Jump to content

Haustor


шмизла

Recommended Posts

u poslednje vreme sam ih bas slusala non stop,a sad ne mogu bez njih.....

ajde pisite nesto....

samo nemojte ono 'znam pesmu ena i sal od svile,kul su'... '

meni licno je omiljena Bi mogo da mogu....kad kaze:

'ko mnogo puta do sada,on sanja...kako beskrajno pada....bilo je rano jutro tada kad je ostavio sve,culo se samo kako ptice pjevaju,onda je stajao jos dugo s druge strane ulice,pustio suze da se samo sljevaju...' uhhhhh

i uzalud pitas....'uvek su bile tako nevine,te tvoje crne oci,ko da nikad nece doci,ljubavne igre one ne vide i nikad nece moci sve dok samo strah ne ostane'....

zatim Sejmeni i deo 'iza prozora su puske,iza pusaka su oci,iza ociju su ruke,iza ruku kuca srce bejbe,ne boj se ja cu biti tu kraj tebe,kad bude vreme za to...'uvek se najezim......

Naravno vec pomenute ena i sal od svile......zadnji pogled na jersaleim,neobican dan,sejn,samo na cas,uzalud pitas.....

MNOGO ih bre volim! hocu s nekim da podelim ljubav prema haustoru......

 

e da zaboravila sam i treci svjet! i skriven iza laznih imena,radnicka klasa odlazi u raj...

 

Inace od Rundeka sam slushala samo jos album apokalipsa(valjda se tako zove)ali jos daaaavno,imala sam oko 7godina i tata mi ga je stalno pustao u kolima... biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

volim haustor. ima predivnu doomy atmosferu. otkida.

ne bih izdvajao stvari.

od rundeka imam sva 3 solo albuma, i apokalipso, i u sirokom svijetu, i ruke. ruke su sranje, ali ova druga dva su jako dobri.

zagrebacka magla icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haustor....volim ih, ali mi ipak nisu u samom vrhu ex-Yu rock scene, imam sve od njih a omiljena mi je naravno Shal od svile....volim jos Bi mogo da mogu, Sejn, Ena,Moja prva ljubav, Treci svijet.....nego jebem li ga nemam od Rundeka - Ruke album cuo sam da valja...to moram da nabavim

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja tоže volem haustor. icon_da.gificon_mrgreen.gif

Jedne od omiljenih su mi Babilonske baklje, Sejmeni, Šejn, Samo na čas, Uzalud pitaš, Ula ulala i tako dalje i tako dalje... icon_mrgreen.gif

 

RUNDEKA OBOZAVAM !

I znam ukupno 2 do 3 macana kojima se svidja njegova muzika - zato, onaj ko sluša Rundeka a muško je, carina je najveća na svijetu... icon_biggrin.gificon_mrgreen.gif

 

Njegova omiljena stvar mi je Senor, Štrajk željezničara, Tranzit, Sanjam, Ay Carmela, Hiawata i tak daljše... icon_biggrin.gif

 

pozzz icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haustor....volim ih, ali mi ipak nisu u samom vrhu ex-Yu rock scene, imam sve od njih a omiljena mi je naravno Shal od svile....volim jos Bi mogo da mogu, Sejn, Ena,Moja prva ljubav, Treci svijet.....nego jebem li ga nemam od Rundeka - Ruke album cuo sam da valja...to moram da nabavim

Dacu ti ga ja, solidan album, la comedie de sans (jebem li ga valjda se ovako pise) je ultra pesma, pevao sam je za trojku iz francuskog icon_biggrin.gificon_smile.gif

A Haustor...za sal od svile sam jebeno emotivno vezan, pa onda skriven iza laznih imena, lice...ma ima dosta pesama koje mi bas prijaju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svojevremeno sam imao sva njihova ex YU izdanja. Mislim da je album Treci Svijet bio vrhunac njihove karijere a mnogo mi se svideo i album Bolero. Cetvrti album Ula ula la je vec bio blagi pad posto je Srdjan Saher (uz Rundeka alfa i omega benda) napustio bend i zajedno sa Lajnerom (Azra) i Juricicem (Film) formirao Vijestice.

Sto se tice Zagrebacke skole roka uvek sam vise preferirao P.Kazaliste i Parni Valjak. Haustor su mi bili preterano ozbiljni za jedan rok bend iz Zagreba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ti ga imas znaci....fino

 

 

svi ga mi imamo... lijep je to albumkenko...bas jeCte... icon_da.gif

haustor sam pocela da slusam u nekom 7. razredu, preko sestre moje mile... i sada ih slusam, ali vise sams koncentrisana na Rundeka...uf, njegov glas u Haustoru...bas je bio jebozovan...

ma i sad je lijep taj glas...bas divan...

jedan worship Haustoru i njihovoj staroj slavi wub.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bitango jedna, koristis moju dobrotjudnu prirodu... laugh.gificon_wink.gif

Dakle, iscimah se:

 

Samo neke delove vadim:

 

- Frontmen iz nekadasnjeg kultnog ,,haustora'' koji se smatra jednim od najobrazovanijih umetnika, ne samo sto je pre odlaska iz Zagreba u Pariz 1991. godine komponovao, pevao, svirao i glumio (pa i na Dubrovackim letnjim igrama) vetj je radio i kao reziser u Dramskom programu radio Zagreba.U Parizu, gde mu je od ranije zivela supruga Sanda Hdzitj (ne znam da li je stamparska greska) i gde mu se 1991. rodio sin. najvise se bavio komponovanjem scenske muzike.

 

- U poslednje vreme vise se posvetjuje filmu i pozoristu. Igrao je glavnu ulogu u slovenackom dugometraznom filmu ,,Rushevine'', a prihvatio je i ulogu u crnogorskom filmu ,,Pogled sa Ajfelovog tornja'' (po romanu ,,Zagrebchanka'' Branislava Glumca).

Velike pohvale kritike i ovacije publike doziveo je leta 2003. godine na Brionima i u Zagrebu za sjajno odigranu ulogi Diperea, ludaka opsednutog sexom i predstavi ,,Mara-Sad'' pozorista ,,Ulysses''.

 

- Kako je doslo do vaseg angazmana u predstavi ,,Mara-Sad'' odnosno do saradnje sa Radetom Sherbedzijom?

Relativno sluchajno. Sa Radetom sam suradjivao jos pochetkom osamdesetih. Zajedno smo rezirali oredstavu ,,Kazu da je sova nekad bila pekareva ktji'' i komponovao muziku za Bondove ,,Spashene'' u njegovoj reziji, takodje za grupu ,,Akter''.Lenku znam jos od kraja osamdesetih, dok je zavrsavala studij u Beogradu. Devedesetih smo se povremeno sretali u Parizu i Londonu. Krajem prosle godine, kad smo se susreli u Beogradu, gdje sam imao koncerte, komentirajutji svoje sve chestje izlete u glumu, rekao sam joj kako bi bilo zanimljivo da stanem na daske zajedno sa Radetom. I Lenka mi je predlozla da se pridruzim projektu ,,Mara-Sad''. Odavno volim taj komad, imam poverenja u Lenku i rado sam se pridruzio.

 

 

voo je sto te je zanimalo, ako 'otesh josh, vichi... mhihi.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaju super textove...a najvise mi se dopada

ona pijesma...em je icon_sad.gif em je volim...! icon_da.gif

 

Haustor - Sal od svile

 

Sto vijore...

 

Kapi s oboda

Sada padaju na uze i gun

Ja sam slobodan

Neka s moga vrata vijori sal od svile...

Kapi s oboda

Sada padaju na uze i gun

Ja sam slobodan

Neka s moga vrata vijori sal od svile...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...