Jump to content

Mutiilation


Guest Slobo

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Vampires bih mogao da preslusam milion puta za redom i da me nesmori,

svaka pesma valja!!! svaka pesma je odlicna!

 

sta bih dao kada bi nasao prvo izdanje na ploci... jebiga...

 

a i remains... depresivno, sporo... jebe keve kakva atmosfera

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

slusuckam mutiilation ovih dana i kontam kako bi bilo korisno da vili odradi neki re-master sa poboljsanim bubnjevima jer je to deo koji je na svakom albumu najslabije odradjen.na prvom se mogu donekle tolerisati zbog celokupnog zvuka i raw atmosfere,ali na remains u pojedinim momentima su katastrofalni(mislim recimo na zavrsetak posssessed and immortal,zaista su krs).preostali albumi su sa programiranim,koji se uklapaju sa veoma distorzionim zvukom gitare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

slusuckam mutiilation ovih dana i kontam kako bi bilo korisno da vili odradi neki re-master sa poboljsanim bubnjevima jer je to deo koji je na svakom albumu najslabije odradjen.na prvom se mogu donekle tolerisati zbog celokupnog zvuka i raw atmosfere,ali na remains u pojedinim momentima su katastrofalni(mislim recimo na zavrsetak posssessed and immortal,zaista su krs).preostali albumi su sa programiranim,koji se uklapaju sa veoma distorzionim zvukom gitare.

 

 

Da, na toj pjesmi su jako tupi bubnjevi, meni licno previse izrazen dobos..al opet mi je Remains daleko najbolji album i zbog atmosfere i osjecaja i muzike i Willyjevih bolesnih krikova. Rijetko da me moze neka pjesma vise ucrnjaciti od Maelstorma, pogotovo onog dijela od tamo negdje pete minute.

 

Najveci minus otkad je Willy sam i jeste masina umjesto zivih bubnjeva. Znam da mnogi glorificiraju Majestas cisto zato sto je 'album Mutiilationa', al je meni licno to najlosiji album koji je on napravio.

Edited by +Abigail+
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

e da..zaboravih:

 

366972990lgc5.jpg

 

Pogodite s kim je ovo Yasu iz Abigaila..odnosno ko je mladic s bolt thrower prisivacem ahah.

Ово мора да је слика са оног фестивала у француској од пре 5-6 година када су свирали и Decayed.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Travels To Sadness, Hate And Depression - po meni ja ta pesma definitivno hajlajt (ili hajmrak ;) albuma...

 

 

Da, i to stoji, recimo sto se muzickog dijela tice, meni je Holocaust najbolja na Remainsu..al kada pocnem s izdvajanjem numera, vecinom navedem sve s doticnog albuma huh.. recimo s Milleniuma mi je najznacajnija Eggs of Melancholy..prvenstveno zbog pocetka, tu je Willy znao prepoznati svaki ljudski osjecaj..ludila prvenstveno. Al bolje da sada prestanem jer bih mogla raspredati o njemu citav dan, a ionako je tu 99,9% licnog dozivljaja.

 

 

@RNA Ko zna-zna;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, i to stoji, recimo sto se muzickog dijela tice, meni je Holocaust najbolja na Remainsu..al kada pocnem s izdvajanjem numera, vecinom navedem sve s doticnog albuma huh.. recimo s Milleniuma mi je najznacajnija Eggs of Melancholy..prvenstveno zbog pocetka, tu je Willy znao prepoznati svaki ljudski osjecaj..ludila prvenstveno. Al bolje da sada prestanem jer bih mogla raspredati o njemu citav dan, a ionako je tu 99,9% licnog dozivljaja.

@RNA Ko zna-zna;)

Ceo Remains... je odlican. Ali ako mora da se neshto izdvoji, to bi onda bila Travels... Willy-u (ili bolje retj Meyhna'ch-u) je sve ne 99,9% neko 199,9% licni osetjaj, a i kako da ne prepozna ludilo kad je i on sam u tom stadijumu!!!

Inache moj favorit je, definitivno, Desecrate Jesus Name sa EP-ja Hail Satanas, We Are Black Legions!! Pesma ima sve; jednostavan ali toliko motjan riff (vishe njih), 199,9% emocija, e jedino shto nemam text ali malo mozhe da se izvali u nekim delovima, tako da se vidi da je i tu odlichan posao odradjen (bar u tom delu koji razumem :smile: !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, na toj pjesmi su jako tupi bubnjevi, meni licno previse izrazen dobos..al opet mi je Remains daleko najbolji album i zbog atmosfere i osjecaja i muzike i Willyjevih bolesnih krikova. Rijetko da me moze neka pjesma vise ucrnjaciti od Maelstorma, pogotovo onog dijela od tamo negdje pete minute.

 

Najveci minus otkad je Willy sam i jeste masina umjesto zivih bubnjeva. Znam da mnogi glorificiraju Majestas cisto zato sto je 'album Mutiilationa', al je meni licno to najlosiji album koji je on napravio.

 

ne samo ta pesma,nego na celom albumu bubnjevi su ocajni,sto ipak ne utice toliko da ga ne obozavam.kad se samo setim kako me opsedao album u vreme kad sam ga nabavio.da li je uopste izlazilo reizdanje?znam da taj i prvi dugo nisu bili dostupni.

 

meni je majestas super album,sa melodijske strane bolji od black millenium,iako su ta dva veoma slicna,pesme,produkcija,vokal.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@RNA Ko zna-zna;)

Ма, ја уопште не пратим блек метал сцену, али сам пре неког времена набавио неке старе блек фанзине, које је увек занимљиво читати. Интересантан тај фестивал бејаше: Mutiilation, Abigail, Desaster, Decayed (тада ваљда први пут са њима свирао Торментор из Desasterа)... хм, Krieg и Merrimack ако се не варам... заборавио сам који су све бендови још ту били.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je ta turneja bila, da. Ne znam tacno s kojeg dijela iste je ova slika, al sasvim nebitno. Samo nisam znala da je i Desaster isao...pa i Krieg i Merrimack. Jest da me posljednji i ne zanimaju mnogo. Eh da..u sept Yasuyuki dolazi u Madjarsku s Barbatosom..steta pa nije nigdje blize ):

Share this post


Link to post
Share on other sites

Дакле, ево нашао сам тачно у Desecration Of Virgin zine no.5:

Drakkar Hellfest 20/05/2000

Antaeus, Celestia, Abigail, Decayed, Impiety

За остале сам се био зајебао. ;)

Мада, ови из Desastera су били тамо сигурно.

 

А страна после тога у истом зину, "Tyrants Of The Netherwold" release party: Desaster, Pentacle, Metalucifer, Metal Inquisitor... ААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА

 

Знап да је скоро цела постава бенда Abigail свирала са "бендом" Toxic Holocaust на турнеји по Аустралији прошле године?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Дакле, ево нашао сам тачно у Desecration Of Virgin zine no.5:

Drakkar Hellfest 20/05/2000

Antaeus, Celestia, Abigail, Decayed, Impiety

За остале сам се био зајебао. ;)

Мада, ови из Desastera су били тамо сигурно.

 

А страна после тога у истом зину, "Tyrants Of The Netherwold" release party: Desaster, Pentacle, Metalucifer, Metal Inquisitor... ААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА

 

Знап да је скоро цела постава бенда Abigail свирала са "бендом" Toxic Holocaust на турнеји по Аустралији прошле године?

 

 

u bre,odakle ti taj fanzin?

 

a za tog pajsera iz mutiilation se u to vreme nije znalo da li je ziv uopste,posto su kolale glasine da je izvrsio samoubistvo,a verovatno je bilo u toku i snimanje black millenium-a.ovi iz celestia-e su kasnije bili muzikanti u mutiilation na live nastupima.

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ево шта Кинг Воле, уредник, пише за Antaeuѕ (ниси ли ти навела њихов лого тамо на општим метал дискусијама, а ја га прочитао погрешно?):

Antaeus - whose mini CD was OK - were not my faves, because they only had high speed music to play live and this wasn't good for the concert. The acting wasn't looking evil, but funny/childish instead, and I couldn't hear real metal riffs, for me it was like a grind core concert.

 

u bre,odakle ti taj fanzin?

Еееееееееееее!

Јесам ли ја фанзинаш или нисам?

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,da, to je bio njihov logo. A dobro..fest je bio 2000. godine, tada su tek izdali CYFAWS, njihov najlosiji (barem meni) album..jako primitivan s relativno niskokvalitetnom produkcijom..dosta neafirmisani u to vrijeme. I ne cudi me takva reakcija na muziku..pogotovo od nekoga ko nije naviknut na toliko haoticnosti i neharmonicnosti (govoreci o cyfaws.u). Tek dvije godine nakon toga su 'zasjali u pravom svjetlu' (haha) i sada su mi svakako jedan od apsolutno najboljih (ako ne i najbolji) francuski bend (uz DsO normalno).

Edited by +Abigail+

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

ne znam, nikako nisam mogla da se 'uzivim' u ovaj album, rekoh vec negdje..izgubio je sve sto je willy pruzao do 2001. u pogledu melanholije(dobro, ruku na srce, prva pjesma je ima jos u sasvim dovoljnoj mjeri), al one prljave, pa i energije od 2001. pa nadalje (iako nisam bas bila ljubitelj majestasa..)..pojavi se prije nekih mjesec dana..odslusala sam ga 2,3 puta, nije me mnogo vise zainteresovao..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 years later...

Između Vampires Of Black Imperial Blood i Remains of a Ruined, Dead, Cursed Soul ima razlike. Zvuk na Vampires Of Black Imperial Blood ( 1995 ) je uobličeniji i manje je " sirov " za razliku od Remains of a Ruined, Dead koji se svojom sirovošću ipak malo odvaja od prvog albuma. Vampires je album koji ima sve što bi jedan dobar black metal album trebao imati : tama, depresija, očaj, satanizam, i sa malo vampirizma uz Meyhna'ch.ov glas ovaj album se izdvaja kao remek djelo. Pjesme : Born Under the Master's Spell, Under Ardailles Night, Transylvania, su po meni najbolje sa ovog albuma. Čim sam počeo slušati prvu pjesmu " Suffer the Gestalt " sa Remains of a Ruined, Dead, Cursed Soul ( 1999 ) znao sam da će biti izvrstan album. Na ovom drugom full-lenght albumu bend se više posvetio iritantnim gotovo " životinjskim " krikovima koji daju jednu posebnu atmosferu. Nešto lošija produkcija ovom albumu daje samo plus. Pjesme koje bih izdvojio su : Possessed and Immortal, The Fear That Freeze. Vječito pitanje Vampires ili Remains ? Svako ova dva albuma doživljava na svoj način, ne mogu niti jedan izdvojiti jer se stvarno svakim novim slušanjem ponovo oduševim i jednom i drugom. Od 2001 godine Mutiilation postaje one man band i iste godine snima treći poredu full- lenght album Black Millenium ( Grimly Reborn ) i umjesto živih bubnjeva uvodi mašine što je utjecalo na album. Black Millenium ( Grimly Reborn ) nije loš album, i pored toga što nema živih bubnjeva u nekim momentima album sjaji po predhodna dva kulta. Tekstovi na ovom albumu govore o mržnji prema ljudskom rodu i satanskom orgijanju. Pjesme koje bih izdvojio su : New False Prophet, Black As Lead And Death. Majestas Leprosus ( 2003 ) također kao i prethodni album ima zvuk mašina. Ovaj album je jako sličan Black Millenium-u s tim što je mračniji , sa malo lošijom produkcijom. Tekstovi su ispunjeni voljom žrtvovanja za sotonu sa pjesmama : Destroy Your Life For Satan, If Those Walls Could Speak koje su izvrsno napravljene. 2005 godine Meyhna'ch snima album Rattenkonig koji kao i njegova dva predhodnika sadrži mašine mjesto živih bubnjeva. Na moje razočarenje i na razočarenje većine fanova ovo je najlošiji album koji je Mutiilaton snimio. Glas na ovom albumu nije više onakav kakavje bio na prethodnim albumima, nema onih jezivih krikova koji su ukrašavali atmosferu, što se tiče tekstova i oni su se nekako ofucali, jednostavno ovaj album je podbacio. No, 2007 godine izlazi novi album pod imenom Sorrow Galaxies sa četiri duge pjesme koji ponovo nakon tri albuma sadrži žive bubnjeve umjesto mašina. Ali ni to nije mnogo uticalo na kvalitetu albuma jer je i ovaj put podbacio. Album je jako sličan Rattenkoing-u s tim što teksotvi pored satanizma,mržnje, očaja sadrže misterije o svemiru i galaksijama. I pored toga što u Mutiilation-ovoj diskografiji imaju dva loša albuma ne treba pljuvati po bendu jer je napravio Vampires Of Black Imperial Blood i Remains of a Ruined, Dead, Cursed Soul koji će zauvijek ostati kao klasici Black Metal muzike.Nevjerovatno je kako se čovjek nakon ovakvih albuma osjeća ispunjen prazninom. Ipak nakon svega Mutiilation je veliki bend, meni jako drag i nadam se da će snimiti još klasika.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...