Jump to content

Deathspell Omega


KRANG

Najbolja DSO izdanja?  

29 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

keep on fuckin'. samo se vi serite u temu..

 

evo 2 recenzije sa M.A, znaci ocekuje se :rockdevil:

Jos ako su stvarno objedinili elemente sa SMRC i Kenose, onda nemam rijeci.A upravo slusam onu stvar Diabolus Absconditus sa triologie "CTHT", perverzno.. nego kad smo kod toga, ima li ko stvar 'Black Crushing Sorcery` sa neke kompilacije, i kakve su impresije.

 

The best of both worlds - 95%

Written by ShadowSouled on July 19th, 2007

 

Ok, I've been listening to Deathspell Omega for a while now, starting with "Si Monumentum Requires, Circumspice", then with the "Kenose" EP, which I thought was brilliant, and finally their latest opus, "Fas - Ite, Maledicti, In Ignem Aeternum". Considering the aforementioned releases and the hype surrounding this album, I was expecting nothing less than a groundbreaking album. I was not disappointed. This french horde knows how to play Black Metal.

 

The first thing that struck me about this album would be the album art, which depicts a human falling through the darkness. You automatically notice that his organs are showing, and his eyes are covered by the garment he wears. This is artwork, that, for once, actually fits the album name: translated, it means roughly "go, ye sinners, into the eternal fire/shadow".

Onto the music itself... The album starts off with a track entitled Obombration, which has a minute and a half sample of what sounds you'd expect to come from a crypt, before a crushingly evil guitar riff comes in, a rythmic, almost tribal beat from the drums is heard, and Mikko Aspa's unforgettable rasp presides over the whole piece. The man has a bestial voice that is made all the more evil by the reverb effect used on it. Occasionally it sounds like he is yelling instead of growling, which makes the overall picture even more forbidding . The album then blasts its way unexpectedly through the listener's ears, sometimes incredibly fast, with militaristic, precise drumming and tight riffing, sometimes slow, atmosphere-laden passages reminiscent of the "Kenose EP", and other times no instruments are playing but several frightening samples, including the one of the crypt that reared its head in the first track. The album finishes off with a second track entitled Obombration, where it seems as if there is a sample of an entire orchestra playing, along with pain-filled cries. Perhaps the significance of having two songs with the same name is that the album is meant to be played in a cycle.

 

This album is definitively a masterpiece, and most likely the best black metal album 2007 has to offer. If you liked "Si Monumentum' and "Kenose", buy this album, as it mixes the best elements of both.

 

Brilliant - 90%

Written by Something_Inside on July 16th, 2007

 

If you liked "Si Monumentum Requires, Circumspice", You're going to love this. Its so far the same sort of religious sounding primal, hateful sounding Black Metal that DsO are loved for. Rythmic, amazingly fast, brutal, artillery-like drumming, razor-sharp guitars that sound evil and melodic both at once, non-existant bass (as far as I can tell) and DsO's trademark medium-pitch scream/growl.

 

I've heard this referred to as "Si Monumentum" meets Blut Aus Nord's "The Work Which Transforms God", to be honest, I can see where the people referring to it as such are coming from, however, it's not a bad thing. I really like this album so far.

 

The standout track (so far) is track 4, The Repellent Scars Of Abandon, is amazing. brutal drumming, melody by the bucketful, but still an opressive, raw, hateful atmosphere, broken somewhere between 7 and 8 minutes in by a beautiful melodic piano (at least I think it's a piano) part, followed by an almost Meshuggah-sounding melodic BM attack, before the pace slows down again at about 9 minutes, into a mid-to-fast paced crazy as hell section with tremolo pickings, melodies, counter-melodies and insane drumming that climaxes at about 11 minutes when the song suddenly cuts into an eerie piano melody. This is good stuff.

 

Highly worth the purchase, in my view. For fans of DsO's work, Blut Aus Nord's stuff, and any sort of straight up BM.

 

Standout Tracks: The Shrine Of Mad Laughter, The Repellent Scars Of Abandon

Edited by morbid god

Share this post


Link to post
Share on other sites

nego kad smo kod toga, ima li ko stvar 'Black Crushing Sorcery` sa neke kompilacije, i kakve su impresije.

 

imam ja, to je sa black metal blitzkrieg kompilacije, pesma je u fazonu splita sa clandestine blaze-om

 

p.s. opet reklamiram, dodjite u cetvrtak :twisted:

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci raw :twisted:

 

nego sto je to u cetvrtak, ako moze malo vise informacija (sto se pusta, ima li koliko ljudi, jesu li obavezni corpsepaint i bodlje za ulaz i sl. :) )

pa pazi, ja pustam muziku, bice dosta toga ne bih sada da nabrajam bendove, ali bice svega - osim sranja naravno (dimmu, cradle i ostala sranja koja se lejbluju kao black - novi satyricon, gayhem isl.) znaci stare nekro stvari i naravno sve novo sto valja - norma ekipica, black legions, finci (behexen, sw, horna...) i pomalo nsbm... nokturnal mortum, aryan t., temnozor isl.

znaci bice svacega ;) nabroja ja ipak ono najbitnije...

 

only tr00 black metal!!! :twisted::pivopije:

bice promocija absintha kao sto sam napisao na temi o nightu, ne znam tacnu cenu, ali saznacu sutra pa cu vam javiti

a znam i sigurno da ce za sledeci cetvrtak da bude promocija jelen piva, tako da ce pivo biti po nekoj dosta nizoj ceni nadam se... ;)

 

uostalom navratite sada u cetvrtak pa vidite kako vam se svidja

valjalo bi da dodje vise ljudi, cisto da bi mogli da zadrzimo prostor, posto nije za dzabe

 

:pivopije:

aj pozdrav! mislim da sam napisao dosta informacija :rockdevil:

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poserem se ja na nsbm. Inače, na tom najtu bi mogla da padne i neka Hell Militia al' to je za drugu temu xP

 

Da ne bude totalni oftopik, konačno sam dovoljno detaljno preslušao Fas ali me trenutno mrzi da pišem dugačke i smislene postove. 'Bem ti vrućinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je ipak si monumentum i dalje najbolji...

da!

 

skroz anarhican album,pun nabacanih rifova i ritmova,za moj ukus dosta neskladno.ovo za mene vise nije black metal,ili barem na ovom albumu nema ni jednog momenta zbog kojeg sam poceo i zavoleo da slusam black metal.vise violim jednostavnije stvari,a ne ovakva 'mudra' proseravanja(odnosi se i na sve ostale nove black albume koji pokusavaju da zvuce kao klasicna ili dzez muzika).jeb'la im mater psa vise.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Post-Black.

 

Post orgazmicni Progressive-Black;) hah..

 

ajd ovako na brzinu bazirano na prvom slusanju:

 

Mnogo dinamicniji od Kenose.a, s druge strane staticniji od Monvmentvma..prozet onim prepoznatljivim SMRC momentima koji su meni licno pravo obiljezje DsO.a, a opet prepun ekstaticnih sporih dijelova koji znaju biti uzasno teski za slusati..posebno mi se svidja na Shrine.u (druga pjesma) onaj dio oko trece minute. Ipak moram pricekati da nabavim original uz vizualni prikaz i tekstove, jer to i jeste Deathspell Omega, muzika sama za sebe je samo djelic jedne kompaktne konceptualne i ideoloske cjeline. FAS-bozanski zakon. Istripovano, banalno receno. Nista bez Aspinog vokala!

 

A sto se tice izjave kasapina (il kako vec..), tesko da je i moglo biti bolje od SMRC.a..mozda sam previse subjektivna, ali to je meni album bez greske i apsolutni vrhunac njihovog stvaralastva.

Edited by +Abigail+

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon SMRC i Kenose, rekao bih da je FAS jos jedno remek dijelo Deathspell Omega-e. Bilo bi jos nezahvalno uporedjivati ga sa njima, ali definitivno se moze reci da im je na tragu. I to jos kako! Steta sto jos nisam uspio da nabavim lyricse, ali se kladim da su i oni na nivou prethodnika.

Album je kraci od SMRC, i to propisno (oko 1:20h naspram 46 minuta FAS-a). To sam primjetio tek na kraju prvog slusanja, i za trenutak sam mislio da sam dobio nekompletnu verziju albuma(dok nisam otisao na metal archives i provjerio tracklist :) )

 

Sto se samog albuma tice, ocigledno je da je radjen na temeljima koje su udarili SMRC i Kenose. Znaci, muzicka struktura je skoro poptuno ista - prvo se krene jako, onda uleti 'brake' i neki lagani momenat (poput ambientala ili nekih tripova na instrumentima), i onda opet razvaljivanje. Bubnjevi su nesto najbolje na albumu, za cistu 10-ku. Primjetne su cesce promjene tempa, kao i odlicna tehnika kako u brzim, tako i u sporijim dionicama. Jednom rijecju, razbijaju  Gitare i bass su isto odlicni, samo je problem u tome sto je kompletna produkcija malo vise nabudzena, pa u pojedinim momentima to ne zvuci kako bih ja zelio. I na kraju, Mikko Aspa koji je odradio fantasticne vokale cime je dokazao da je jedan od najboljih na sceni trenutno. Pravo zlo..

 

Album je veoma kompleksan, i na momente veoma haotican. Ipak, kako ga vise slusam, uvidjam da je svaki njegov dio pazljivo i planski odradjen. Naravno, ima ovo da se vrti jos dosta puta u plejeru, ali upravo je u tome car ovakvih albuma koji skrivaju dosta toga ispod povrsine, a sto se tek vremenom otkriva Analogno sa nazivom njihovog prvog albuma iz triologije - Si Monvmentvm Reqvires Circvmspice(“Ako trazis znak, potrazi ga”) Simbolicno..

 

Idite, prokletnici, u vjecnu tamu :rockdevil:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon SMRC i Kenose, rekao bih da je FAS jos jedno remek dijelo Deathspell Omega-e. Bilo bi jos nezahvalno uporedjivati ga sa njima, ali definitivno se moze reci da im je na tragu. I to jos kako! Steta sto jos nisam uspio da nabavim lyricse, ali se kladim da su i oni na nivou prethodnika.

 

 

Imas na metal-archives..ukucaj DsO, kliknes na FAS et voila. Mnogo opsirniji nego prethodni, samo sam na brzinu procitala, sutra detaljna analiza hah.

 

Uspu, The Shrine od Mad Laughter mi je daleko najbolja do sada (na albumu jel..). Na momente me podsjeca na Carnal Malefactor, pogotovo nakon onog sporog dijela haoticni upad, bas kao kod gregorijanskog korala u CM.u. Kad ce vise stici taj cd..

Edited by +Abigail+

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas na metal-archives..ukucaj DsO, kliknes na FAS et voila. Mnogo opsirniji nego prethodni, samo sam na brzinu procitala, sutra detaljna analiza hah.

 

Uspu, The Shrine od Mad Laughter mi je daleko najbolja do sada (na albumu jel..). Na momente me podsjeca na Carnal Malefactor, pogotovo nakon onog sporog dijela haoticni upad, bas kao kod gregorijanskog korala u CM.u. Kad ce vise stici taj cd..

 

Kao da nije moj dan. palim 3 puta FAS stranicu, i nikako ne mogu da provalim ono "show lyrics" :)

 

Ja (kao sto nedje skoro napisah) ne volim da izdvajam neku pjesmu sa albuma, vec sve to posmatram kao cijelinu. Nije to jebeni komercijalni pop sa 2-3 hita i ostatkom koji samo popunjava vremensku kvotu.. Komentar na tekstove, i eventualno nesto novo o albumu, vjerovatno za koji dan.

Merci za tekstove

Share this post


Link to post
Share on other sites

da!

 

skroz anarhican album,pun nabacanih rifova i ritmova,za moj ukus dosta neskladno.ovo za mene vise nije black metal,ili barem na ovom albumu nema ni jednog momenta zbog kojeg sam poceo i zavoleo da slusam black metal.vise violim jednostavnije stvari,a ne ovakva 'mudra' proseravanja(odnosi se i na sve ostale nove black albume koji pokusavaju da zvuce kao klasicna ili dzez muzika).jeb'la im mater psa vise.

ja takvo misljenje imam o kenosu, i zato mi se nesvidja... koliko sam cuo ovaj novi i on je slican, ali je malo bolji...

si monumentum je do jaja originalan album, mozda malo precenjen...

prva 2 albuma su isto odlicna, i to mnogi ljudi ignorisu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne bih rekao da ignorisu, procitaj temu od pocetka pa ces vidjet da se itekako cijeni i njihov raw period. a i nekako je sad u prvom planu ovaj njihov 'novi' period, tako da..

i ne kapiram zasto ljudi toliko pljuju Kenose? taj ep razbija, al kapiram da su ukusi razliciti. kakva recenica :)

Edited by morbid god

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...