Jump to content

Haustor


шмизла

Recommended Posts

 

 

 

 

 

* Da znamo se od prve godine…Khm…Mada se jedno vreme nismo znale…

Znam to i ja. icon_da.gif

Jebi ga, samo ne znam dokle se ne bi ,,znale''. Bas me to zanima. icon_da.gif

 

setila sam se kad smo pricale na podu KST- a u hodniku…

 

O da, kako da to zaboravih. I ne samo toga, i onda na exurziji u I godini, sa natasom u sobi, u mraku kada ste vas dve narkomanke pusile kao lude laugh.gif i pricale o depresijama i svemu uostalom sto vam je lose krenulo. Meni se nije dalo. Mogla bih tako do sutra da pricam. A od toga nema vajde, a i exurzija bese, valjalo je ludovati. icon_redface.gif Posle ste hvala bogu otisle i zajebavale se.

 

Setjam se i Nove godine u kst-u, i tebe i D. ponovo zajedno. Eh bre... setjam se i Srdjanovih prica o njemu, i ribama koje je dovodio kutji... i da, te veceri u kstu, tvoje panike, bezrazlozne naravno. I taj poriv da mucis samu sebe. Da, naravno da se setjam. Ne znam da li sam ti dala ista pomogla, ali bilo mi je mnogo krivo sto radis to sebi. Toga se najbolje setjam.

 

**Neznam…Vreme…Samo to je potrebno…

Pa, verujem ti. Ako ti tako mislis onda u redu. Ti svakako najbolje znas. Ako ti treba neko za razgovor ili makar da te saslusa... mada sam sigurna da imas odredjene ljude za to... da znas da sam ti na raspolaganju...

 

***Sto se tice razgovora sa Rundekom…Khm…Mozda I uspemo da sredimonesto, I onako se ja zlopatim sa tim novinarstvom , pa da bude neke koristi I od toga…Oko ovoga cemo se jos dogovoriti…

 

Pa nadam se da tjes uspeti, i znog sebe a izbog mene. icon_mrgreen.gif

Pa doletela bih brzinom svetlosti na njegov koncert... mhihi.gif

Snalazljivost je strasna stvar, ako to uspes, svaka ti cast...

 

**** Valjda ce doci uskoro…

Tesko, on je odradio svoje na neko vreme. Ali lepo je biti optimistican... wub.gif

 

*****Sad mi se vrti Treci Svijet…

Koliko li je ljudi obradilo tu pesmu... veceras je u kstu bila domatjica osamdesetih... ma lep je Haustor...bas jeCte... icon_da.gif

 

Rundeka? Nisam ga slusala ima 2,3 dana sigurno. Sigurna propast.

Pustam odma'

i pustam... babilonske baklje a za njima... Samo na cas... bas sam nesto u tom raspolozenju...

 

samo hrabro.

poz

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam u more fazonu...razmisljala sam kako bi izgledao tehno mix za makedo? ostatak ti pisem na pp, pocele smo previse licne stvari da pisemo na temi.

eee. moreee... laugh.gif kakav car. icon_da.gificon_mrgreen.gif

Suvar i varivo je isto simpa. U tom je veselom fazonu. Svidza mi se pocetak. icon_da.gif

 

Mix za makedo? Ne znam, ali da se saznati. Valja to isprobati. icon_cool.gif

 

Na pp odgovaram sutra, sad jos malo moram na knjavanje a zadala si mi u ppu gomilu tema za pricu icon_mrgreen.gificon_wink.gif

poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

eee. moreee... laugh.gif kakav car. icon_da.gificon_mrgreen.gif

Suvar i varivo je isto simpa. U tom je veselom fazonu. Svidza mi se pocetak. icon_da.gif

 

Mix za makedo? Ne znam, ali da se saznati. Valja to isprobati. icon_cool.gif

 

Na pp odgovaram sutra, sad jos malo moram na knjavanje a zadala si mi u ppu gomilu tema za pricu icon_mrgreen.gificon_wink.gif

poz

icon_smile.gif mao idemo zajedno na more sa makedom u discmanu icon_biggrin.gificon_redface.gificon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajde budi interpretacija.

 

evo prvo texta pesme -

Sal Od Svile

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Ja sam bio pogresan

Kad sam ti stavio ruku na rame

Tamo je drzao dugo

I govorio rijeci

 

Ja sam bio pogresan

Kad sam trazio da mi kazes

Koja si strana

Postoje pravila igre

Ti znas da ne mozes sama

 

Ispod svih tih zastava

Sto vijore svud oko nas

Ne postoji mjesto

Gdje mogla bi stati

Visoko dignuti ruke

I pjevati nasu pjesmu

I pjevati nasu pjesmu.

 

Protiv volje umijesan

U staru zavjeru strana

U staru zavjeru nada

Ja sam jednoga dana

Slucajno nasao put

Ispod svih tih zastava

Sto vijore ...

 

Kapi s oboda

Sada padaju na uze i gun

Ja sam slobodan

Neka s moga vrata vijori sal od svile ...

Kapi s oboda

Sada padaju na uze i gun

Ja sam slobodan

Neka s moga vrata vijori sal od svile ...

 

 

 

 

pa ovako - ono sto je sigurno je da je motiv drugog dela pesme ostvarivanje "slobode"(rekao bih bekstva iz stvarnosti) kroz put narkomanstva

 

znaci - "kapi s oboda" predstavljaju kapi sa oboda sprica sprica pred fix u venu,

 

"sada padaju na uze i gan" uze i gan - oprema pri spricanju, ono sto je mene bunilo jedno vreme je sta je "gan" - gan je ona guma

sto se vezuje oko ruke pred fix da bi vena iskocila.

 

"ja sam slobodan" – jasno – on konacno postize svoju slobodu na ovaj nacin kada nije mogao ranije sa svojom voljenom(strofa tri)

 

e sada iz prvog dela pesme ja zakljucujem(predpostavljam) da je uzrok kretanja u narkomanske vode(Ja sam jednoga dana slucajno nasao put) nesrecna ljubav(

“Ja sam bio pogresan

Kad sam ti stavio ruku na rame

Tamo je drzao dugo

I govorio rijeci

 

Ja sam bio pogresan

Kad sam trazio da mi kazes

Koja si strana)”

 

U sledecoj strofi pominje se motiv “zastava koje viore” e zastave koje viore se uzimaju kao simbol slobode koju on ne moze da nadje sa svojom voljenom(vec sam pomenuo nasao ju je kasnije kroz drogu)….a to se vidi iz nastavka strofe – “Ne postoji mjesto

Gdje mogla bi stati

Visoko dignuti ruke

I pjevati nasu pjesmu

I pjevati nasu pjesmu”

 

Ostaje neobjasnjen jedino krajnji motiv “neka s moga vrata viori sal od svile”

 

Ne znam, mislim da je to poredjenje sa “zastavama koje viore” znaci opet simbol slobode…zato je uzeta svila kao leprsav materijal….

 

I tako toliko od mene….ako neko ima drugacije vidjenje pesme, neku kritiku,dopunu - recite

Edited by shock!

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo prvo texta pesme -

Sal Od Svile

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Ja sam bio pogresan

Kad sam ti stavio ruku na rame

Tamo je drzao dugo

I govorio rijeci

 

Ja sam bio pogresan

Kad sam trazio da mi kazes

Koja si strana

Postoje pravila igre

Ti znas da ne mozes sama

 

Ispod svih tih zastava

Sto vijore svud oko nas

Ne postoji mjesto

Gdje mogla bi stati

Visoko dignuti ruke

I pjevati nasu pjesmu

I pjevati nasu pjesmu.

 

Protiv volje umijesan

U staru zavjeru strana

U staru zavjeru nada

Ja sam jednoga dana

Slucajno nasao put

Ispod svih tih zastava

Sto vijore ...

 

Kapi s oboda

Sada padaju na uze i gun

Ja sam slobodan

Neka s moga vrata vijori sal od svile ...

Kapi s oboda

Sada padaju na uze i gun

Ja sam slobodan

Neka s moga vrata vijori sal od svile ...

 

 

 

 

pa ovako - ono sto je sigurno je da je motiv drugog dela pesme ostvarivanje "slobode"(rekao bih bekstva iz stvarnosti) kroz put narkomanstva

 

znaci - "kapi s oboda" predstavljaju kapi sa oboda sprica sprica pred fix u venu,

 

"sada padaju na uze i gan" uze i gan - oprema pri spricanju, ono sto je mene bunilo jedno vreme je sta je "gan" - gan je ona guma

sto se vezuje oko ruke pred fix da bi vena iskocila.

 

"ja sam slobodan" – jasno – on konacno postize svoju slobodu na ovaj nacin kada nije mogao ranije sa svojom voljenom(strofa tri)

 

e sada iz prvog dela pesme ja zakljucujem(predpostavljam) da je uzrok kretanja u narkomanske vode(Ja sam jednoga dana slucajno nasao put) nesrecna ljubav(

“Ja sam bio pogresan

Kad sam ti stavio ruku na rame

Tamo je drzao dugo

I govorio rijeci

 

Ja sam bio pogresan

Kad sam trazio da mi kazes

Koja si strana)”

 

U sledecoj strofi pominje se motiv “zastava koje viore” e zastave koje viore se uzimaju kao simbol slobode koju on ne moze da nadje sa svojom voljenom(vec sam pomenuo nasao ju je kasnije kroz drogu)….a to se vidi iz nastavka strofe – “Ne postoji mjesto

Gdje mogla bi stati

Visoko dignuti ruke

I pjevati nasu pjesmu

I pjevati nasu pjesmu”

 

Ostaje neobjasnjen jedino krajnji motiv “neka s moga vrata viori sal od svile”

 

Ne znam, mislim da je to poredjenje sa “zastavama koje viore” znaci opet simbol slobode…zato je uzeta svila kao leprsav materijal….

 

I tako toliko od mene….ako neko ima drugacije vidjenje pesme, neku kritiku,dopunu - recite

Uf bre, zasto mroate toliko da skrnavite pesmicu?

Ja nisam zelela interpretaciju pesme, vetj samo objasnjenje o ganu ili gunu ili kako god... meni je ta analiza bas sjebala pesmu...ja sal od svile ne vidim kao pricu o narkomanu niti kapi s oboda vezujem za spric. Bas mi je gadno... sama analiza pesama mi je gadna i skrnavi pravo da je svako dozivljava na svoj nacin. Nema to veze sa tobom niti sa tobom da je tvoja teorija pogresna...jednostavno ne odgovara meni, i to je to. A to su samo predpostavke a ne cinjenice. Da su cinjenice progutala bih knedlu i sta sad...

wharever...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sal od svile ne vidim kao pricu o narkomanu niti kapi s oboda vezujem za spric.

e pa vidis to je cinjenica....

 

Uf bre, zasto mroate toliko da skrnavite pesmicu?

 

otkrivanje smisla pesme i onoga sto je pisac teo da kaze nikoko ne moze biti skrnavljenje...to je pogresna rec....tvoje razocarenje mozda ali skrnavljenje nikako

 

kada sam ja shvatio smisao pesme jos vise je porasla u mojim ocima(inace to je kasnije i provereno nije samo moje vidjenje)

 

Da su cinjenice progutala bih knedlu

 

mozes slobodno da progutas knedlu, jer da je pesma o narkomanu to je cinjenica icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

kada sam ja shvatio smisao pesme jos vise je porasla u mojim ocima(inace to je kasnije i provereno nije samo moje vidjenje)

 

I ja sam celog zivota bila ubedjena da je rec o samoubistvu... Mislim da je nekako ocigledno. Hm, svejedno bih volela znati [ako nije tajna] gde i kako je provereno tvoje stanoviste u vezi toga. icon_confused.gif

Inace mnogo volim Haustor, neka stvari vise, neke malo manje, ali svakako rec je o potpuno jedinstvenom zvuku i mnogo zrelim textovima... Zato mrzim kada neko obradjuje njihove stvari, to nikada ne zvuci ni priblizno dobro... Rundekovi solo projekti su takodje super i nekako osvezavajuci, mada sam uvek vise za Haustor... orangelistening.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...