Jump to content

Exodus


WS

  

37 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Istina.

A i na albumu se nalazi 'Impaler', koju su (koliko vidim po setlistama piratskih izdanja koncerata) svirali i sa Balofom u '80-im, odnosno '85, a možda i ranije... A ja sam je čuo na 'Another Lesson...', ne znam da li je tad prvi put zvanično objavljena...

Kompletirao sam album, pa će biti koja riječ za koji dan. Sad mogu samo da kažem da žalim što Stevo ne urliče više onako kao što se trudi u drugoj pjesmi 'WAR!!!' - Solicitor zna na šta mislim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A album je ... onako.

Kao i Force of Habit, velike su razlike među pjesmama, npr. 'Blacklist' je fakat AC/DC pjesma, i tako po albumu... Ima čistokrvnih thrash rifovskih pjesama a ima i nekog nedefinisanog razvlačenja. Vjerovatno je tako zato što su pjesme nastajale tokom jednog (pre)dugog vremenskog perioda... Ne znam, ne leži mi to.

I produkcija, nadam se da ovo nije završni miks (ovaj promo rip koji je dostupan na netu). Prevelika je praznina između bubnjeva i gitara a bas je previše izoštren kompresorom i pretanak je da sve to drži... Možda bi pored toga produkcija trebala biti malo prljavija i oštrija... Što se mene tiče, razočarenje od Andy Sneapa... Mislim da je znatno bolje stvari odradio sa Fozzy, Stuck Mojo, Machine Head a da ne spominjem budženje Another Lesson...

I da, sad kad vidim šta sve može Souza žao mi je što uopšte koristi svoj normalan 'kreštavi' vokal...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slusao sam "Fabulous Desaster" ,"Bonded By Blood" i "Another Lesson In Violence".Definitivno jedan

od najboljih thrash(/speed) bendova.Omiljene pesme su mi "Toxic Waltz","Fabulous Desaster" .

"Strike Of the Beast" , "And Then...none" ,"Pirahna" ,"Impaler"...

Jedina zamerka koju imam na bend,je vokal na "Bonded..." koji mi se verovatno ne svidja samo zbog lose

produkcije,jer istog(Paul Ballof-a RIP),stvarno obozavam na "Another Lesson..." gde je pesme sa BBB otpevao

ako ne i 3 put bolje otpevao. Svidja mi se i Souzin vokal na FD

 

Ti dam ja original pa da cujesh kako pevushi ? smile.gif)

Ne kapiram bre ljude kako im se ne svidja kako je Ballof odpevao ne mogu da verujem!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam preterani sitničar što se albuma tice. Kao što sam rekao, ima i dobrih i lošijih pesama, produkcija mi ne smeta i mislim da je sasvim OK da nastave u ovom fazonu. Bolje može sigurno, ali je značajno da bend još radi i da se sve ipak odvija u okvirima thrash metala, bez nekih experimentisanja. Meni se inače više sviđa Balofov vokal ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako me nervira kad neko sere po prvom albumu :x

a jos vise kad se neko napravi pametan kao ovaj 'metalicni tom' pa dodje i sere po vokalu :x idi slusaj jebenu metaliku i njen st. anger :x

np: MetallicA-Ride the Lightning 8)

 

 

Jedina zamerka koju imam na bend,je vokal na "Bonded..." koji mi se verovatno ne svidja samo zbog lose

produkcije ,jer istog(Paul Ballof-a RIP),stvarno obozavam na "Another Lesson..." gde je pesme sa BBB otpevao

ako ne i 3 put bolje otpevao.

I sta sam ja ovde lose/ruzno rekao :? :|

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...