Jump to content

Deathspell Omega


KRANG

Najbolja DSO izdanja?  

29 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Paracletus je njihov magnum opus, sve je postepeno vodilo ka tom albumu kojim se izdizu iznad obicnih smrtnika, prevazilaze zanrovska ogranicenja i infantilne underground debate a ostaju perverzno divljacki i apsolutno dosledni sebi i svojoj umetnosti iako u nesto suptilnijem audio izrazu. Taj album je zen faza velikih majstora. Naravno da i neka druga njihova izdanja zavredjuju divljenje i najvise ocene. Neuporedivi su sa bilo kojim extreme metal bendom jer iako nesumnjivo ekstremnog zvuka, oni svojim konceptom i visinama prevazilaze potrebe da se svrstavaju u neke kalupe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje, jesu vam ove ocene u kontekstu DsO ili overall? Pitam jer mislim da meni Death, MA nemaju 'vake ocene.

 

u kontekstu DsO i žanra, bar meni

 

svakako ne mogu u istu ravan npr. RTL ili RIB i neki DsO album, iako su im ocene nominalno iste

Edited by Underkuruz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ocene su u kontekstu kosmosa...

Nile jes jak, mada mi je samo ItDS neprikosnovena 10/10, ostalo tu i tamo (posle njega ide Annihilation i to je to, Ithyphallic je malo na misice, mada dobar i on)

 

@haos si ti: uz duzno postovanje tvojega lika i dela, sve to sto si ispricao je taineki taste confirmation bias, tj. DsO se polako blizio svirkom onome sto ti volis i za tebe taj proces predstavlja njihovo pronalazenje sebe itd

 

Ovo za prevazilazenje se slazem, s tim sto prevazilaze i svirkom i izlaze iz svih mogucih okvira, malo ima bendova cije deonice zvuce onako neljudske (nek je bubanj i neljud pa opet kida), bass se poznaje da je covek ali saranjuje ga, narocito fretless delovi na Katechon itd...

 

Si Monumentum Requires je album kojim se izdizu iznad smrtnika, zanra, infantilne debate su odavno long gone na tom albumu, rifovi bozanstveni, tekstovi i koncept fantasticni, gusti i teksturisani

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa moim feikom, po mom 'nakaradnom' sistemu vrednovanja - oni su sazreli, 'naucili' da komponuiu (da to zvuci kao skladna celina od prve do poslednje sekunde), doveli produkciu do savrsenstva na Paracletusu

 

Nesto kao Coroner, sa Mental Vortexom...mada e sto se njih tice produkcia mogla biti malo bolja, osetno e punokrvnia na No More Color.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ocene su u kontekstu kosmosa...

Nile jes jak, mada mi je samo ItDS neprikosnovena 10/10, ostalo tu i tamo (posle njega ide Annihilation i to je to, Ithyphallic je malo na misice, mada dobar i on)

 

 

Pa vidiš, meni je Nile verovatno i malo jači, čak ne mogu da se odlučim da li mi je bolji Catacombs ili ItDS, a ni Annihilation i TWtGD mi ne zaostaju gotovo ni pedalj, a opet sa druge strane mi teško da ih ocenim isto kao npr Altars, Blessed, Necroticism, Human..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 8 months later...

Aj barem da sam opsovo boga, al' te fore kao ne valja leba da leži na stolu naopako kao kornjača, za to sam se smejao babi još u nižim razredima osnovne :blek:

Uh malo pustio, podsetilo na Chaining the Katechon

Nek je i reciklaža, bogovi su, to su i sa Synarchy demonstrirali, na prvo slušanje si razočaran što nema neki novi cirkus da se dešava jer je na svakom bila neka nova boleštija u odnosu na prošli, al' kad ga poslušaš opušteno, jebe, ne vadi

Share this post


Link to post
Share on other sites

inace, jel ispracen ovde onaj intervju s Tobiasom iz Ghosta gde je outovao Carpenter Bruta, ni manje ni vise, kao producenta DsO?
i Mikko je sad zvanicno clan na arhivama (ne znam otkad tacno, ali videh pre jedno nedelju dana)

jos da saznamo ko je definitivno ovaj ludak(ci) za bubnjem :D

Edited by obsessed by cruelty
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...