Jump to content

David Bowie


Millosh_024

  

15 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

bouvi je bog.

 

Po dolasku u Los Anđeles proleća 1975. godine, Bouvi se uvalio u kuću Glena Hjuza, još jedne britanske rok zvezde. Planirajući naslednika albumu Young Americans, Bouvi je sedeo u kući s brdom visokokvalitetnog kokaina na staklenom stočiću, sveskom za skice i beleške i gomilom knjiga. Omiljena mu je bila "Psihička samoodbrana" Dion Forčun. Koristeći tu i mnoge još tajanstvenije knjige o veštičarenju, beloj magiji i njenom zlom pandanu crnoj magiji kao vodiče kroz sopstvenu ubrzo narušavanu psihu, Bouvi je na svaku površinu u kući počeo da iscrtava zaštitne pentagrame.

"Ta vrsta kokaina veoma ubrzava", kaže Hjuz. "Dejvid uopšte nije spavao. Nikada. Živeo je u kokainskoj oluji. Provodili smo po tri-četiri dana budni. Onda bih ja otišao, a kada bih se vratio nastavljali smo razgovor na istom mestu."

"Danima sam ostajao budan. Čak bi i Kit Ričards posustao", sećao se Bouvi kasnije. Bio sam razbijen."

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Tokom razgovora imao je sklonost da odluta u vrlo čudne digresije o Alisteru Krouliju, nacistima ili numerologiji", kaže Hjuz. "To me je ostavljalo zbunjenim. Bio je totalno napaljen. Manijački napaljen. Nisam bio u stanju da ga pratim. Dejvid je bio na ivici trajne paranoje i stalno je pričao a da ja nisam imao pojma o čemu govori. Uleteo bi u svoja trabunjanja, a ja nisam znao o čemu se radi. Podsećam te da sam i ja bio prilično urađen, ali razmišljao sam o seksu, a on... šta god da je to bilo."

"Bio sam fasciniram nacistima i njihovom potragom za Svetim gralom", razjasnio je kasnije Bouvi. "Postojala je teorija da su u jednom trenutku pre rata došli u Englesku, kod Glastonberija, u pokušaju da pronađu Sveti gral. Bila je to potreba u duhu legende o Arturu, potraga za mitskom vezom s Bogom. Međutim, negde usput sve se izopačilo zahvaljujući stvarima koje sam čitao i u koje sam bio upleten. Isključivo mojom sopstvenom krivicom."

 

Ljudi na ulicama Los Anđelesa znali su da je Bouvi u "Brdima". Dolazile su i odlazile grupi-devojke, zajedno s dilerima droge i raznim muvatorima i grebatorima. "Svakako sam okupio šaroliku družinu ljudi koji su se stalno pojavljivali u kući. Mnogo dilera. Pravi šljam." sećao se kasnije Bouvi. Stranci na vratima. "Žene su dolazile i odlazile", kaže Hjuz. "Bilo je mnogo seksa i razvrata. Sami smo tražili. Moj diler je uvek bio pri ruci. Nikada nam nije nedostajalo kokaina."

"Platio sam to najgorom maničnom depresijom u svom životu", pričao je Bouvi. "Moja psiha je proključala, raspala se na deliće. Imao sam halucinacije dvadeset četiru časa dnevno... osećao sam se kao da sam propao u utrobu zemlje."

 

Bouvi je sve više bio ubeđen da veštice žele da se dokopaju njegovog semena. Navodno, želele su da ga upotrebe da bi se stvorilo dete koje će biti žrtvovano đavolu.

"Pozvao me je iz Kalifornije i rekao da će producirati moj album", priča Čeri Vanila. "Ali onda je počeo s čitavom tom pričom o crnim devojkama koje žele da ih on oplodi da bi napravile đavolsko dete. Zamolio me je da mu nađem belu vešticu koja će skinuti kletvu sa njega. Bio je ozbiljan, znaš... I ja sam, u stvari, poznavala jednu osobu u Njujorku koja je tvrdila da se bavi belom magijom. Bila je jedina bela veštica koju sam ikada upoznala. Povezala sam ih. Ne znam šta se posle dogodilo s njom. I ne znam da li je skinula kletvu. Pretpostavljam da jeste."

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Je l' to iz neke biografije, nesto?

 

http://www.youtube.c...h?v=ddn-5uKH6MU

 

A jesi slusao Earthling?

 

Preslusah Earthling sinoc, onako, tu i tamo, jedva smo cekali cimer i ja da se zavrsi pa da pocne Outside xD

 

Mnogo lepsu atmosferu ima Outside, Earthling mi je u nekom alternative electro rock tripu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 5 weeks later...
  • 1 month later...
David Bowie has recorded a brand new original song which will feature in the opening credits for the forthcoming European crime thriller, THE LAST PANTHERS. It is the first time the artist has contributed original music for film or television in twenty years. The track is the result of a meeting of minds between Bowie and the director of the series Johan Renck who met during the filming of the show.

 

:rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...