Jump to content

Korpiklaani


solicitor

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Mrtva trka ;) U pravu si! Definitivno... Sve gluplji i gluplji albumi izlaze -.-...

 

Rece on, i nedelju dana kasnije procurese novi Burzum i Lifelover :rockdevil:

 

Uopste nemam neku zelju da skinem album. Ako je sudeci po ovoj novoj pesmi album ce smoriti. Cekam da mi neko kaze da li vredi gubiti vreme na to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fino zvuci album, konacno su uboli produkciju kako treba. Najveca zamerka je sto su svi tekstovi na finskom pa ne mogu nijednu pesmu da zapamtim, pa ne verujem da cu ga opet pustiti. Tequila je najbolja pesma na albumu, ne znam sto je napljuvaste toliko, meni zvuci kao da je Mano Negra snimio folk metal pesmu. Iron Fist obrada je super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je što je Korpiklaani previše jednostavan. Pesme su im slične, ali što je najgore zvuče automatizovano i bezdušno, jer su napravili evo već 5 albuma uzastopce koji zvuče skoro isto. Uz to, premalo melodija u jednoj pesmi, ali stvarno premalo, dođe čoveku da poludi od npr. druge po redu pesme na albumu, ono ponavljanje je smrt. U početku je možda bilo zabavno, ali preteraše sa izbacivanjem novih albuma svake godine, a sve isto do istog icon_biggrin.gif Najveća zamerka s moje strane ide na tu bezdušnost pesama, nisu takvi bili ranije, tj. u početku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je što je Korpiklaani previše jednostavan. Pesme su im slične, ali što je najgore zvuče automatizovano i bezdušno, jer su napravili evo već 5 albuma uzastopce koji zvuče skoro isto. Uz to, premalo melodija u jednoj pesmi, ali stvarno premalo, dođe čoveku da poludi od npr. druge po redu pesme na albumu, ono ponavljanje je smrt. U početku je možda bilo zabavno, ali preteraše sa izbacivanjem novih albuma svake godine, a sve isto do istog icon_biggrin.gif Najveća zamerka s moje strane ide na tu bezdušnost pesama, nisu takvi bili ranije, tj. u početku.

 

Sve se slažem, apsolutno. Po meni je Korpiklaani školski primer benda koji je uništen od zahteva izdavačke kuće i popularnosti, kad su krenuli imali su nekog šmeka u toj svojoj veseloj paganskoj pijanosti ali onda je provaljeno da se raja pali na pesme o piću i trivijalne aranžmane koje može i dete da zapamti i po meni su oni direktni krivci što je Pagan žanr poslednjih godina doveden na stadijum na kom su glavni posetioci koncerata likovi koji se mlate plastičnim mačevima uz Beer beer. Na sreću, tu su Moonsorrow, Primordial i Enslaved da spašavaju stvari.

 

Tequila je najbolja pesma na albumu, ne znam sto je napljuvaste toliko, meni zvuci kao da je Mano Negra snimio folk metal pesmu.

 

To je ono o čemu sam pričao gore, ja ne mogu to da svarim. Šta je još ostalo, pelinkovac i đus vodka za inspiraciju? Kakve veze imaju Finski pagani sa tekilom?

 

 

Iron Fist obrada je super.

 

 

 

Ova obrada je jedan od jasnih znakova armagedona 2012.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko rece gore FINSKI PAGANI?

 

Koji bre pagani,bakraci ove je bre bend za mase, za seljake.

Na Korpiklaani ti dodju likovi kojima nije cilj da prepoznaju pagan teme, vec da se ubiju od alkohola i arlaucu.

Ne treba da cude ovakvi albumi od njih i ocekujem u buducnosti opet isto pa isto-pivo, tekila,votka itd.

Edited by Schneider

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 months later...

Meni je savrsen znak na sta su spali ovi Korpikllani bio to sto dok sam gledala spot za Vodku moja baba koja je sedela u sobi prokomentarisala kako je dobra pesma i pocela da cupka.

Шта фали пјесми? Прави фолк метал. Готово 5 милиона прегледа на јутјубу.

 

Што су им пјесме на задњем албуму све на финском, то им је само плус.

  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pesma je pravi folk metal, ali za uzrast do 16 godina. Drugi album bio i ostao vrhunac stvaralaštva im. Promenili su violinistu, btw.

Данашња дјеца су напредна, са 16 се увелико опијају водком.

 

 

Мени су сви албуми добри, сваки на свој начин. Шта замјерити људима који воле њихове пјесме посвећене опијању? Није им обавеза обрађивати фински паганизам.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...