Jump to content

Evergrey


Recommended Posts

Sto  rece Apeiron jedva se naterah da preslusam celi album. Jebo mater ovaj tugaljivi mid tempo fazon sto furaju poslednja tri albuma. Produkcija je vrh, masivna, bas dominira pesmama, i  sve je tu kao lepo uklopljeno, al me ne radi ich ... Peva Toma kako treba, gitare imaju po neki dobar riff, ali sve u svemu, neupecatljivo. Zapravo poslednja pesma mi je i najbolja na albumu. 

Ono sto sam primetio, klavijature na poslednja 4-5 albuma sluze samo svrhu atmosfere, i to je to. Fale neki interesantni i brzi  rifovi, neki progi prelazi na kljavama, vise saw  synth lead-ova, itd. 

Sve u svemu, poslednja tri albuma =  not my cup of tea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa svim izrecenim, album pocne dobro s dve navedene i onda utone u nekakav prosek. Zanimljivo je da je ovo prvi post divorce Tomov album sto se cuje u tekstovima, doduse njemu nikad bede nije falilo. Vidim da album kupi bas dobre kritike i reakcije na sve strane ali mene nije kupio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da album kupi kritike kod kriticara koji EG kakav mi volimo nisu ni slusali preterano, niti se bavili takvom muzikom. Vecina ljudi koja slusa EG duze od 10 godina, ne moze preterano da zgotivi nove albume (ne kazem da svi to ne mogu, ali vecina), dok novi djenty klinci itd gotive sve sto su izbacili u poslednjih par godina. Jebiga, ne znam sta  bih rekao pametno na tu temu, osim da su ukusi u pitanju i da jbg, Tom hoce ovako da svira i da stvara ovakvu muziku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Odgledah ih u Zagrebu.

Set lista za one koji vole novije albume. U prošlost nisu naročito zalazili, ako izuzmemo A Touch of Blessing i Recreation Day. To je najdalje što su išli, ali svirka i atmosfera generalno bile su za 10. Odličan zvuk, i baš rifčine melju sa razglasa na tim novijim pesama, uživo je to mnogo prijatnije i više godi nego slušanje kući, u mom slučaju. Onaj momenat kad je u teoriji sve na mestu, ali u praksi nešto mi tu ipak nedostaje (pričam o novijim albumima generalno). Pored pomenutih, The Grand Collapse najbolje gazi od novijih, vrhunska pesma i idealna za koncerte. I King of Errors je bila dosta emotivna. 

Bend vidno umoran, dugo su već na turneji, ali bili su strpljivi i ljubazni i potpisivali ljudima stvari i fotkali se dva sata posle koncerta sigurno. Respect. Takođe, respect i za publiku, odlična podrška i znali su ljudi sve pesme i pevali u glas konstantno.

Zašto nije bilo Beograda na listi zaista ne znam. Cena ulaznice bila ispod 15 evra, prisutnih 300-400. Verujem da bi to bilo izvodljivo i u Beogradu, iako stoji da i pre deceniju kad su bili u znatno boljoj poziciji nisu privlačili više od 200-300.

Evo jedan video:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

10 hours ago, Apeiron said:

... pre deceniju kad su bili u znatno boljoj poziciji nisu privlačili više od 200-300.

 
 

Mnogi lokalni bendovi skupe više ljudi nego što je tada bilo u BGu. Baš čudno što ne dodju opet...

Edited by Yoda

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja mislim da bi prošlo, samo što verovatno nije imao ko da ih dovede. Rakić zauzet Mardukom, a manje-više niko drugi ni ne radi ovako nešto ovde.

Verovatno bi ih doveo brat Lazar, ali kad bi to bio neki In Search of Truth full set tour ili sl. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Minhenu prosli put jedva napunili klub sa 100 ljudi. Jebiga, novi klinci ne slusaju ovaj bend, tj nisu dovoljno moderni za novu prog ekipu, a mi koji smo ih ispratili sa starim albumima, ocekujemo to da sviraju a ne ove nove stvari, i mislim da su zato ni tamo ni ovamo i imaju slabu posecenost. Ja sam ih i preskocio relativno skoro jer mi je setlista bila smece da platim 30 eura. Doduse kontam da jedino kod brace grka mogu da napune 500-1000 ljudi, ali i to mi je bas optimisticno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...