Jump to content

Najbolji gitarista u rock muzici


Recommended Posts

Neko je bolji tehnicar,neko brzi,neko bolje komponuje

ali ko najbolje sublimira sve to u jednoj osobi - samo jedan...

 

1.Ritchie Blackmore!!! - Dva su Coveka u crnom,J.Cash,Bog da mu dusu prosti i Ritchie - "najveci koncertni stadionski gitarski heroj", tako ga zvase (trivia)

 

dovoljno je videti ga i sa tamburom u ruci i osetila se neka snaga,harizma,a kad je uz'o fendera eh...potpuno prirodan,gitara kao produzetak tela...

 

samo nekoliko njih iz 70-ih ima slican smek,ovi ostali iz 80-ih da ne pricam nadalje 90-ih i blize su NISTA,gomila ispraznih plagijatora,sa ispraznom muzikom,

stara garda je zivela svoju muziku a ovi svi drugi zive od svoje muzike i nista vise.

 

 

2.Sead Zele Lipovaca - ko god sta mislio.Na kraju krajeva on je odbio 87-e svirati u Whitesnake-u,ovim ostalim nasima bila zelja da budu predgrupa Coverdale-u.Cast mi je da ga zahvaljujuci bratu licno poznajem.(trivia)

 

3.Gary Moore - samo on od "mikrofonije" tako dobro pravi muziku,majstor "mikrofonije"(trivia) i he still got a blues...

 

4.Angus Young - zbog energije,("optuzuju nas da smo snimili 12 istih albuma,to je prljava laz - snimili smo ih 14-st") misleci i na zive albume kad je to izjavio.

 

5.Jimmy Page - "Sto je Hendrix ucinio za stratokaster ja sam za Les Paul,al ja sam izgleda uradio bolje L.Paul je najprodavanija gitara na svetu" - ko svira prljavije od njega a opet tako neodoljivo?(trivia)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko je bolji tehnicar,neko brzi,neko bolje komponuje

ali ko najbolje sublimira sve to u jednoj osobi - samo jedan...

 

1.Ritchie Blackmore!!! - Dva su Coveka u crnom,J.Cash,Bog da mu dusu prosti i Ritchie - "najveci koncertni stadionski gitarski heroj", tako ga zvase (trivia)

 

dovoljno je videti ga i sa tamburom u ruci i osetila se neka snaga,harizma,a kad je uz'o fendera eh...potpuno prirodan,gitara kao produzetak tela...

 

samo nekoliko njih iz 70-ih ima slican smek,ovi ostali iz 80-ih da ne pricam nadalje 90-ih i blize su NISTA,gomila ispraznih plagijatora,sa ispraznom muzikom,

stara garda je zivela svoju muziku a ovi svi drugi zive od svoje muzike i nista vise.

 

 

2.Sead Zele Lipovaca - ko god sta mislio.Na kraju krajeva on je odbio 87-e svirati u Whitesnake-u,ovim ostalim nasima bila zelja da budu predgrupa Coverdale-u.Cast mi je da ga zahvaljujuci bratu licno poznajem.(trivia)

 

3.Gary Moore - samo on od "mikrofonije" tako dobro pravi muziku,majstor "mikrofonije"(trivia) i he still got a blues...

 

4.Angus Young - zbog energije,("optuzuju nas da smo snimili 12 istih albuma,to je prljava laz - snimili smo ih 14-st") misleci i na zive albume kad je to izjavio.

 

5.Jimmy Page - "Sto je Hendrix ucinio za stratokaster ja sam za Les Paul,al ja sam izgleda uradio bolje L.Paul je najprodavanija gitara na svetu" - ko svira prljavije od njega a opet tako neodoljivo?(trivia)

 

Lipovaca znaci bolji od Jimmy Page-a. :cool: Jeste da volim Zeleta ali come on dude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha,ha,ha,dobar je Dragi,svaka cast,umalo da upadnem u ulogu ribara u spot a ribu u zivotu nisam pecao,jbg-a!

 

 

Rox ne znaci da je bolji Zele,al meni lepse zvuci,meni je lepse slusati ga,na kraju ovo i jeste subjektivna lista svakog od nas...

 

a i red je da se neko od domacih stavi,nisu oni losi samo nisu pevali na engleskom,ko bi Scorpionse slusao da su na nemackom pevali...

 

Al znas kako J.Pejakovic kaze "nas coe'k bi i govno pojeo,sam' da je amer'cko"(u slucaju muzike -englesko-americko)

 

Tako i mi o nasima.Ne pevase na eng. pa nam nekako nije to - to.

 

Neko rece Rambo Amadeus - aj ljudi da se ne sprdamo,samo fale,Kristali,Jarboli,obojeni program,kanda,kodza... i darkwood dub,(e moj Zagore...)sve "kultne" grupe !?!?!!?!?!? pa da zabava bude kompletna.

al ljudi vole te sto nit smrde nit mirisu,valjda i sami onda misle da bi mogli svirati pa apostrofiraju takve (jer tako moze svako). e da - vole svu decu sveta i zele mir u svetu,otprilike taj nivo,izbor za miss.

 

pozdrav!

Edited by derg38

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko rece Rambo Amadeus - aj ljudi da se ne sprdamo,samo fale,Kristali,Jarboli,obojeni program,kanda,kodza... i darkwood dub,(e moj Zagore...)sve "kultne" grupe !?!?!!?!?!? pa da zabava bude kompletna.

al ljudi vole te sto nit smrde nit mirisu,valjda i sami onda misle da bi mogli svirati pa apostrofiraju takve (jer tako moze svako). e da - vole svu decu sveta i zele mir u svetu,otprilike taj nivo,izbor za miss.

 

pozdrav!

Grdno se varash sto se tiche Ramba. Odi na njegov koncert i odslusaj ti njega (dodushe sumnjam da ce bilo ko, ko stavlja Zeleta kao idola to uraditi). U jednom trenutku mislish kakva je to budala na bini, pochne i da falshira i da pravi grimase, a onda narednih 6 sekundi odsvira solo koji sam samo mogao da chujem kod Tochka, Pet Metinija (iz ranijih dana), Joe Passa, Wes Montgomerija i slichnih ludaka, bolje recheno odsvira ga kao bog. A da ne pricham o njegovom grooveo. Znash zashto je Hendrix bio i zashto je josh uvek toliko do jaja? Zato sto je chovek znao da svoju dushu prenese na svoju ruku i da raspali groovechinu, koju niko nema.

Kakve Rambo ima veze sa ovim ostalima? Pa on covek svira Jazz/Rock/Blues. Ovi sviraju Reggae i Pop.

 

Tvoj Zele je suv tehnichar. A pritom priche da su ga zvali iz Whitesnakea. Pa sta? Ta grupa je jedino do jaja deci, koja ne mogu da stishaju svoje medjunozije. Daleko je to od muzike. Ako odsvira trunku JAzz-a i Blues-a (a i pritom Rock kako valja) onda cu sam sebi pojesti bulju. Ali shvaticu i tu tvoju nedokazanost, nismo svi mi za muziku, zato i propada. I zato ima sve manje studenata muzike i muzicara.

Bez uvrede prijatelju. Samo ne volim kad neko govori neshto samo tako, neka mi da dovoljno razuman i prav razlog. Kao shto rekoh, otidi na njegov koncert i shvatices, ako imash ushi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A pritom priche da su ga zvali iz Whitesnakea. Pa sta? Ta grupa je jedino do jaja deci, koja ne mogu da stishaju svoje medjunozije. Daleko je to od muzike. Ako odsvira trunku JAzz-a i Blues-a (a i pritom Rock kako valja) onda cu sam sebi pojesti bulju. Ali shvaticu i tu tvoju nedokazanost, nismo svi mi za muziku, zato i propada.

 

More jazz to the people. :bigblue:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znash zashto je Hendrix bio i zashto je josh uvek toliko do jaja? Zato sto je chovek znao da svoju dushu prenese na svoju ruku i da raspali groovechinu, koju niko nema.

 

 

Tvoj Zele je suv tehnichar. A pritom priche da su ga zvali iz Whitesnakea. Pa sta? Ta grupa je jedino do jaja deci, koja ne mogu da stishaju svoje medjunozije. Daleko je to od muzike.

 

 

Aj ovo gore i razumem svako dozivljava na svoj nacin. Hendrix je narkomancina bio kao i od tolike kolicine opijata svako bi slozio facu kao on ili makar slicnu ali opet on je Hendrix.

 

Ovo za Whitesnake.....Mislim da je ovo najgluplja stvar koju sam procitao na ovom forumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a i covek svira metal a ne rock .... :bigblue:

 

 

 

daj dete ne seri! sta koga boli ku*ac koju muziku svira kad je covek jedan od najboljih gitarista!

i ne mozesh da kazesh da on svira metal jer metallica nije bila samo metal vec su imali faze pa su svirali cak i rock pesme gde se kirk takodje pokazao dobro!

 

Jos neshto! Nisam nadrkana svaznalica o gitari i gitaristima ali topic se zove NAJBOLJI gitarista sto podrazumeve celu njegovu vizuelnu i zvucnu pojavu pa cak njega kao osobu! A tih naduvenih rock gitarista koji misle da su naj naj na svetu mi je pun djoka!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...