i lyricsi pogotovo! I tako, odmarate se do otprilike 2:30 i odjednom brzo :"I hear the footsteps. We gotta run like hell!" I vraca se onaj thrash ritam sa starta. Ponovo krece jedna poduza solaza, ali nakon nje nema laganice, hehe. Nastavalja pesma dalje stvarno brzi i jacim ritmom, kao i pevanjem koje mi se sve vise i vise svidja. Pesma je stvarno ludilo. Ima puno promena, pun kurac riffova i solaza, i ona je ujedno i najduza pesma na albumu. - 9.5/10

 

BLED - Neko mi jednom rece na chatu, da je ovaj album bled biggrin.gif Ova pesma je sve samo ne bledilo. "Yeah that's right I'm talking to you"! Highlight ove pesme, je niko drugi do Dave, koji me je zadivio pevanjem na ovoj pesmi! Ovakve "skoro pa skroz brutalne pesme, sa melodicnim refrenima" mu idu najbolje.biggrin.gif Pesma bez stajanja, tera do kraja, s tim sto su zadnjih minut i po-dva nesto melodicniji i razlikuju se podosta od ostatka pesme. Jos jedan pun pogodak! - 10/10

 

DR PSYCHO - Nemam nista protiv laganih pesama thrash bendova. A posebno ne ako su ovako jake! Prvih 2 minuta su odlicni lagani,a onda na pocetku treceg pesma, polako, polako ali vrlo sigurno ubrzava i onda na 2:19 jebeno najzarazniji riff koji je Jeff ikada napravio. Ne znam zasto, ali mnogo me

podseca na Grave Digger biggrin.gif . I onda jebeni vrhunac. Na ono ni fan korna ne moze a da ne drma glavom. Druga najbolja pesma na albumu IMO, sa jebitacnim pevanjem, i jezivo dobrim lyricima. Dave opet koristi

ono "punk" pevanje, ali ono je sada 10X bolje nego sa pocetka albuma. Thrash epika. Ne znam vise sta da kazem o pesmi. Ovo takodje M-O-R-A-J-U da sviraju uzivo, u protivnom, to bi bio kriminal! Kako je jako bre. Na sredini pesme Dave nam pruza neke svoje jezive thrash/black krike koji su i vise nego za pohvalu. Tu negde pesma se "menja" tj prelaz, i krecu neki smesni zvuci

neke zene hahah. A napred Jeff se izivljava na sestozicanoj. Nisam neki expert za solaze. Ali Annihilator-ove su mi nekako najlepse, i najmelodicnije.

"I AM THE DOCTOR

AND I KILL YOUR PAIN

THIS IS MY SPECIALTY

EXTRACTING PART OF THE BRAIN"

Carski mocna pesma, i 5 peti pogodak icon_da.gif - 10/10

 

HOLDING ON - Da je i ova pesma PUN pogodak, ona bi ovo definitivno bio , najbolji Annihilatorov album ikada, a i nesto najbolje sto je izaslo u proteklih 5-6 godina uopste. Medjutim ova pesma je nesto tipa "The One" sa neeesto boljim pevanjem , lepsom muzikom, ali dosta pateticnim lyricima. Jos jedna

greska, ali ok jebga. Ne moze sve da bude perfekcija. Na ovoj mi se cak i solaza ne svidja :| - 4.5/10

 

THE SOUND OF HORROR - I dolazi i zadnja pesma na albumu. Pocetak je dosta dosta psihodelicani zastrasujuc biggrin.gif . Opravdava ime pesme! I tu vec oko pola minuta, pesma "krece". Sasvim ok riff, dobar thrash. Solaza je odlicna i za pohvalu, ali pesma iskreno nista specijalno. Nema nekih vecih promena.

Osim sto je u delu posle solaze nesto "brutalnija" i da napomenem, da je ova pesma instrumental.

S druge strane, iskreno, savrsena pesma za zatvaranje, i za opustanje vrata nakon ONAKVIH pesama. - 8/10

 

I sta reci na kraju. Album krece pomalo razocaravajuce, ali onda biva sve bolji i bolji, dok ne predje jebeni maksimum!!!! Jedno od najboljih ostvarnje Annihilatora, i jos jedan album koji pokazuje da je ovo

THE YEAR OF THRASH METAL!

 

Prosecna ocena pesama - 7.95/10

 

Doduse moja ukupna ocena je ipak 9/10!

Edited by Kai Hansen

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja jos uvek mislim da je vokal pun pogodak ( u odnosu na recimo Set The World On Fire), mada, "opinions are like asshole, everybody has one" icon_smile.gificon_smile.gif

Definitivno se slazem sa tobom. Mislim da je sve opet manje vise stvar ukusa. Al' slusajuci album , razmisljam kako bi izgledalo da ga je neko drugi otpevao. Definitivno ne bi bio ovako zarazan. Sem toga , mozemo mi da prdimo do sutra ako je JEFF zadovoljan onda je to pravi pogodak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Long-running Canadian thrashers ANNIHILATOR will be opening for JUDAS PRIEST at select dates on the British heavy metal legends' upcoming European tour. Confirmed dates so far are as follows:

 

Jun. 02 – Leipzig, GER @ Haus Auensee

Jun. 06 - Frauenfeld, SWI @ Festhalle Rüegerholz

Jun. 08 – Berlin, GER @ Arena Berlin

Jun. 13 – Oberhausen, GER @ König-Pilsener-Arena

Jun. 14 – Prague, CZR @ T-Mobile Arena

 

ANNIHILATOR, who recently announced the addition of bassist Sandor de Bretan and drummer Rob Falzano to the group's ranks, are scheduled to release their new album, "All For You", on May 24 through Germany's AFM Records. A five-song EP, entitled "The One", has just been issued containing two bonus video clips.

 

"All For You" marks the recording debut with the group of new singer Dave Padden, who replaced previous vocalist Joe Comeau last June.

 

 

ANNI + JUDAS ...BEM TI ZIVOT!!!!!!!! icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Napokon se dokopao najnowijeg Enajalejtora...

 

Album uopste nije los, iako su ga fanovi poprilicno ocrnili...sta vise, po meni je mnogo bolji od "Waking The Fury

".

 

VOkal je pomalo neobican, Jeff kao uvek obara sa stolice sa svojim gitarskim iznenadjenjima.

 

Jedina mrlja na albumu je baladica "The One", koja bi mnogo vise lezala bendu OASIS nego li Ann-u.

 

Sve u svemu, sasvim solidno - izdvojio bih numere "Sound Of Horror" i "Both Of Me".

 

Urotsukidoji!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Jedina mrlja na albumu je baladica "The One", koja bi mnogo vise lezala bendu OASIS nego li Ann-u.

 

Sve u svemu, sasvim solidno - izdvojio bih numere "Sound Of Horror" i "Both Of Me".

 

The One više priliči HIMu(što reče Kai Hansen). Meni je na albumu najbolja Demon Dance.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja stvarno nisam nesto u TRASH fazonu ali sam slusao novi Annihilator-All for You i mnogo mi se svidja.S obzirom da sam poslusao samo 3 njihova albuma Alise in Hell,King of the Kill i ovaj poslednji najvise mi se svidja vokal na poslednjem albumu

pozdrav za Black Knighta,da nije bilo njega ja najverovatnije ne bih ni uzeo novi Annihilator

Edited by lady_of_the_snow

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobih album!

 

Neke nistarije me slagale da je nu metal album, a veze sa tim nema!

 

Baladice kao da su ispale sa Set the World, rifovi sa King of the Kill/Refresh the Demon... na prva dva slusanja odlicno zvuci. Bas ANN sound!

 

A koncert... necu ni da mislim o tome.

 

Poz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

И мене су неке барабе тако ложиле, а са цдруге стране сам чуо и неке добре коментаре, иако га још не преслушах.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekako uspeh da nadjem an netu onu pesmu "Weapon X" za koju je Jeff prichao da je najbrza pesma annihilatora ikada!

I ne da je bio u pravu biggrin.gif

Krece onako opushteno..neka thrasherica, pa solazica...a onda kanonada jebote!

Ne shvatam zasto ovo nije uslo na album ali dobro!

 

icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...