Jump to content

Deathspell Omega


KRANG

Najbolja DSO izdanja?  

29 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 6 months later...

Ok, morala sam iskopati temu o svome omiljenom bm bendu.

Inace sam zaljubljenik francuske scene, pogotovo DsO-a, Antaeusa, Mutiilationa, BAN-a, te Eternal Majestyja(njih vecinom zbog cinjenice da je Sagoth-sadasnji bass. svirao u Antaeusu).

 

Dakle, 'Si Monvmetvm Reqvires, Circumspice' je prokleto najgenijalnije ostvarenje posljednjih godina. Od muzike do tekstova, oporo, surovo-svaki put kada slusam prolaze mi zmarci niz kicmu.

Pitam se jos kako je neko napravio nesto ovako crno.

 

Ipak, 'Kenose' me razocarao. Nema one sirovosti 'Iquistors-a..' ili opojnosti 'Monventvma'.

Ni blizu standardu koji su postavili proslim albumima.

Edited by ~Abigail~

Share this post


Link to post
Share on other sites

Njih nisam mnogo slusala. Nazalost, nisam uspjela nabaviti komplet diskografiju, tako da ne mogu dati uopceno misljenje sto se svih albuma tice.

I da, jos jedan propust-ne spomenuh Glorior Belli. Jos jedan FENOMENALAN bend iz Francuske.

 

A na forumu ne vidjeh temu o Blut Aus Nordu [bAN.u]. Mozda mi je samo promakla :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok su se zvali OI snimili su samo jedan album,naslov nikako da zapamtim(nesto jebeno,nije na engleskom).Bas bas melodicna svirka,na momente epicna.

A Chemin De haine za sada imaju samo nekoliko splitova sa Godless North,Grand Belial's Key i Siegnur Voland.Ako volis Mutiilation melodije(a vidim da volis) ovo obavezno da slusas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Francuske 'les legions noires' ;]

 

Sada me bas podsjeti da upalim 'Under the Sign of Beast'.

 

edit:I da ne bude jos jedan propust sto se franc scene tice, Vlad Tepes nisu ni u kom slucaju zasluzili da ostanu nespomenuti.

Edited by ~Abigail~

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...
From The Entrails To Dirt EP.

 

icon_twisted.gif

 

Ovom se bendu mora stalno vracati...

Svaka Cast! ;]

 

A i 'Craft' nije zasluzio da i u kom slucaju bude zapostavjen icon_biggrin.gif

 

Evo bas preslusavam split DsO/Moonblood, kako samo ima genijalnih trenutaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se. U njihovoj muzici se najjasnije vidi ta tanka nit izmedju artizma i nihilizma...

Ne znam da li je to poznato, ali "Si Monumentum" sa "Kenose" cini prvi deo neke njihove trilogije, sto znaci da ce sigurno da izdaju bar jos dva albuma, sto opet znaci - blago nama pivopije.gif

Edited by einherjar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto koliko su ukusi relativna stvar. Meni je, recimo, Kenose kruna njihovog stvaralastva... Mislim da su se samo malo distancirali od uobicajene BM forme (sto pozdravljam) ali je ovo idejno toliko zrelo i jako da mi uopste nije jasno na sta mislis kad kazes "MNOGO" vise... Mada nije ni bitno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Recimo da su Monvmetvm.om postavili visoke standarde ne samo sebi, vec kompletnom Black Metal sceni. Te standarde nisu zadovoljili novim albumom.

Kenose ima nekoliko trenutaka koji podsjecaju na krunu DsO stvaralastva, ali ni priblizno genijalnosti muzicke podloge i tekstualnog konteksta prethodnog albuma.

Cover je ok. Nema niti jednog momenta s 'Blessed are the Dead...' ili 'Carnal Malefactora'. Nema suste oporosti vokala s 'Si Monvmetvm Reqvires, Circumspice'. Da ne nabrajam ostale pjesme s albuma.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 10 months later...

O Kenose.u sam vec iznijela misljenje u gornjim postovima. Elita ili ne, koliko god ofucali njeno znacenje, bend koji je filozofija za sebe, jedan od rijetkih koji pruzaju i genijalnu muziku i logican slijed iste tekstovima. Iako doslovno obozavam smrc, mislim da bih For Fire and Void Become One ipak izdvojila kao njihovu najbolju stvar..mozda jer smrc treba posmatrati kao cjelinu, nikako pjesme odvojeno.

 

 

 

 

 

 

(okej...opet sam pocela s DsO pricom ): )

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa zar nije poenta pricati o DSO na njihovoj temi :meshuggah:

Kod njih mi se dopada sto su bez ikakvih tru kompleksa uvidjeli da su dali sve sto su mogli u tom OS BM-u, i odlucili da se presaltaju na ovaj novi stil, i to kako!

Genijalna muzika i sveukupna atmosfera, upravo ono sto trazim od black metal muzike

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...