Jump to content

Najbolji gitarista u rock muzici


Recommended Posts

Nije obavezujuce moje misljenje, jer je licno, ali za moj pojam sviranja Billy Gibbons je najbolji gitarista na svijetu, posle (naravno) Jimmy Hendrixa.

Gibbons i kao ritam i solo gitarista je vrlo zanimljiv. Inventivan, odmjeren, moćan, šutnuo je bluz nekoliko milja u pravcu gdje nikad nije o

tišla ta muzika. U bendu od tri clana cetvrta gitara bi bas smetala.

Pomenuo bih Cleptona, Santanu, Mark Knopflera, a opet svakog od njih karakterisu vec dobro poznate stvari.

 

Naravno, Hendrix je nepomican sa tog neprikosnovenog mjesta sa razlogom.

Za pomenute gitariste mislim da su odlicni utoliko sto su uspjeli da odsviraju ono sto su htjeli, a to se po samom izrazu da osjetiti.

 

Trkaci po vratu gitare mislim da pocesto i ne znaju sta zele, ali popunjavaju to nekom ludom trkom, koja kad potraje ostavlja covjeka ravnodusnim i imunim na taku svirku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Mozda ne moze da se svrsta samo kao rock gitarista (a svirao je i za Whitesnake, Alcatrazz...), ali najnajnajnajbolji je Steve Vai! E pa neka neko nadje boljeg, da vidim? :evotigana: I koji crni Santana... Malmsteen je mama isto, al' Vai je neverovatan!

 

Brate, citam predhodne komentrare, ko moze da prica da je WS sranje??! Brate... E sad da poredis Whitesnake i Deep Purple...? Dragi su mi i jedni i drugi... Dodao bih jos i Rainbow! Mnogo mocna grupa! Bili su mocni i sa DIOm i sa John Lynn Turnerom... Zeppeline necu ni da pominjem... a kakve to veze ima sa najboljim gitaristom, pojma nemam... :):)

Edited by LazaGNR
http://www.yumetal.net/forum/index.php?showtopic=32159 (jes' ti nekad cuo za 'edit' post?)

Share this post


Link to post
Share on other sites

:evotigana: I koji crni Santana... Malmsteen je mama isto, al' Vai je neverovatan!

Ej bre, nemoj ti meni :evotigana: , tema nije moj omiljeni gitarista mojih omiljenih rock bendova, slazem se da je Vai genije, al' sta je Sa(n)tana? Covek je car, i ako ne slusam njegovu muziku mogu da uvidim da je sjajan gitarista, tehnicar i kompozitor, ne mozes da poreknes. I svako im pravo na sopstven izbor.

Al' sam ti ga reko :mhihi::mhihi::mhihi::mhihi: .

 

 

Brate, citam predhodne komentrare, ko moze da prica da je WS sranje??! Brate... E sad da poredis Whitesnake i Deep Purple...? Dragi su mi i jedni i drugi... Dodao bih jos i Rainbow! Mnogo mocna grupa! Bili su mocni i sa DIOm i sa John Lynn Turnerom... Zeppeline necu ni da pominjem... a kakve to veze ima sa najboljim gitaristom, pojma nemam...

 

Slazem se sa tobom da je Whitesnake sajnja grupa, kao i Rainbow i Zeppelini, i salzem se da to nema veze sa temom. To bi bilo kao da je neko okoreli fan Pistolsa i na temu najbolji basista u rocku(punku) napise Sid Visus :mhihi::mhihi::mhihi::mrgreen::mrgreen::mrgreen::):):):D:D:D !!!

Hteo sam jos nesto da pametujem, al' sam zaboravio sta sam hteo da kazem.

Cheers :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Само је један Joe Satriani. Човек има преко педесет година и разбија, а подучавао је Стив Ваија, Кирк Хамлета, Слеша и још много њих.

 

Између осталог, Слеш ми је, док сам био клинац, представљао узор. Због тога сада имам Гибсонку, као и он.

 

Но, Џо Сатријани ми је најбољи обзиром на његов експерименталнопрогресивни rоcк...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 10 months later...
Guest HEFEST

Uli Jon Roth i njegova Sky gitara su neprejebivi spoj za sva vremena iako je meni licno najbolji njegov brat Zeno Roth. Slican stil ali drugacija kompozicija svirke. Uli je izmislio shredovanje 10 godina pre svih!!!! Znaci logicno je da svi kaskaju 10 godina za njim. Kad on umre mozda ga neko prestigne posle 10 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima ih mnogo.

Hendrix, Pejdz, Blekmur, Angus Young, John Sykes, Steve Vai, Satriani-legende...

Od "mladjih":Van Halen, Malmsteen, Bettencourt, Kotzen, Jason Becker, Vivian Campbell....

E, sad, nije rock, al moram da navedem i Friedman-a. :mrgreen:

Edited by Crna_Dama

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest HEFEST
najbolji gitarista je stev jones iz sex pistolsa.on je dokaz da ne moras da znas da sviras da bi mogao da napravis dobru muziku

 

 

Ne spavam nocima otkad sam video ovaj post. Da nije tuzno smejao bih se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

najbolji gitarista je stev jones iz sex pistolsa.on je dokaz da ne moras da znas da sviras da bi mogao da napravis dobru muziku

 

 

Kad malo razmislim s tvoje tacke gledista, da znas da si donekle u pravu,sto se tice toga da ne moras da znas da sviras da bi pravio dobru muziku(mada se za Dzonsa kaze da je imao jebeno neverovatan osecaj za ritam,nije bas da nema pojma).Kad pogledas pistolsi su jedan od najuticajnijih pank bendova.Mnoge od pesama koje su postale evergreen su jako proste,imaju samo 3 akorda,a mi medju najbolje gitariste ubrajamo samo one koji su virtuozi,cepaju megalomanske solaze,svrsavaju po skalama,sweepuju i shreduju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...