Jump to content

Najbolji gitarista u rock muzici


Recommended Posts

jeste i malmstin jedinstven ali osnova svega toga je blekmur...Ma ustvari kada pogledas mozda je i malmstin

trenutno naj gitarista!! A mnogi pricaju kao da je Vai naj......Na kraju svi oni imaju svoje stilove sviranja

i svi su perfektni u svom stilu,tako da je i nemoguce reci ko je najbolji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mislis na Nuna Betencourta on je "ubica".

To ti kazem brate..:)Mozda je bio jebeni freak u glavi(negde na forumu sam procitao) ali ja ne znam koga nije digao na noge sa onom njegovom dz dz bojom zvuka!!!:)

Solo deonice kod njega, mogu reci sa aspekta kao nekog pevaca je extra...kompleksnost i zvucnost u jednom :rockdevil:

Naravno da je moj omiljeni gitar plejer Edi keva, ali i ovi predjasnje navedeni tj. ljudove koje sam ja naveo su takodje kevaaa!!!!! :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad cujes neki Yngwiev solo,odma' znas da je on,sto je za respect

To je samo zato što su mu sve solaže na isti fazon. Na 'Inspiration' albumu je uspeo da usere Rushov 'Anthem' i Kanzasov 'Carry On My Wayward Son' svojim "hyper-speed" skalama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je samo zato što su mu sve solaže na isti fazon. Na 'Inspiration' albumu je uspeo da usere Rushov 'Anthem' i Kanzasov 'Carry On My Wayward Son' svojim "hyper-speed" skalama.

 

Ne volim ni ja kad previse spidira,ponekad mi bas dosadi,ali on ima veca muda od svih sredera...a poznat je i po tome sto dosta improvizuje kad snima i kad svira live...a i nisu bas na isti fazon...pa nece valjda da odsvira obradu potpuno isto kao original?Dao je svoj licni pecat obradi...nekome se svidja,nekome ne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, ja recimo volim kad neko odsvira obradu u nekom fazonu između svog i originalnog. Ono "umem ja i tako, ali imam i svoj stil". Po meni, Yngwie gotovo da ne ume da svira drugačije od svog stila, jer to skoro nikad nije pokazao. Druga krajnost je Petrucci koji kad svira obrade ne daje ama baš nimalo ličnog pečata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al si gledao koncert od parpla Machine Head? Nabavi i od Malmstina Trial by fire u Lenjingradu i videces.

:da:

neso, ne seri, nije toliko originalan zato shto je sa takvim sablonima krenuo purple i rainbow zbog richi blekmura, naravno, malmsteen je svoj deO daO time shto je ubrzao i forsirao stakato, on je koncepcijska fora, uzeo je da svira odavno odsvirano poD inicijalnim uticajem blekmura i meja, shto nije bilo uobicajeno u rock formi toliko izrazeno, sa druge strane se dosta i zatvorio iz istih razloga....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...