Jump to content

Deathspell Omega


KRANG

Najbolja DSO izdanja?  

29 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Na prvu loptu, vrlo zadovoljan. Ovo mi zvuci kao rad nastao u vrijeme diabolus absconditus i kenose(ep), i skoro da nema cvrstih dodirnih tacaka sa fas. Disonantno, standardno odlicni vokali(sa francuskim akcentom, Mikko Aspa se zajebava pomalo, il je zaista istnita prica da vokale radi njegov dead ringer), bubnjevi i gitare odlicno isproducirani, morbidna atmosfera , muzicka konstrukcija tipicna za njih. Tekstovi me na momente (od smrc pa na ovamo) bacaju u rebus, i mislim da je njih stvarno potrebno zasebno studirati. Al mislim da sam skapirao sto je pjesnik htio reci, mozda..

Jedina mana(???) jeste sto je ovaj EP svojevrsni deja vu, vec vidjeno tj. snimljeno. Navikao sam od njih da konstatno istrazuju nove granice, ali opet racunam da je Veritas diaboli snimljen u kenose periodu i objavljen sad iz ko zna kojih razloga.

 

Za pocetak toliko, vidjecemo kako ce se ovo razvaijati vremenom.

 

Still, a temple stands

And a star shines

 

edit: dobar i ovaj novi s.v.e.s.t. , jos jedan od tamnih bisera satanistickog black metala. Le Diable Est Ma Raison.

Edited by deadsy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, ja ne znam gde ce oni posle Fas. Jedino da krenu da ubacuju neke ne-metal elemente, mada meni izgleda verovatno kretanje u SMRC-Fas liniji. Jednostavno, toliko su pomerili granice, ako to urade opet... jezivo.

 

E da, ima neko Svest diskografiju da okaci? Imam samo jednu pesmu na BM endsieg kompilaciji, i do jaja je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo bi gotivno da predju u neku varijantu tipa black metla inspirisan post-metalom. To bi bila dobitna kombinacija ako su talentovani muzichari i znaju da izvuku najbolje iz ovih podznarova. : )

 

chim mi se skine 12-a epizoda Heroja ovo je prvo na listi za download.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, ja ne znam gde ce oni posle Fas. Jedino da krenu da ubacuju neke ne-metal elemente, mada meni izgleda verovatno kretanje u SMRC-Fas liniji. Jednostavno, toliko su pomerili granice, ako to urade opet... jezivo.

 

E da, ima neko Svest diskografiju da okaci? Imam samo jednu pesmu na BM endsieg kompilaciji, i do jaja je.

 

Urfaust - http://rapidshare.com/files/169889743/S.V...._2003_.rar.html

 

Split sa Inkisitorom - http://rapidshare.com/files/169887388/S.V...._2007_.rar.html

 

Best Of - http://rapidshare.com/files/169890520/S.V...._2005_.rar.html

 

Veritas Diaboli Manet in Aeternum: Le Diable Est Ma Raison - http://rapidshare.com/files/171396697/S.V....t_Ma_Raison.rar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, ja ne znam gde ce oni posle Fas. Jedino da krenu da ubacuju neke ne-metal elemente, mada meni izgleda verovatno kretanje u SMRC-Fas liniji. Jednostavno, toliko su pomerili granice, ako to urade opet... jezivo.

Pa o tome ti pricam. Kad su snimili SMRC,svi su pali na dupe. Onda Kenose, nakon njega FAS(novi ekstremi). Jebi ga, avantgardni black metal, ko je ocekivao FAS od jednog benda koji je prvo bio klasicni DT worship. Dobar ovaj novi ep, ali isto i ovaj od SVEST. Eto izbacio ti sadomator linkove, poslusaj obavezno Urfaust. Meni je i ovaj njihov zadnji ep odlican, ima nesto opojno u njemu. Kultovi

Share this post


Link to post
Share on other sites

A koju to :razz:

Salim se, zaista imaju tu svojevrsnu 'dubinu' u pristupu muzici i tekstovima. Dopada mi se i ovo oko njihovog imidza - trude se da ostanu anonimni, kako bi sva paznja bila skoncetrisana na njihov rad. Mozda se to moze okarakterisati kao reklamni trik, ali meni se dopada takav pristup. Nemam nista protiv toga da se clanovi bendova eksponiraju, ali je meni(bar sto se tice neceg ovakvog) anonimnost clanova samo plus. Marsel Prust je napisao da prava magija ne lezi u pronalasku novih predjela, vec u pronalasku novih ociju. DSO su po meni te nove oci, i black metal muzici daju jednu potpuno novu dimenziju.

Jebi ga, suvoparni realisti ce reci da, kad je u pitanju ovaj bend, iz mene govori zaludjenik. To je u neku ruku i tacno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Njah, govna i elita, lazni sjaj. Kao i vecina 'extrema' danas.

 

Zajeban teoloski tekst + filozofski pristup ne cini vasu muziku nista interesantnijom od standardne Tolkien fantazije.

 

Čini. Čak i da je muzika govno (a sušta je suprotnost tome), eto za toliko su bolji od mora bendova koji sviraju black metal da bi bili zajebani, bez ikakve teološke pozadine. I zato će Deathspell Omega uvek biti veći bend od Darkthrone-a ili Immortala (onome kome je ideologija uopšte bitna).

Edited by Gojko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jes, hoce onima kojima je Necrophagist veci od Possesseda, Behemoth iznad Incantationa i Metallica iznad Celtic Frosta.

 

Kad izgubis sustinu muzike koju sviras dobijes presjek rane i nove faze DSO-e.

 

Np- You call your metal black ? It's just plastic lame and weak. Perfektan odgovor, upravo u onom smjeru u kojem se krece DSO.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To se desava od UAFM-a, bilo tko muzicki koncentrisan moze primijetiti da je tradicionalni pristup u njihovoj muzici zapravo sastavni dio i presjek njihove diskografije. Logicki slijed i evolucija kroz razlicite sablone, upravo ono sto nedostaje DSO-i. SMRC je zaista genijalan album, to ne osporavam. Dostigli su vrhunac konceptualnosti i atonalnosti, za koje i Wolf's Liar Abyss zvuci kao uspavanka. Meni smeta Fas i citava spika oko pokusaja pomjeranja granica, sto je na kraju zavrsilo na najgori moguci nacin. E to je isti razlog zbog kojeg kad zavrtim Necrophagist ili Decrepit Birth, prekinem i okrenem na prvi Entombed i Autopsy ili Necrovation.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čini. Čak i da je muzika govno (a sušta je suprotnost tome), eto za toliko su bolji od mora bendova koji sviraju black metal da bi bili zajebani, bez ikakve teološke pozadine. I zato će Deathspell Omega uvek biti veći bend od Darkthrone-a ili Immortala (onome kome je ideologija uopšte bitna).

Darkthrone, a posebno Immortal, su potpuno drugaciji trip. Ne mozes uporedjivat njihov fazon sa Dso fazonom, iako se label-uju kao black metal. Al potpuno razlicit osjecaj dok ih slusam - uz npr. DT osjecam energiju, ponekad nesvjesno slemujem isl. Uz Dso stroga kontemplacija, zavaljen u fotelju sa tekstovima il na ugaonu sa sluskama uz totalni mrak. Tako mi se desava cesto da utonem u neki polusan, opasno se istripujem i slicno. I kako pisu one jebene lyricse, bukvalno nisu normalni. Odakle crpe informacije, onakav vokabular? Jos kad uzmem u obzir da su francuzi, nacija opsjednuta i ponosna svojom kulturom i jezikom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...