Jump to content

Evergrey


Recommended Posts

Danas sam ga preslušao možda tri puta i za sada sam u principu zadovoljan. Nije me odmah oduvao (što je možda i dobro), ali ima odličnog materijala... Vidjećemo još ovih dana kako će se "razvijati".

 

Ovo je i nekako i moj prvi utisak:

 

album ima dusu, mnogo vise karaktera nego poslednja tri

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se bas dopao album.

 

Ako poredimo celu Evergrey diskografiju, tu je negde na sredini po kvalitetu.

Ako gledamo kakvi albumi izlaze poslednjih godina (racunam tu i par prethodnih EG i bendove slicnog pravca) ovo je jako dobro..

 

Ponovo imam zelju da ih gledam uzivo :)

 

 

album ima dusu, mnogo vise karaktera nego poslednja tri

 

:pivopije:

Edited by DBrave

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja i dalje volim prošli album, ne kapiram što su ga ljudi dočekali tako na nož. Ovaj novi što Čarli reče ima dušu, neka ujednačena emocija i miran tempo, dosta klavijatura, cela atmosfera je pomalo gothic što meni kao staroj kurvi savršeno odgovara. Ne liči meni ovo na MMA, taj je bio huge i hitičan a ovaj miran, sve u svemu lepo izdanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

I kod mene preslikana situacija, pesme jesu solidne ali nema zapravo mnogo pamtivih deonica i catchy stvari da dobije veci repetition value. Tu postoje 2,3 stvari koje se isticu na albumu ali u poredjenju sa kvalitetom njihovih albuma sa pocetka 2000-ih ne moze da se meri i dalje. Kad mi se slusa Evergrey pusticu nesto iz opusa prvih 5 albuma a ovaj novi mozda ga pustim u produzetku kada upadnem u njihov fazon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Evo nakon nekog vremena, dosta slusanja, album mi je konacno lego. Moze se reci da mi se stanje i atmosfera u zivotu poklapa sa atmosferom albuma, pa nadjoh neku referencu. Elem, odlican je album, solidnih 9/10. Ima par pesama koje su manje vise kao fileri, tipa A New Dawn i Archaic Age ... Sta znam, nikako mi nisu legle. Ostale pesme su super.

One koje izdvajam kao catchy i koje slusam redovno i stavljam na moju prog playlistu su:

 

King of Errors,

Barricades,

The Fire,

The Grand Collapse i

The Aftermath.

 

Vrhunske pesme, a izabrao sam skoro pola albuma, sto je sasvim sigurno pokazatelj da je album vrh. Takodje mogu Black undertow i Hymns of the broken da se slusa s vremena na vreme, nisu lose pesme uopste, samo su mi malo sporije, ne rade me kao ove ostale.

 

Sto se tice produkcije, ovo je najbolja produkcija koju sam cuo u poslednje 2-3 godine. Sve na svom mestu, atmosfera vrh, svidja mi se fokus klavijatura i klavira na odredjen momentima, tacno pogodi atmosferu.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja nisam slusao otkad je izasao album.

 

problem je sto iako ima tu staru evergrey emociju nema staru energiju. nema dobrih riffova, sve je neka chug chug dosada uglavnom.

 

tom super peva, pesme su fine, emocija se oseca ali ne ide dalje od toga.

 

nisam debela riba da se lozim na tu emociju samo, trebaju mi i neki dobri prog riffovi

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu ste da nema proga, vise je Dark melodic metal sto i jeste ovo. Proga nema, ali generalno ako se uzme album kao posebna celina bez da se nesto preterano obraca paznja na prethodne radove, ovo je vrh. Bar ja tako gledam. Mnogo je ovo zrelije od prethodna dva - tri albuma. I tacno ono sto je Tom pokusavao godinama da uradi, ali mu nije uspevalo. Kontam da se sada skontao ... Emotivan album. Mozda grunu sledeci neku krljacinu :)

 

A taj novi NW se ceka ko ozeblo sunce ... Kontam da ce biti ludnica

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja samo da kažem da ste svi pičke, i da razmatram da se vratim na forum, čisto da povećam nivo heteroseksualnosti na ovoj temi.

 

Nego, aj neko bukira Evergrey za sledeću turneju, koliko realno mogu da koštaju, kontam da bi svirali za 3 gajbe piva i pljeskavice.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...