Jump to content

Najbolji gitarista u rock muzici


Recommended Posts

Ima ih gomila,ali po mom skromnom i ne toliko kompetentnom misljenju definitivno SATRIANI!!!! Niko kao on ne ume tako dobro da oseti muziku,da joj da dusu,i da se tacno u svakoj pesmi oseti sa kakvim uzivanjem on stvara.......i kakav je majstor u tome!!!!!! biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa:

 

Eto,to ja mislim.....a vase je da me demantujete ili mozda pridruzite!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fer...

Vidim da te ovi moji odgovori nerviraju, ali to nije bila moja namera... Oni su bili saljivi, konkretno upuceni na jednog clana, moje licno misljenje je da ti gitaristi imaju odlicnu tehniku i slabu stvaralacku mastovitost, ali to je bazirano na veoma malo pesama, tako da je najveovatnije potpuno neobjektivan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja obicno ne kritikujem preterano ovog ili onog gitaristu, i trudim se da u svakom nadjem neke kvalitete...Ali... biggrin.gif

 

Pretpostavljam da je svako ko je pratio rock scenu devedesetih malo bolje primetio u vezi izvesnog gitariste po nadimku Slash:

1. Izgleda identicno kao Joe Perry iz Aerosmith kad je bio mladji

2. Isto se ponasa na bini, isto drzi gitaru, slicno se savije unapred

3. Isto se oblaci kao Joe Perry

4. Svira potpuno iste modele gitara

5. Svira...Pa recimo kao Joe Perry ali malo na steroidima

6. Daje izjave svuda po stampi kako mu je Joe Perry bio idol u detinjstvu i kako ga je to kad je prvi put cuo Aerosmith potpuno promenilo.

 

E sad, mogu i da prihvatim cinjenicu da nijednom uzivo nije odsvirao solo a da nije isfalsirao bar jednu notu (ako ne i vise), ali moram priznati da mi je u nekim momentima cela njegova pojava (u kontestu imitacije Joe Perry-ja) bila bljak, narocito u kombinaciji sa onim mazanjima i lagarijama o tome kako pije litru Jack Danielsa (a razbija se u teretani, videla mu se svaka kockica od stomacnih misica) i zivi sa zmijama.

Sta malo muzikalnosti, masina muzicke industrije, i kad te usere da sviras u dobrom bendu mogu da ucine zajedno za ispod-prosecnog gitaristu, zaista je neverovatno... :roll:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha, ha, priznat je od istih ljudi (teenage casopisa i takozvanih rok recenzenata) koji su brljavog Hammeta poglasili za gitarskog boga a za Di Meolu pitaju: "ko bre?" laugh.gif Kakav crni Slash, pa on nije prevazisao cak ni Page-a i ako je svirao citavih dvadeset godins posle njega. On je bre lutkica, tinejdzerski idol kome je istekao rok trajanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guns'n Roses su odlican bend, sa odlicnim pesmama, i Slash sam po sebi je funkcionisao u njemu. Ne radi se o priznavanju ili nepriznavanju. Ali on jeste "reizdanje" Joe Perry-ja, to je vrlo ocigledno, a da je fenomenalan gitarista...Pa bas nije.

Svi gitaristi koji su bili clanovi jako popularnih bendova su u tom trenutku postajali i gitar-heroji. Eto, lepo covek iznad pominje Kirk Hammet-a. Potpuno prosecan gitarista u sjajnom bendu, i eto. Uostalom svi znamo da kvalitet nije najpresudnija stvar za uspeh.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad, mogu i da prihvatim cinjenicu da nijednom uzivo nije odsvirao solo a da nije isfalsirao bar jednu notu (ako ne i vise), ali moram priznati da mi je u nekim momentima cela njegova pojava (u kontestu imitacije Joe Perry-ja) bila bljak, narocito u kombinaciji sa onim mazanjima i lagarijama o tome kako pije litru Jack Danielsa (a razbija se u teretani, videla mu se svaka kockica od stomacnih misica) i zivi sa zmijama.

Sta malo muzikalnosti, masina muzicke industrije, i kad te usere da sviras u dobrom bendu mogu da ucine zajedno za ispod-prosecnog gitaristu, zaista je neverovatno... :roll:

 

biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa:

 

identicna prica i za kirka... biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja obicno ne kritikujem preterano ovog ili onog gitaristu, i trudim se da u svakom nadjem neke kvalitete...Ali... biggrin.gif

 

Pretpostavljam da je svako ko je pratio rock scenu devedesetih malo bolje primetio u vezi izvesnog gitariste po nadimku Slash:

1. Izgleda identicno kao Joe Perry iz Aerosmith kad je bio mladji

2. Isto se ponasa na bini, isto drzi gitaru, slicno se savije unapred

3. Isto se oblaci kao Joe Perry

4. Svira potpuno iste modele gitara

5. Svira...Pa recimo kao Joe Perry ali malo na steroidima

6. Daje izjave svuda po stampi kako mu je Joe Perry bio idol u detinjstvu i kako ga je to kad je prvi put cuo Aerosmith potpuno promenilo.

 

E sad, mogu i da prihvatim cinjenicu da nijednom uzivo nije odsvirao solo a da nije isfalsirao bar jednu notu (ako ne i vise), ali moram priznati da mi je u nekim momentima cela njegova pojava (u kontestu imitacije Joe Perry-ja) bila bljak, narocito u kombinaciji sa onim mazanjima i lagarijama o tome kako pije litru Jack Danielsa (a razbija se u teretani, videla mu se svaka kockica od stomacnih misica) i zivi sa zmijama.

Sta malo muzikalnosti, masina muzicke industrije, i kad te usere da sviras u dobrom bendu mogu da ucine zajedno za ispod-prosecnog gitaristu, zaista je neverovatno... :roll:

 

Hmmmm pa sad... meni je npr. Aerosmith omiljeni bend i znam sve njihove pjeme od 1 do posljednje, takodjer volim i poznajem GnR i moram priznati da u nisam bas obracao na to paznju... Ne znam... mozda kopira Perijev stil sviranja i oblacenja no mislim da je Slash ipak inovativan i dobar gitarista!

 

Vidi ovu sliku...

 

user posted image

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ni mene pretjerano, albumi sa početka 80-ih su mu OK, hard rock ali ništa pretjerano, Wild Frontier se izdvaja po tome što si naveo, a onda ide Still Got The Blues, to je već klasika... Poslije toga su After Hours čini mi se i Blues For Greeny koji mi se ne sviđaju... No ima vremena i za njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...