Jump to content

Nikolaj Velimirović


Recommended Posts

Guest -Venom-

Ajde ako neko ima ceo mp3+omote albuma, mogli bi da odradimo neku razmenu.  pivopije.gif

 

Skinuo sam tri pesme s neta ali je losa kompresija. vidi se da lik zna znanje.

Nemam komentara stvarno glup post wallbash.gif mislim da nemas pojma sto se tice teme. Mislim covek nema pojma da svira musik19.gifno.gif

Edited by -Venom-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spam spam spam

Ok ako se nastavi pucam warnove / to oko muzike nosite na pp

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

@ASIMPTOTA za neke je on bog.

Ovo smatram uvredom i krsenje pravilnika 3.1 za sada warn, sledeci put ban na 5 do 7 dana

Ja dobijam WARN zato sto vredjam hrista??? Po tebi je nekog nazvati ciganinom ili jevrejinom (sto je hrist i bio) uvreda???

 

Ko je onda ovde fasista? ja ili ti??? icon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gif

 

 

icon_rolleyes.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja dobijam WARN zato sto vredjam hrista??? Po tebi je nekog nazvati ciganinom ili jevrejinom (sto je hrist i bio) uvreda???

 

Ko je onda ovde fasista? ja ili ti??? icon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gif

 

 

rolleyes.gif

3.1. Nemojte vređati nikoga na forumu na polnoj, verskoj, nacionalnoj, političkoj ili ličnoj osnovi. Ukoliko se osećate uvređeni obavestite moderatora odgovarajuće sobe o dotičnom autoru poruke (priložite link na temu).

 

Zanimljivo da to kazes kad je za neke on Bog, i to nema veze sa tvojim nazivima vec sa vredjanjem jedne Religije.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Il je bog ili nije, nema tu za neke je bog za neke nije... kakva je to recenica procitaj je opet molim te...

 

Koga sam ja uvredio? hrista? da ti se nije zalio?

Ili mozda one koji veruju u njega? pa nebi mi oni zamerili, oni bi okrenuli drugi obraz... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif pod uslovom da stvarno veruju... il bi me barem gadjali hlebom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest -Venom-

Spam spam spam

Ok ako se nastavi pucam warnove / to oko muzike nosite na pp

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

@ASIMPTOTA za neke je on bog.

Ovo smatram uvredom i krsenje pravilnika 3.1 za sada warn, sledeci put ban na 5 do 7 dana

 

@ASIMPTOTA za neke je on bog.
----------->Asimptota bog hahah,koja je to religija asimptotizam, paganska religija. icon_smile.gif On bog icon_smile.gif .Nemoram vise duhovno da se uzdizem da bih dopro do boga i saopstio mu sta zelim ,nego jednostavno posaljem mu na prajvat sta zelim da mu saopstim.

 

Ovo smatram uvredom i krsenje pravilnika 3.1 za sada warn, sledeci put ban na 5 do 7 dana
---------> Nego sta nego je uvreda icon_smile.gif uzdizatiga do boga. Edited by -Venom-

Share this post


Link to post
Share on other sites

----------->Asimptota bog hahah,koja je to religija asimptotizam, paganska religija. icon_smile.gif On bog icon_smile.gif .Nemoram vise duhovno da se uzdizem da bih dopro do boga i saopstio mu sta zelim ,nego jednostavno posaljem mu na prajvat sta zelim da mu saopstim.

 

---------> Nego sta nego je uvreda  icon_smile.gif uzdizatiga do boga.

@ ------------ obracam se nekom, bez quote, greska u zarezu. ( hvala )

Mislim da sam te zamolio juce, danas ne okrecem drugi obraz, aj cao vidimo se za par dana.

 

Ima li neko normalan da diskutuje na ovoj temi?

 

Edited by Black_Totem213

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ostale da ovim djevojcicama objasne sta je crkva. jer ja nemam snage za to.

upamtite, blondie je sada ZHENA icon_rolleyes.gif

 

 

 

a bila sam neraspolozena sve dok nisam krenula da citam ovu temu....ovo je vrhunsko stivo...keep up the good work pivopije.gif

sad ocekujem warn zbog spama icon_redface.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

upamtite, blondie je sada ZHENA rolleyes.gif

 

 

 

a bila sam neraspolozena sve dok nisam krenula da citam ovu temu....ovo je vrhunsko stivo...keep up the good work pivopije.gif

sad ocekujem warn zbog spama icon_redface.gif

perem, peglam, kuvam, radim, vodim domacinstvo - da, zena sam a jel to lose mozda? mada, vise i djevojka nego zena, a ponekad vise dijete (ne djevojcica, nisam se time mnogo bavila icon_smile.gif ), nego covjek. ako si htjela da me uvrijedis - nije ti poslo bas za rukom. ph34r.gificon_cool.gif

 

 

 

 

i evo jedan odlomak iz Indijskih pisama.. bas u vezi te price o zenama icon_cool.gif

 

 

Сећам се, да кад се ломача потпаљивала пројурила је нека прилика на точку поред нас. Неки рекоше: мушко је, а други: жена је. Сада полиција испитује цео догађај, па су и мене стару потргли као сведока и саучесника у овоме. Шта ће бити не знам. Но не плашим се ни тамнице ни смрти. Европејци, који се данас жене а сутра дан разводе, наравно, не поимају ову врховну жртву љубави жене наспрам мужа свога. Ја сам чула од хришћанских мисионара речи њиховог Светог Писма: "Љубав је јача од смрти". Али то је код њих само на језику, док је то код нас на делу.

 

Чувај се, сине, европских жена. То су страшила. Возе се на точку. Носе мушко одело. Шишају косу. Прекрштају ногу преко ноге. Пуше, пију и церекају се. Код њих је девојаштво прљаво а материнство јалово. Кад им муж умре, оне одмах отварају тестамент да виде шта им је муж оставио као доходак или пензију. Ниједна од њих од стотине милиона не може се наћи, да би из љубави за умрлим мужем пошла у драговољну смрт. Међутим ти себични варвари осуђују нас Индијане као народ са варварским обичајима! Нека им громовник Индра суди. Похитај и дођи, молим те. Бежи што пре из Европе.

 

...

 

 

i jos ponesto zanimljivo (a ko ce citati tako duge textove..)

 

Никад српска жена није била владарка над земљом и народом. Како је то слично Индији, и како неслично рецимо Енглеској, Русији и Холандији, или старим царевима над којима су владале Семирамиде и Клеопатре! Српска жена је царица дома, домаћинства и деце.

 

Девојка, сестра, жена и мати – четири ове српске речи јасно су индијског, санскритског корена. Дева код нас у Индији и сада у говорном језику означава божанство и девојку. И заиста код Срба права девојка сматра се за једно више биће, за нешто свето и узвишено. У јужним крајевима Србије, где европска "госпођа култура" још није избезобразила народ, пред девојком устају и старци и бабе. У великом народном епу опеване су са поштовањем девојке, сестра и мајка. Жена као жена нити је опевана толико нити с таквим поштовањем. И уколико је опевана, није без примесе ироније и шале. Међутим нигде није употребљена иронија и шала кад је реч о девојци, сестри и мајци.

 

Српска жена као испосница, молитвеница и светитељка узвисила се до небеса. Света Петка, Параскева, као девојка почетни је пример женским генерацијама кроз векове. Она је живела у десетом веку после Христа. Као девица из племићке куће она се удаљила у Палестину у суру пустињу тамо иза Јордана с намером да живи животом светог Јована Христовог Крститеља. И проживела је тамо све до дубоке старости, хранећи се тако рећи ничим и дружећи се ни с ким. Величанствен узор, који би заиста импоновао и нашим најбољим хималајским аскетима.

 

Светој Петки подржавале су и сиротице и царице српске кроз хиљаду година. Безмало све краљице и кнегиње из династије Немањића повукле су се у манастире и као монахиње окончале свој живот. Над свима њима блиста као јутарња звезда царица Милица, удовица последњег цара српског Лазара, посеченог од Турака на Косову пољу. Ми Индијани ценимо нешто овако изнад свега. Аскеза је срж Индије; срж њене историје, њене културе и свуколике философије свих праваца.

 

Српска жена као јунакиња у народној борби за ослобођење од Турака светитељка је свога рода. Кнегиња Љубица пре сто и двадесет година охрабрила је разбијену српску војску и повела је понова на бојиште против Турака. Турци су били разбијени, и Србија ослобођена. Сличних овој кнегињи, знаних и незнаних, велики је број.

 

А шта да кажемо о српској жени као кућаници и васпитачици деце? То су у главном све српске сељачке и занатлијске жене. Оне представљају реткост од интелигенције и вештине. Свака српска сељанка, мада и неписмена, знаде по десет заната. Зна и да кува јела и меси хлеб и сири млеко и тка и везе и шије и плете и гаји живину и негује цвеће и прави сапун и спрема зимницу, и Бог зна колико још послова, који су у Европи строго раздељени и предузети сваки на по се од стручњака.

 

У новије време Српкиња се јавља још и као изврсна болничарка и милосрдна сестра. Потреба ју је упутила и на тај нови посао због последњих ратова за ослобођење свих Срба од Турака и од Аустријанаца. Па ипак тај племенити посао није нов за Српкиње. Можда су га оне знале и вршиле пре свих осталих жена у Европи. Као прва ратна милосрдна сестра, неговатељка рањеника, спомиње се Косовка девојка из 1389. године. Засукавши рукаве та славна девојка је прала ране крсташим витезима на пољу Косову и изнемогле рањенике залагала белим хлебом и појила црвеним вином.

 

Духом свих тих великих жена из српске прошлости живи и дише и савремена српска жена у огромној већини.

 

За нас Индијане, наравно, на дугој линији реинкарнације не игра никакву улогу пол. Оно што је сада мушко може се по смрти родити као женско и оно што је сада женско може се у поновном рођењу јавити као мушко. То све зависи од Карме.

 

 

 

i sad ce da se jave neki da kazu s kolikom je samo gorcinom vladika ponizio zene i kako je zavidan njima i sl. icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ovo mi nije jasno a i dobijam pretece poruke od doticnog tako da zbogom sa njim

Nedaj se Toteme. Da nema tebe ovde bi bio opsti haos icon_da.gif

 

Духом свих тих великих жена из српске прошлости живи и дише и савремена српска жена у огромној већини.

 

Ova mi recenica nije bas sasvim jasna. Molim te pojasni mi je.

Odakle si preuzela citat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Isus Visarionovich

"Чувај се, сине, европских жена. То су страшила. Возе се на точку. Носе мушко одело. Шишају косу. Прекрштају ногу преко ноге. Пуше, пију и церекају се. Код њих је девојаштво прљаво а материнство јалово."

 

 

Преузето из књиге:

Индијска писма - Светог Владике Николаја

(Писмо 7 - Госпођа Катјајани, пише своме сину Рами Јамуни Сисодији)

 

 

 

 

 

sisodija... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Добре има песме онај диск Песме изнад Истока и Запада на стихове владике Николаја Жичког.

Услиши нас Боже наш је одлична песма.

Супер албум,чист квалитет.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Svi patrijarsi, mitroplopliti, vladike, monasi i svestenici su ljudi koji grese. Ne treba u njih gledati kao u neke andjele i ocekivati da na sebi nemaju nikakvu mrlju. Naravno, onaj koji govori nesto protiv patrijarha ili bilo kog episkopa ne govori protiv rckve i Boga, vec ptotiv tog coveka. I jos nesto. Crkva nije nikakva organizacija niti zgrada nego je zajednica ljudi sa Bogom koja se dostize preko Svete Tajne Evharistije(Pricesce) na Liturgiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...