Jump to content

Deathspell Omega


KRANG

Najbolja DSO izdanja?  

29 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

27 minutes ago, Miilos said:

Gde se nije skontalo, meni je baš smetalo u početku. Ne znam da li je Mikko ili ne, nije mi ni bitno, ali od Paracletus drugačije zvuči.

Pa slažem se da je ubedljiviji Mikkov vokal, ali se vokal na Paracletusu toliko uklapa u zvuk i da se tako slikovito izrazim jaka atmosferska dešavanja da mi nije palo na pamet do sad da ga dovodim u pitanje.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je bolji od Synarchy onda je fantastičan, meni je Synarchy sa svakim slušanjem sve bolji, odličan je album kad se rasteretiš očekivanja i nekih velikih kompozicionih obrta kojima su te razmazili na svakom prethodnom izdanju xD

Mnogolepo, svaki album ima svoj zvuk i fazone, SMRC ima onu štroku iz ponora, Kenose kao malo topliji onako i teška strugotina, par onih zabadačkih delova da najave Fas, koji dođe kao black metal Gorguts - Obscura onako užasan i abrazivan a opet genijalno koncipiran i realizovan, onda nadogradnja na to Chaining the Katechon sa onim zabadanjima, obrtanjem bubnja direktno iz blasta u onu groove deonicu za vreme istog rifa, sve to odozdo podmazuje onaj fretless bass, Paracletus već smo pričali smenjuje se onaj disonantni haotični mathcore sa anđeoskim a paradoksalno kataklizmičkim melodijama, Drought kao da malo smiruje stvari ipak, tu već kreće smanjivanje pojavljivanja novih elemenata, al' i Drought ima neku svoju foru sjebanu post-apokaliptičnu (đe mu Paracletus dođe apokalipsa), eto Synarchy može kao novim elementom da se pohvali tim trubicama, koje su složićemo se više estetska novina nego substancijalne, štaviše su posledica manjka potonjih.

Uf dosta sam se krčkao, sutra slušam novi :azal::blek:

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takoe to kad me prekidaju, zaboravio sam Diabolus Absconditus koji ima onaj prelijepi akustični deo, a crni delovi evociraju scene razdraganih demona koji su u paklu zaigrali kolo oko kazana.

MGA je više produkcijski korak napred u odnosu na SMRC a i rifovi su kao konačno opraštanje od prethodne faze, nema dramatičnu novinu, al' i Diabolus i Mass Grave izašli iste godine kad i Kenose, pa koj bi voleo da challenguje takav het trik EPjeva, izvol'te... :maca:

Diskografija za anale bukvalno :blek:

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prelep album u svakom smislu, pravo osveženje nakon pomalo razočaravajućeg prošlog izdanja. Svega tu ima, i melodije, i tehnikalija, ali definitivno mi prija ovaj kraći format pesama. Svakako nešto što će se religiozno vrteti narednih nedelja.

Savet - dobro izučiti lirike.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo se kupaš u zracima blagosti Gospodnje, malo ručaš taineki bread of bitterness that ignites neither devotion nor fervour

3 hours ago, Angelystor said:

Slušajući ovaj novi album, bio sam u nekom trenutku u fazonu "koja gre'ota što ovo ne može da se doživi uživo". 

Esi video da znači tvrde da su ga snimili uživo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvolte uvod za u tekstove, deluje da nije loše

 

https://www.reddit.com/r/DeathspellOmega/comments/bk4n4k/the_furnaces_of_palingenesia_hopes_expectations/

Odličan je tekst, i edgy je lepo tema opet da ne znaš da l' kritikuju više prikazanih tačaka ili ih podržavaju, tj. da odjebu odma debili koje ne zanima materija nego da li si za ili protiv ''fašizma''

Za njih skroz smislen i prirodan shift s teologije na politiku, koliko god to nekom čudno zvučalo, možemo srati o tome nekad ako vas je to zagolicalo, da ne otvaram sad temu njihove upotrebe teologije ako vas već više zanima tematika aktuelnog albuma

Share this post


Link to post
Share on other sites

^npr. Katechon je i teološki i socio-politički pojam, ete jednostavan primer

 

Nego taman da se nastavim na ovo:

On 5/3/2019 at 12:41 AM, Demon Seed said:

Nego bre kaka palingenezija sad jbt usraše svu priču :haha:

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Palingenesis

 

Nadam se da je neka ironija kosmička, da će se osrat po ovome kulturno kao što su i po teološkim urvinama

:OOO

 

Od starta je moguće da će na malo ironičan i karikaturan način da pristupe konceptu palingenezije, jer oni prvi ne veruju u taj krug obnavljanja ili u daleko bilo simetriju vremena, da ga postavimo malo primitivnije, kosi se i sa (mal'ko možda infantilnim) konceptom oko imena benda, koji je povezan i sa perspektivom iz koje polaze svi tekstovi od SMRC naovam (pa i oni prethodni, al' oni su više udri zakolji, Satana da me produhovi, da bude moj kraalj):

What is the origin and meaning of the name ?
DO : Deathspell Omega is a reference to our ideology. Just imagine the last moments of the universe, just before it will collapse. The final spell cast by Satan. Everything disappears in the ultimate void...

 

Tu se simbolika produžuje i na thermal death of universe teoriju i tako te zajebancije, al' svakako u trenutku smišjanja imena benda nisu bili na tom nivou razmišljanja do kog su se popeli u daljoj karijeri...

 

Takođe treba podvući da u ovom intervjuu, Shaxul otvoreno laže:

HH: What exactly is your problem with “religious/orthodox” Black Metal?

S: My problem with religious/orthodox BM? Easy one but I could go for hours. First there is something personal, as I have been betrayed by the other members of DSO when they suddenly joined this fucking sect. Because indeed, it is a sect. You should read their lyrics and their interviews. When they say they believe in the Devil (in "Him"), it is at first degree. They REALLY believe that Satan exists and dominates the world. They think they are slaves to "Him" (how great to be proud to be a slave, right?!)...Their aim is to sell a lot of records(they don't even hide this fact) because they want to "evangelize" the scene (their words). When FUNERAL MIST titled their album "Salvation", do you think it is a metaphor? No! They REALLY think that "He" saved their soul!!!

Kakva debilčina xD

 

Taj njegov intervju, u kompletu sa načinom na koji DsO koriste taj teološki narativ i u kompletu sa tim da veliki broj ljudi u svojoj glavi ima mutnu ideju o tome šta je metafizika i jednači je sa ezoterijom, to je po meni doprinelo tome da se oni tumače kao taj bukvalistički ''orthodox satanism'' bm, a to veze s nema s realnošću. Na stranu to što ti fiktivni mikrožanrovi služe da bi izdavačka kuća shillovala još ''sličnih'' albuma ili još albuma od bendova iz iste regije.

Ovo je objašnjeno i od strane benda u onom glavnom intervjuu:

Satan as a metaphysical entity, this can not be said loud enough. All other interpretations of Satan are intellectually invalid, for people need to realise that mere etymological arguments or, worse, small-minded rationality can not be considered as a finality, but merely minuscule fragments of a metaphysical phenomenon, of the most dangerous thing among all: Truth.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šae bilo usro sam vas tldrom, niko ne želi da se zamlaćuje a imate pristojnosti da ne napišete ispod svega ovoga ''E, dobar je album brt''? :blek:

 

Za mene album zasad samo dobar, posle dva slušanja, ali deluje da će tek da lijegaju rifovi... Ovaj Absolutist Regeneration mi ima neki Virus vajb, odlična pesma, a ima i one trejdmark klizajuće rifove što pretvaraju mozak u kašu :blek:

one Mass Grave Aesthetics rifove

Ova poslednja je kao Salowe Vision pa preko njega premijerno u DsO nastupa ''clean'' vokal :haha:

Razbiše jbg :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo lepo, a i ja sam tebi ako se sećaš pričao za prethodne tekstove da su magija čista, njihovi tekstovi od SMRC naovam su nenormalni, reference imaju bukvalno da njima napuniš jedan zid knjižurina, a kako barataju tim znanjem, to im je najjači adut, to su transmutacie neviđene, a kohezija armirana, zato i jesu samostalno zaokruženo filozofsko delo, a ne puki zbir tih referenci i uticaja ili fazon ''e mi došli da vam javimo šta vam je rek'o Žorž Bataj'' xD

 

Hasjarl je neopevani genije 21. veka

 

Pa nije zgoreg da se iskoristi hajp oko novog da se podsetimo i toga, a i tekstovi na novom će da otvore oči mnogima da pažljivije pročitaju one prethodne

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

cenim to vase cimanje oko tekstova al tacno ne bih imao problem da pevaju in the air tonight s obzirom na to kakva je muzika

na prvo, drugo slusanje bas nisam znao sta tacno da mislim, ali ovo je apsolutna ludnica od albuma, a tek cu u narednih mesec+ dana da ga gustiram podrobno, mada vec sad mogu da kazem da je vrlo jak kandidat za aoty

DSO je definitivno Majkl Dzordan ove lige

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...