Jump to content

Deathspell Omega


KRANG

Najbolja DSO izdanja?  

29 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

da napisem na brzinu prije polaska u bg:

 

informaciju u vezi s FMom sam dobila iz prve ruke, a sto se masteringa tice, ne znam tacno do koje je faze (ako nije i zavrsen)..ako ne vec ove, trebalo bi pocetkom 2009. da izadje. ali, 'zivi bili pa vidjeli'.ako saznam jos nesto,javim;)

Edited by +Abigail+

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel neko sumnjao u Goxijev drugaciji odgovor :mrgreen:

Kako slusam ovaj Dso ep, dolazim do zakljucka da su u pojedinim momentima malo pretjerali sa disonantnim tonovima. Al je zato bubnjanje perfekcija, kakve promjene, neparni ritmovi, produkcija.. Od mene ocjena 9, a SVEST mi je tu na granici 8-9. Kakva 2 izdanja!!!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Izvinite sto ovako bumpujem temu, ali...

 

Sad nehsto slusam DSO i neshto mi padne na pamet. Dal su kojim slucajem momci koji su odgovorni za DSO fanovi Neurosisa, pogotovo onog iz perioda (1993-1998, nachi od Enemy of the Sun pa do times of Grace). Imam taj cudan osecaj da je DSO onakav kakav bi bio Neurosis da svira Black metal(i to pogotovo osecam na Kenose). :D

 

Netreba da pricham kolko su predhodna dva albuma dobra, inache se zna neshto o ovome 2009 - Mass Grave Aesthetics ?

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj Lunare, pa odvoji bar jednom to NE od glagola :)

I prije je bilo tih prica da clanovi DSO vole da slusaju Neurosis il Meshuggah, koje uzgred i ja volim. Zato mi nova Dso faza fino i lezi, vidim da ih mnogi odbacuju zbog pretjerane progresivnosti. A Mass grave aesthetics je reizdanje istoimene stvari sa 'from the entrails to dirt pt.III' splita sa Malicious Secret. Mnogo dobra stvar, uz nju obavezno slusam Diabolus absconditus sa kompilacije Crushing the holy trinity, na kojoj su pored Dso gostovali jos neki kultni bendovi ektremne metal muzike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Lunar - kako nema uticaja Meshuggah, prodji malo kroz chaosphere, nothing i catch33. Nije klasicni ripp of, daleko od toga. Ali ja osjecam po strukturi pjesama, riffovima, bubnjanju i ukupnoj atmosferi da su njihovi radovi uticali na noviji opus DSO. Neurosis takodje, a pretpostavljam da uporedjujes sa Kenose zbog onih laganijih dionica.

 

Gojko, to u vezi pjevaca sam citao na par foruma - navodno je vokale na SMRC odradio Mikko, eventualno i na Kenose. Po tim pricama, na FAS se pojavljuje vokal koji imitira Aspu, a valjda su to provalili po nijansama i akcentovanju rijeci. U sustini, nebitna cinjenica. Meni vise zanima bubnjar, ono je na momente nehumano. Kao neki perfektno upeglani drum machine, mada bih volio da cujem kompetentno misljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drum mashina.

 

Bivshi bubnjar i vokalista(do 2002-e, posle toga je drum mashina) je na ovoj slici, zajedno sa trenutnim basistom i gitaristom, samo neznam ko su , jedan je uljez:

 

946_photo.jpg

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je grupa Hirlorn, a Shaxul je ex-DSO vokal i bubnjar. Napustio ih je prije izdavanja SMRC, i poprilicno ocrnio posle. Imas na nekoj od prethodnih stranica intervju sa njim koji sam postovao, a tice se njegovog perioda u ovom bendu i razloga zbog kojih je otisao.

A jel masina mjesto bubnjara, ne znam. Moguce da je i session member, mozda cak i Mikko Aspa koji lupa bubnjeve u par bendova.

Edited by morbid god

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ali na toj fotografiji se josh nalazi i Hasjarl koji je trenutni gitarista DSOa. Nenzma kada je ta slika , ali danas kada taj bend Hirlorn pravi svirke on izgleda ovako:

 

l_c1be4ec49c85a8aba940a96098c846c1.jpg

 

sve sa fantomkom. :)

 

To! pronshao sma mu i Mysapce: www.myspace.com/thrashchris669

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...