Jump to content

Korpiklaani


solicitor

Recommended Posts

slusho sam nokturnal i reko ti na onom forumu shta mislim... i da reko sam da je korpiklaani najbolji bend jer sam u trenutku slusho njih, pa sam se zaneo... nego naravno da mi se svidja korpiklaani, jer su oni komercijala, i prave muziku da bi se svidela svima... i naravno da mi se svidja onda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lako je Fincima kad im i narodnjaci super zvuce ... :)

 

"Tervaskanto" je klasican folk metal album bez ikakvih iznenadjenja. Bend se drzi proverene formule brzog i srednjeg ritma i harmonike i ko voli ovakvu vrstu muzike bice sigurno zadovoljan. Iako jako volim ovakav zvuk, moram priznati da malo vise cenim srodne bendove, kao sto su Ensiferum, Turisas, Finntroll, jer oni malo vise experimentisu i povremeno ubacuju neke nove elemente. Ne zvuci to uvek boje od ovog Korpiklaani fazona, ali ipak cenim istrazivanje u muzici :)

 

Ovo je svakako dobar folk album sa ujednacenim pesmama. Mislim da nema izrazitih hitova kakvih je bilo na prethodnim albumima, ali mislim da je album kao celina ujednaceniji nego prethodni. Naslovna pesma 'Tervaskanto" je mozda najveci hit, ali ostale su tu negde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada je ta Europesma i da li znas ima li nekih zanimljivih bendova sto bar malo imaju veze sa metalom i ko predstavlja Finsku?

 

Pa da li mi je neko rekao da je 13 ... ako se ne varam. Stvarno pojma nemam kakva je konkurencija. Ne znam ko predstavlja Fince, ali cenim da bi mi metaleri vec culi da je nesto u nasem fazonu u pitanju. Svake godine se sad pojavljuje po neki bend takvog usmerenja, pa verujem da cemo imati jos favorita osim onog naseg Frankenstajna :) Dobra joj je pesma, ide u prve 3 sto posto !!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada je ta Europesma i da li znas ima li nekih zanimljivih bendova sto bar malo imaju veze sa metalom i ko predstavlja Finsku?

 

Cesi imaju prilicno heavy pesmu, pogledaj na you tube, hmm Norvezani ili Islandjani cini mi se imaju neku pop/rock/goth pesmicu, i ima jos jedna malo zesca pesma ali ne mogu tacno da se setim ko je izvodjac. Inace kad smo vec tu, pesme su blagi uzas, predvodjeni sa nasom Marijom. Zaista se ne secam kad sam cuo ovoliku koncetraciju budalastina na europesmi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro uvek je bilo tako. Kada je na Europesmu isla prva liga necije muzike...Cast izuzecima. A ko se u Srbiji za taj epitet takmicio, recimo da je pobedilo manje zlo. Sta se moze kada ljudi i narocito muzicki urednici koji se pitaju o muzici u medijima nemaju nikakav ili imaju devijantan muzicki ukus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Go chicks with dicks! Jebote, koji :offtopic: !!

 

Sreca pa sam naleteo na rapidshare linak za nov album. Fala posiljaocu! I da, na poslu mi radi rapidshare, yeah! Da sam ranije znao, sad bih bio bogatiji za par terabajta albuma... Umesto sto se muchim s torrentima koji nekad idu, nekad se vuku

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne volim ni ja offtopice, ali ajd .. nasa pesma je za standarde evrovizije sasvim na mestu :rockdevil:

 

Danas je na rts2 inace bila emisija tipa Countdown To Evrovision ili tak nesto, i bas je bio dobar deo emisije kako je finska totalno metalska zemlja, pa je mislim cak Kotipelto rekao u emisiji da od 5 miliona Finaca, 3 miliona slusa metal :rockdevil:

 

Zato i kazem, kod njih i narodnjaci zvuce ko metalci .. to ima veze sa Korpiklaani - jem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...