Jump to content

Nikolaj Velimirović


Recommended Posts

Христ је установио цркву, и Себе као њену главу, а то што је у данашње време црква оскрнављена је само последица обезбожавања људи- тј. удаљавања од Христа. Добар део људи свештенство види као начин да зараде паре, и они на то гледају на као "посао", и понашају се као да су зидари...ццц no.gif Али, о5- нису сви такви.

icon_smile.gif

Hrist nije stigao da ustanovi crkvu posto je umro pre toga !

Sv. Petar je sirio njegove propovedi... tek mnogo, mnogo kasnije je nastala crkva kao objekat i institucija...

 

Tek sam sada procitala tvoj potpis. Cudno kako vladika nije uspeo da objasni Hitleru da smo u sustini i mi arijevske rase ... nego se samo pravimo ... mozda bi ga onda nacisti postedeli ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bih samo zamolila Angel Of Death da mi pozajmi te izvore iz kojih se ona obrazovala. imena, knjige i sl. btw, sramota je uopste da dodjes da diskutujes o ovom velikanu a da nisi procitala nista od njega. ili jesi MOZDA samo `O Bogu i o Ljudima` ? biggrin.gif

 

 

 

i ostale da ovim djevojcicama objasne sta je crkva. jer ja nemam snage za to.

 

 

icon_smile.gif

 

 

 

ali ovo `Hrist nije stigao da ustanovi crkvu posto je umro pre toga !` - ovo je vise tuzno nego smijesno.

 

 

sta reci dalje? icon_smile.gif

 

 

 

 

 

p.s. sto se tice Jevreja, pogrom koji im se desio nijedan narod nije zasluzio pa ni oni. ali Dostojevski je prelijepo opisao u `Zapisima iz mrtvog doma`.. kroz jednog zanimivljog robijasa... osjecam da ce sad na ovo doci jos nekoliko `znam da napisem prostoprosirenu recenicu` klinaca koji ce se jos usuditi da kritikuju Dostojevskog icon_smile.gif

Edited by blondie

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

All for one, and one for all! Da, gledala musketare... Odlican film! icon_smile.gif  icon_smile.gif

Dakle, izjava koja kaze: Pomozite slabijem, jer on nije u stanju da pomogne sebi. Lepo... Plemenito... Potpuno regresivno za covecanstvo...

 

al si ga protumacila, SVAKA TI CAST icon_smile.gif znaci, ovakvo tumacenje Biblije, svijet jos vidio nije icon_smile.gif krenes od musketara, zavrsis na na nekom slabijem kojem ne treba pomoci jer je to regresivno. :aplauz: icon_smile.gif

 

Koliko prostije ja moram da kazem da je to JEDINA dobra strana sahrane... NIKO se nece povampiriti ili sta god, ako mu pop ne odrzi opelo... I da, naravno da vrane nikom nisu raznosile telo po ulici... To i kazem da je dobro...

 

 

dovoljno si mi prosto objasnila neke stvari, posto ne umijes nimalo `potkovanije` da objasnis nego pricas o HIGIJENI icon_smile.gif JEDINA dobra sahrane je to sto ti mislis - JER NEMAS PREDSTAVU O SAMOM CINU i njegovom znacenju, a ja da ti ga objasnjavam ne mogu - posto eto jos od Musketara vidim da to nema smisla stvarno icon_da.gif

 

Da li ti znas koliko mi je bio problem da se spustim na nivo na kom mogu da te razumem?

 

svakako da ti je problem. i meni bi bio da sam na tvom mjestu. icon_da.gif

 

 

Tako da za razliku od vas, ja imam cinjenice i izjave od razlicitih licnosti, naucnika, istoricara, antropologa, teoreticara, teologa... I ako svi oni kazu istu stvar... Moguce da imaju pojma o cemu pricaju.

 

bravo. daj imena, nazive knjiga, bachi `der nam neki citat da cujemo sta to kazu. nadam se da si osim Vladike Nikolaja (navedi nesto da znamo o cemu pricamo) - posto je ovdje o njemu rijec, citala i Vladetu Jerotica npr, kao i Miroljuba Jeftica, Zorana Lukovica, Brus Fejlera itd itd..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za jedno si u pravu... ovo nije tema da se vidi ko je vise knjiga procitao, ali ipak cu ti dati odgovor, a onda se povlacim sa ove teme...

 

Knjige Zecharia Sitchina

Don Webb: Essential guide to the LHP

 

Ovo su osnovne... Sve ostalo dolazi posle...

 

Josephus, The Jewish War

Ian Wilson, Jesus: the Evidence

Johannes Lehmann, The Jesus Report

Robert Taylor, Syntagma Of The Evidences Of The Christian Religion

 

Mrzi me da ti jos nabrajam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ok, lijepo - cula sam za par autora, cituckala po netu, ali nije to - to.. pojasni nam detalje.. ima li tu nesto interesantno za ovu temu?

 

 

ajd oki doki. povuci se. slobodna si. icon_smile.gifbiggrin.gif

 

izvini, zezam se.

 

 

poz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ok, lijepo - cula sam za par autora, cituckala po netu, ali nije to - to.. pojasni nam detalje.. ima li tu nesto interesantno za ovu temu?

 

Na zalost, ova je tema otisla isuvise off topic, tako da necu pricati sta ima u tim knjigama, posto je cela moja poenta bila da ne mozes da doneses zakljucak na osnovu procitane knjige jednog autora, ili grupe autora cija je filozofija ista.

 

Pozdrav svima... Uzivajte u nastavku razgovora o delu Vladike Nikolaja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

apsolutno. to i ja kazem.

dodjes da pricas o Nikolaju (ne konkretno ti, uopste kazem) a ne znas jedno njegovo djelo.

sama sam navela nekoliko autora. icon_da.gif btw, brus fejler je jevrej, nikako nije ista filozofija icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad, kada si se ismejao mozemo li da razgovaramo?

 

1.Da, Hrist jeste rekao "Ne podizite mi spomenike" zato sto je zeleo da vera u njega bude nesto slobodno, stanje duha do koga svaki pojedinac moze stici.

 

2.Izrazito se protivio vezivanju vere za materijalne stvari zato sto je ona pre svega nesto sto treba da bude u nama.

 

3.Crkva je uradila bas ono cega se Hrist i plasio.

Uslovila je ljude da svojim redovnim dolaskom (katolicka crkva tu prednjaci dodjes - ispovedis se - ostavis pare - odes ... lakse se osecajuci na dusi i novcaniku) ce spasti svoju dusu od vecnih ponora pakla...

 

 

 

Mada je ovo klasichno jehovistichko razmishljanje koje je hiljadu puta objashnjeno...

Jeste Bog svudaprisutan, ali sve zavisi od chovekove slobodne volje, da, sam birash put ali postoje neke stvari koje se na tom putu moraju isposhtovati... Nece svako ko mi govori Isuse, Isuse uci u Carstvo Nebesko.Vec ko tvori volju Oca moga na Nebesima

E sad tvorenje volje Bozije je post, molitva, ispovest, prichest...koji se odigravaju upravo u Crkvi koju je Sam Hristots osnovao...Crkva je glava Hristova ili kako su svetitelji voleli da kazu njegova zena dakle oni su Jedno....a i sam Isus je rekao ko jede moje telo i pije moju krv ima zivot vechni dakle? Shta je tu nejasno sem da ne mozesh postici to ''stanje duha'' kako ti kazesh bez Crkve ili bolje recheno Hrista...a...

 

2. Materijalne stvari koje spominjesh su svetovne (svetske) a ne Crkva koju je on ustanovio...shto vidimo iz sledecih rechi..

A i ja tebi kažem da si ti Petar, i na tome kamenu sazidaću Crkvu svoju, i vrata pakla neće je nadvladati.....

Ako li njih ne posluša, kaži Crkvi; a ako li ne posluša ni Crkvu, neka ti bude kao neznabožac i carinik.

 

3.Ne, Crkva je uradila ono shto je predvidjeno josh kod proroka, zato mene nishta ni ne brine...ispunjavaju se rechi....Katolichka Crkva je razorena odavno..josh od pochetka krstashkih ratova, ustolichenja pape kao nepogreshivog, chistilishta..pogreshnih tumachenja,podvizivanje vremenu a ne Bogu itd..itd...

Pravoslavna se jedva drzi i u njoj ima mnogo raskola ali i dalje ima pravednika Bozijih koje Bog ne ostavlja ukoliko drze silu njegovu u srcu...Znachi da ima Duha Bozijeg kod nas (Pravoslavlju) a i za to ima mnogo dokaza.Bog ne ostavlja nikada...nebih duzio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i ja tebi kažem da si ti Petar, i na tome kamenu sazidaću Crkvu svoju

Само да појасним име Петар је на старогрчком камен, стена.

 

da smo u sustini i mi arijevske rase

mozda bi ga onda nacisti postedeli

1- река сам већ- иако је Адолф лично наредио његово утамничавање, није лично прича са њим.

2- они нас нису дошли убијат зато што ми ,,нисмо аријевци" већ за то постоји само ЈЕДАН разлог- а то су партизани и јеврејин Тито.

 

Knjige Zecharia Sitchina

Don Webb: Essential guide to the LHP

 

Ovo su osnovne... Sve ostalo dolazi posle...

 

Josephus, The Jewish War

Ian Wilson, Jesus: the Evidence

Johannes Lehmann, The Jesus Report

Robert Taylor, Syntagma Of The Evidences Of The Christian Religion

о5 се враћам на оно да су јевреји пре вас ,,сатаниста" били у паклу, и да су тамо много дубље..

Сви аутори које си навела су Јевреји, сем Лемана, који је био масон. Толико о томе. Кад би знала шта је ционизам, и да си читала протоколе, нешто би ти значило сад да ти кажем да су сви ови јевреји које си набројала били ционисти, као што је то био Ла Веј (јеврејин који је са манипулациом највише постигао, чак су признали ,,цркву").

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel prevedena neka od tih knjiga na srpski? (ovdje mi sad pa svi citaju na engleskom icon_smile.gif )

 

 

i ima li prevod Nikolaja (bar nekih djela) na engleski?

Evo ti neshto o St. Nikolaju.mada jedino na ovom zadnjem linku mogu odmah da se nadju nekoliko njegovih textova.

http://www.orthodoxphotos.com/Holy_Fathers...dex.shtml#_ftn3

http://en.wikipedia.org/wiki/Nikolai_Velimirovic

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/prol...a=1&date=1-2005

http://www.rastko.org.yu/mitropolija/ustro...l#_Toc494002362

http://www.orthodox.net/whatsnew/

 

A evo ti i ovi linkovi ima kolko ocesh.

http://www.roca.org/oa/

http://www.fatheralexander.org/page12.htm

http://www.holytrinitymission.org/index.php

 

I ovo je moj favorit St. Seraphim Rose. Americhki savremeni duhovnik.

http://users.sisqtel.net/williams/

http://www.kosovo.com/seraph.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Isus Banovanik
Ajde ako neko ima ceo mp3+omote albuma, mogli bi da odradimo neku razmenu. pivopije.gif

 

Skinuo sam tri pesme s neta ali je losa kompresija. vidi se da lik zna znanje.

ima jedan EP iz '35, zove se "nacionalizam svetog save" i retko gde moze da se nadje posto lik nije u fazonu da svi znaju kako je nekad svirao NS black metal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spam spam spam

Ok ako se nastavi pucam warnove / to oko muzike nosite na pp

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

@ASIMPTOTA za neke je on bog.

Ovo smatram uvredom i krsenje pravilnika 3.1 za sada warn, sledeci put ban na 5 do 7 dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...